1397/11/11

۸۵ مقاله علمی در زمینه کاربردهای فناوری فضایی ارائه شد

۸۵ مقاله علمی درزمینه کاربردهای فناوری فضایی به نخستین همایش ملی «فناوری فضایی و کاربردهای آن» راه یافت و ارائه شد. نخستین همایش ملی «فناوری فضایی و کاربردهای آن»، روز ۹ بهمن‌ماه در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) دانشگاه علم وصنعت آغاز به‌کار کرد. سیاست‌گذاری و راهبرد علوم و فناوری فضایی، کاربردها و...
۸۵ مقاله علمی در زمینه کاربردهای فناوری فضایی ارائه شد

۸۵ مقاله علمی درزمینه کاربردهای فناوری فضایی به نخستین همایش ملی «فناوری فضایی و کاربردهای آن» راه یافت و ارائه شد.
نخستین همایش ملی «فناوری فضایی و کاربردهای آن»، روز ۹ بهمن‌ماه در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) دانشگاه علم وصنعت آغاز به‌کار کرد.
سیاست‌گذاری و راهبرد علوم و فناوری فضایی، کاربردها و خدمات فضایی، حسگرهای فضایی، اقتصاد فضا و حقوق فضا، ازجمله محورهای اصلی این همایش ملی ۲ روزه هستند که تا ۱۰ بهمن‌ماه ادامه دارد.
مقالات این همایش در دو قالب شفاهی (در ۱۲ موضوع) و پوستری ارائه شد که از مجموع ۱۴۰ مقاله دریافتی، ۸۵ مقاله به همایش راه یافت.
برگزاری ۸ کارگاه تخصصی در روز نخست این همایش و ارائه ۲ پنل تخصصی با حضور فعالان و اندیشمندان صنعت فضا، در کنار برگزاری نمایشگاه جانبی از دستاوردهای فضایی کشور از دیگر برنامه‌های این همایش، در کنار ارائه مقالات است.
مراسم افتتاح این همایش با حضور دریابان علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، و محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزار شد.

داخلی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

همایش ملی فناوری فضایی و کاربردهای آن برگزار می‌شود

1397/11/06
همایش ملی فناوری فضایی و کاربردهای آن ۸تا ۱۰بهمن‌ماه جاری در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود. در راستای ارائه دستاوردهای علمی دانشجویان و متخصصان فضایی کشور، همایش ملی فناوری فضایی...

هدف از برگزاری همایش ملی فناوری فضایی، ایجاد یک همبستگی دوجانبه بین صنعت و دانشگاه است

1397/11/07
دکتر محمد سلیمانی، وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر همایش فناوری فضایی و کاربردهای آن در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان فضایی، اظهار داشت:« بحث فضایی در کشور ما به دلیل وسعت جغرافیایی...

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ماهواره‌بر جدید چین با سه ماهواره به فضا

ماهواره‌بر جدید چین با نام اسمارت دراگون-۱ (Smart Dragon-1) در ساعت ۱۲:۱۱ بعد از ظهر (به وقت پکن) روز ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) از مرکز پرتاب جیکوان (Jiuquan) واقع در شمال غربی چین با موفقیت به فضا پرتاب شد. اسمارت دراگون-۱ در این پرواز سه ماهواره را با خود به فضا برد. این ماهواره‌بر توسط آکادمی فناوری پرتابگر چین (CALVT) و برای کاربردهای تجاری طراحی و ساخته شده است.