1397/11/09

مدیر شرکت ویرجین گالاکتیک امسال به فضا می رود

ریچارد برانسون (Richard Branson) مدیر شرکت ویرجین گالاکتیک (Virgin Galactic) امیدوار است در اواسط سال جاری میلادی به فضا سفر کند. این مدیر ۶۹ساله به‌شدت مشغول تمرین برای این مأموریت است و در مصاحبه‌ای با یک شبکه خبری گفت: «می‌خواهم هنگام سفر به فضا شرایط بدنی یک فرد ۳۰ساله را داشته باشم.» او همچنین...
مدیر شرکت ویرجین گالاکتیک امسال به فضا می رود
ریچارد برانسون (Richard Branson)، مدیر شرکت ویرجین گالاکتیک (Virgin Galactic)، امیدوار است در اواسط سال جاری میلادی به فضا سفر کند.
این مدیر ۶۹ساله به‌شدت مشغول تمرین برای این مأموریت است و در مصاحبه‌ای با یک شبکه خبری گفت: «می‌خواهم هنگام سفر به فضا شرایط بدنی یک فرد ۳۰ساله را داشته باشم.»
او همچنین در این مصاحبه اعلام کرد شرکتش مشغول نهایی‌سازی برنامه‌ریزی‌ها برای انتقال به یک بندر فضایی در ایالت نیومکزیک است. پروازهای فضایی شرکت در این مقر فضایی انجام خواهد شد.
او در این مصاحبه گفت: «امیدوارم در اواسط امسال خودم به فضا بروم. چند هفته دیگر یک پرواز آزمایشی انجام می‌دهیم.  پس‌ازآن نیز دو پرواز آزمایشی دیگر انجام خواهد شد. درنهایت پس از تکمیل این پروازهای آزمایشی به ایالت نیومکزیک می‌رویم که در آنجا یک بندر فضایی داریم.»
گزارش‌های جدید نشان می‌دهد درحالی‌که این شرکت مشغول آماده‌سازی برنامه‌های خود است در اوایل ماه جاری حدود ۴۰ کارمند خود را اخراج کرده است.

مدیر شرکت ویرجین گالاکتیک امسال به فضا می رود

توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تا یک ماه دیگر توریسم فضایی را استارت می‌زنیم

1397/09/13
ریچارد برانسون (Richard Branson)، میلیونر معروف باور دارد که می‌تواند به زودی اشخاصی را به فضا بفرستد و توریسم فضایی را آغاز کند. بنیانگذار گروه ویرجین (Virgin Group) در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها...

پای ویرجین گلکتیک هم به فضا باز شد؛ نخستین پرواز تجاری بشر به مرز فضا

1397/09/24
پس از سال‌ها تحقیق و توسعه، آماده‌سازی، آزمایش و شکست، شرکت ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) بالاخره به مرز فضا رسید. شرکت مذکور ساعاتی پیش فضاپیمای VSS Unity خود را بر فراز صحرای موهاوی...

پربازدیدکننده ترین خبر

چرا آمریکا به فعالیت‌های فضایی صلح‌آمیز دیگر کشورها برچسب نظامیگری می‌زند؟

سیروس برزو: برنامه‌های نظامی زیادی در آمریکا با پوشش‌های علمی انجام‌شده و می‌شود. شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که چطور پنتاگون (Pentagon) می‌تواند از یک ماهواره علمی یا کاوشگر دورپرواز یا مدارگرد که به دور ماه می‌چرخد، بهره‌برداری نظامی کند. برای روشن شدن این موضوع مثالی می‌آورم. برنامه لوناراربیتر (Lunar Orbiters) شامل ۵مدارگرد خودکار بود که از ۱۹۶۶تا۱۹۶۷ توسط آمریکا پرتاب شد تا سطح ماه را تصویربرداری کند. قبل از این‌که نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) بتواند اولین قدم خود را بر ماه بگذارد، ناسا سازمان فضایی آمریکا نیاز داشت محلی که آپولو-۱۱ به راحت فرود آید را دقیقاً مشخص کند. هر کاوشگر لوناراربیتر دارای دو دوربین بود و به‌جای فیلم ۳۵میلی‌متری استاندارد ماهواره‌ها، از فیلم ۷۰میلی‌متری استفاده می‌کردند که امروزه برای ساخت فیلم‌های آی‌مکس (IMAX) استفاده می‌شود. در این کاوشگر، فیلم در مقابل اسکنر خاصی قرار می‌گرفت سپس این اطلاعات از طریق امواج رادیویی به مراکز فضای ارتباطی ناسا در اسپانیا، استرالیا و آمریکا فرستاده می‌شد، جایی که داده‌ها روی نوار مغناطیسی ثبت شد. سپس توسط کارشناسان به شکل عکس‌های بسیار دقیق بازسازی می‌شد. این روش بعداً در ماهواره‌های جاسوسی استفاده شد و دیگر نیازی به ارسال فیلم‌ها از مدار زمین نبود.