1397/11/10

آنگولا با به‌کارگیری کتاب‌های کمیک دانش آموزان را با فضا آشنا می‌کند

سازمان فضایی آنگولا به‌منظور گسترش علاقه به فضا در میان کودکان و نوجوانان، افرادی را برای آموزش آن‌ها به مدارس اعزام می‌کند. این افراد ضمن آشنا کردن دانش آموزان با فضا، کتاب‌های کمیک ،که شامل متن و تصویر هستند، را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. به عقیده سازمان فضایی آنگولا (GGPEN) فضا رؤیای بسیاری از...
آنگولا با به‌کارگیری کتاب‌های کمیک دانش آموزان را با فضا آشنا می‌کند
سازمان فضایی آنگولا به‌منظور گسترش علاقه به فضا در میان کودکان و نوجوانان، افرادی را برای آموزش آن‌ها به مدارس اعزام می‌کند. این افراد ضمن آشنا کردن دانش آموزان با فضا، کتاب‌های کمیک که شامل متن و تصویر هستند را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.
به عقیده سازمان فضایی آنگولا (GGPEN) فضا رؤیای بسیاری از انسان‌ها است و دانش آموزان برای غرق شدن در این دنیای شگفت‌انگیز، به چیزی بیشتر از این بسته‌های آموزشی، نیاز ندارند.

آنگولا با به‌کارگیری کتاب‌های کمیک دانش آموزان را با فضا آشنا می‌کند

اولین سری کتاب کمیک، بچه‌ها و ماهواره‌ها نام دارد و شامل پروسه طراحی، ساخت، مأموریت و نحوه به‌کارگیری سرویس‌های ارتباطی‌ است که به آسان‌تر شدن زندگی کمک می‌کند.
ویرایش دوم کتاب، ساخت ماهواره به کمک قوطی نام دارد. این سری به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با انواع ماهواره‌های بزرگ متوسط و کوچک آشنا شوند.
این کتاب‌ها به دانش آموزان آنگولایی کمک می‌کند تا با فناوری‌های فضایی آنگولا و بخصوص پروژه آنگولاست آشنا شوند.
منبع: africanews

راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیشرفته‌ترین تاسواره آفریقایی به فضا رفت

1397/10/09
پیشرفته‌ترین نانو ماهواره ساخت آفریقای جنوبی که فعلاً ZACube-2 نام دارد پنج‌شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ با ماهواره‌بر روسی سایوز از سیبری در روسیه به فضا پرتاب شد. این تاسواره که به زودی نام جدیدی خواهد...

پربازدیدکننده ترین خبر

پیوستن سریلانکا به جمع کشورهای فضایی

با پرتاب ماهواره راوانا-1 (Raavana-1) به فضا در چارچوب برنامه بردز-3 (Birds-3)، سریلانکا نیز به جمع کشورهای فضایی پیوست. این ماهواره مکعبی تحقیقاتی توسط دو دانشجوی رشته مهندسی فضایی سریلانکایی که در موسسه فناوری کیوشو (Kyushu Institute of Technology) ژاپن مشغول به تحصیل هستند ساخته شده است. راوانا-1 که در تاریخ 18ام آوریل سال جاری میلادی به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد، اواسط ماه ژوئن در مدار پیاده‌سازی گردید و مشغول به تهیه تصاویر سنجشی ماهواره‌ای از سریلانکا در فاصله 400 کیلومتری شد. این ماهواره طول عمری 18ماهه و وزنی برابر با 1.1 کیلوگرم دارد. لازم به ذکر است که برنامه بردز-3 توسط سازمان ملل و به منظور کمک به کشورها برای پرتاب اولین ماهواره خود راه‌اندازی شده است. در پرتابی که توسط ماهواره‌بر آنتارس (Antares) انجام شد ماهواره‌هایی از ژاپن و نپال، راوانا-1 را همراهی کردند.