1397/11/17

کاوشگر خورشیدی پارکر اولین مدار خود به دور خورشید را تکمیل کرد

سازمان ها | NASA | Johns Hopkins University
کاوشگر پارکر که سریع‌ترین سفینه فضایی نام‌گرفته است باهدف بررسی درخشان‌ترین ستاره منظومه شمسی، اولین گردش موفقیت‌آمیز به دور مدار ستاره خورشید را پشت سر گذاشت. فضاپیمای پارکر در سال۲۰۱۸ به فضا پرتاب‌شده و نزدیک‌ترین جسم ساخته‌شده به‌وسیله انسان به ستاره خورشید است. تاکنون فضاپیمای پارکر بیش از ۱۷گیگابایت...
کاوشگر خورشیدی پارکر اولین مدار خود به دور خورشید را تکمیل کرد
کاوشگر پارکر که سریع‌ترین سفینه فضایی نام‌گرفته است باهدف بررسی درخشان‌ترین ستاره منظومه شمسی، اولین گردش موفقیت‌آمیز به دور مدار ستاره خورشید را پشت سر گذاشت.
کارشناسان اعلام کرده‌اند کاوشگر خورشیدی پارکر اولین مدار خود به دور خورشید را تکمیل کرده است، حال پس از تکمیل اولین مدار، پاکر وارد دور دوم طی کردن مدار به دور ستاره خورشید از ۲۴ دور شده است.
فضاپیمای پارکر در سال۲۰۱۸ به فضا پرتاب‌شده و نزدیک‌ترین جسم ساخته‌شده به‌وسیله انسان به ستاره خورشید است، مدار پارکر به دور ستاره خورشید حالت بیضی دارد و در برخی مناطق به خورشید نزدیک و در برخی مناطق دیگر از آن دور می‌شود.
تاکنون فضاپیمای پارکر بیش از ۱۷گیگابایت اطلاعات درباره فضا و ستاره خورشید به زمین ارسال کرده است و مقام‌های ناسا (NASA) اعلام کرده‌اند این فضاپیما تا ماه آوریل اطلاعات جامعی درباره خورشید به زمین ارسال خواهد کرد.
داده‌های استخراج‌شده از این فضاپیما به‌وسیله محققان دانشگاه جان هاپکیز (Johns Hopkins University) استخراج می‌شود.
یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد کاوشگر پارکر سرعت حرکت فوق‌العاده بالای آن است که با سرعت ۳۴۳۱۱۲کیلومتر در ساعت به خورشید نزدیک شد.
اواخر سال۲۰۲۵ کاوشگر پارکر به فاصله حدود ۶و ۱۶صدم میلیون کیلومتری از خورشید می‌رسد و براثر گرانش ستاره شتابی برابر با ۶۹۰هزار کیلومتر در ساعت به دست می‌آورد.
در این کاوشگر ابزار‌های مختلفی برای جمع‌آوری اطلاعات از ستاره خورشید، عنصر‌های تشکیل‌دهنده و نیز علت بروز توفان‌های خورشیدی وجود دارد.

نجوم | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

کاوشگر اینسایت امروز در مریخ فرود می‌آید

1397/09/04
قرار است امروز کاوشگر اینسایت (InSight) روی مریخ فرود بیاید. در این مأموریت قرار است برای نخستین بار بخش داخلی سیاره موردبررسی قرار گیرد. این کاوشگر در بخش ایلیسیوم پلاتینیا (Elysium Planitia)...

نخستین عکس از داخل اتمسفر خورشید ؛ کاوشگر ناسا در تاج ستاره منظومه شمسی

1397/09/26
سازمان ملی هوانوردی و فضای ایالات‌متحده (ناسا) مردادماه امسال کاوشگر پارکر را برای انجام برخی تحقیقات به سمت ستاره منظومه شمسی فرستاد تا نزدیک‌ترین مشاهدات انسان از اتمسفر خورشید را به...

پربازدیدکننده ترین خبر

بررسی راهبرد همکاری‌های بین‌المللی فضایی فرانسه در سمینار پاریس

ژان ایو لوگال (Jean-Yves Le Gall)، رئیس آژانس فضایی فرانسه (CNES)، اخیرا «سمینار امور بین الملل» را در دفتر مرکزی این آژانس در پاریس برگزار کرده است. این رویداد که عمدتا متمرکز بر صنعت فضای فرانسه بود به منظور ارائه چشم‌اندازی از فعالیت‌های فضایی در سراسر جهان و بررسی وضعیت پروژه‌های مشترک آژانس فضایی فرانسه با شرکای بین‌المللی خود برگزار گردید.