1397/11/13

بلواوریجین ساخت موتور ماهواره‌بر را افزایش می‌دهد

سازمان ها | Blue Origin | United Launch Alliance
شرکت بلو اوریجین (Blue Origin) به‌طور رسمی ساخت کارخانه‌ای در هانزویل ایالت آلاباما را آغاز کرده تا موتورهای BE-4 را برای ماهواره‌برهای جدید New Glenn و Vulcan Centaur شرکت یوناتید لانچ آلیانس (United Launch Alliance) بسازد. این شرکت همچنین موتورهای BE-3U را نیز تولید می‌کند که در قسمت دوم موشک نیوگلن...
بلواوریجین ساخت موتور ماهواره‌بر را افزایش می‌دهد

شرکت بلو اوریجین (Blue Origin) به‌طور رسمی ساخت کارخانه‌ای در هانزویل ایالت آلاباما را آغاز کرده تا موتورهای BE-4 را برای ماهواره‌برهای جدید New Glenn و Vulcan Centaur شرکت یوناتید لانچ آلیانس (United Launch Alliance) بسازد.
این شرکت همچنین موتورهای BE-3U را نیز تولید می‌کند که در قسمت دوم موشک نیوگلن استفاده می‌شود. هرچند هنوز مشخص نیست کارخانه چه زمان ساخت موشک‌ها را آغاز می‌کند، اما بلواوریجین تخمین می‌زند  فرایند ساخت را در ۲۰۱۹ تکمیل کند.
 هر ۲ ماهواره‌بر نیوگلن و ولکان سنتور در ۲۰۲۱ میلادی پرتاب خواهند شد.
به‌هرحال این کارخانه تنها مقر فعالیت بلواوریجین در منطقه هانز ویل نیست. این شرکت همچنین مشغول مذاکره برای خرید ساختمانی در مقر پروازهای فضایی مارشال (Marshall Space Flight Center) است. قبلاً از این مقر برای آزمایش ماهواره‌برهای ساترن (Saturn V) و موتورهای شاتل (Space Shuttle) استفاده می‌شده است.   
بلواوریجین نیز قصد دارد از آن برای آزمایش موتورهای BE-4 و Be-3U استفاده کند.

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

ماهواره‌بر با موتور هسته ای؛ راهکار روسیه برای انجام سفرهای فضایی بین سیاره ای

1397/08/28
روسیه اعلام کرده مشغول ساخت نوعی ماهواره‌بر با موتور هسته‌ای است و قصد دارد از آن در ماموریت‌های فضایی‌اش به مریخ و فراتر از آن استفاده نماید. ولادیمیر کاشلوکف، رئیس مرکز تحقیقاتی کلدیش...

پربازدیدکننده ترین خبر

آزمایش ابزار سوخت‌گیری مجدد در فضا توسط ناسا

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، یکی از سه ابزار طراحی شده برای سوختگیری دوباره فضاپیما در فضا را آزمایش کرد. فضاپیماها به کمک نسخه‌های آینده این سامانه می‌توانند در اعماق فضا سوخت‌هایی مانند متان مایع را دریافت کنند.