1397/11/14

مریخ‌نورد کنجکاوی وارد فضایی جدید و ناشناخته از سیاره سرخ شد

سازمان ها | NASA
مریخ‌نورد کنجکاوی در آستانه ورود به منطقه‌ای جدید در مریخ قرار دارد که سرشار از شگفتی و راز‌های جدید برای زمینی‌ها خواهد بود. کارشناسان اعلام کرده‌اند پس از یک سال اقامت در منطقه ورا رابین ریج (Vera Rubin Ridge) مریخ‌نورد کنجکاوی وارد محدوده جدیدی در سیاره مریخ شده است. مریخ‌نورد کنجکاوی ناسا (NASA)...
مریخ‌نورد کنجکاوی وارد فضایی جدید و ناشناخته از سیاره سرخ شد
مریخ‌نورد کنجکاوی در آستانه ورود به منطقه‌ای جدید در مریخ قرار دارد که سرشار از شگفتی و راز‌های جدید برای زمینی‌ها خواهد بود.
کارشناسان اعلام کرده‌اند پس از یک سال اقامت در منطقه ورا رابین ریج (Vera Rubin Ridge) مریخ‌نورد کنجکاوی وارد محدوده جدیدی در سیاره مریخ شده است.

مریخ‌نورد کنجکاوی وارد فضایی جدید و ناشناخته از سیاره سرخ شد

مریخ‌نورد کنجکاوی ناسا (NASA) در سال۲۰۱۲ بر سطح سیاره سرخ فرود آمده و تاکنون فاصله‌ای افزون بر ۱۷.۷کیلومتر را پیموده است، همچنین این مریخ‌نورد بر مناطق مرتفع سیاره مریخ نیز قدم گذاشته و به ارتفاعی افزون بر ۳۰۰متر از محل فرود خود دست‌یافته است.
در جریان کاوش‌های سال۲۰۱۷ مریخ‌نورد کنجکاوی شروع به کاوش در منطقه ورا رابین ریج کرد که درنتیجه آن در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ مولکول‌های آلی با حداقل طول عمر سه میلیارد ساله کشف شد، در ماه‌های اخیر مریخ‌نورد کنجکاوی به حفاری در منطقه راک هال (Rock Hall) پرداخته است.

مریخ‌نورد کنجکاوی وارد فضایی جدید و ناشناخته از سیاره سرخ شد

همچنین نشانه‌هایی از وجود آسیب و سوراخ شدگی در محل چرخ‌های مریخ‌نورد کنجکاوی براثر حرکت بر سطح مریخ در آخرین تصاویر دریافتی از مریخ‌نورد مشاهده می‌شود که دانشمندان در تلاش هستند با دگرگون کردن سرعت مریخ‌نورد از گسترش آن جلوگیری کنند.

مریخ‌نورد کنجکاوی وارد فضایی جدید و ناشناخته از سیاره سرخ شد

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناسا چشمان خود در سیاره مریخ را از دست می‌دهد

1397/11/01
راهپیمایی بر روی سطوح نوک‌تیز سیاره سرخ، مریخ‌نورد کنجکاوی (Curiosity rover) را به انتهای اجباری مأموریت خود نزدیک کرده است. کارشناسان ناسا (NASA) در جدیدترین تصاویر دریافتی از مریخ که...

ناسا از مخزن سوخت غول آسای مسافر مریخ رونمایی کرد

1397/11/02
ناسا سال گذشته موتور SLS یا (سامانه پرتاب فضایی) را در مرکز فضایی «استنیس» می سی سی پی با موفقیت آزمایش کرد. حال نوبت به آن رسیده که مخزن اصلی ۶۰ متری آن را تست کند. این مخزن هیدروژن مایع...

پانزدهمین سالگرد فرود مریخ‌نورد فرصت در سیاره سرخ

1397/11/06
​جمعه 5 بهمن پانزدهمین سالگرد فرود مریخ‌نورد فرصت (Opportunity) در سیاره سرخ بود. این ابزار فضایی به دلیل طوفان‌های گردوغبار و نرسیدن آفتاب به پنل های خورشیدی آن از ژوئن۲۰۱۸ خاموش است. این...

پربازدیدکننده ترین خبر

آزمایش ابزار سوخت‌گیری مجدد در فضا توسط ناسا

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، یکی از سه ابزار طراحی شده برای سوختگیری دوباره فضاپیما در فضا را آزمایش کرد. فضاپیماها به کمک نسخه‌های آینده این سامانه می‌توانند در اعماق فضا سوخت‌هایی مانند متان مایع را دریافت کنند.