1397/11/09

گردشگری فضایی توسط یک شرکت خصوصی در روسیه

سازمان ها | roscosmos | CosmoCourse
افراد | Pavel Pushkin
یک شرکت روسی به اسم کاسموکورس (CosmoCourse )، قصد دارد یک مرکز فضایی برای پروازهای غیرمداری ایجاد کند. پاول پوشکین (Pavel Pushkin) مدیر این شرکت در مورد برنامه پرتاب‌های فضایی غیرمداری کاسموکورس گفت: «ما از مدتی قبل به‌طور فعالانه درباره مکانی برای ایجاد مرکزی جهت پرتاب‌های غیرمداری، با مسئولان چند...
گردشگری فضایی توسط یک شرکت خصوصی در روسیه
یک شرکت روسی به اسم کاسموکورس (CosmoCourse)، قصد دارد یک مرکز فضایی برای پروازهای غیرمداری ایجاد کند.
پاول پوشکین (Pavel Pushkin)، مدیر این شرکت، در مورد برنامه پرتاب‌های فضایی غیرمداری کاسموکورس گفت: «ما از مدتی قبل به‌طور فعالانه درباره مکانی برای ایجاد مرکزی جهت پرتاب‌های غیرمداری، با مسئولان چند منطقه در حال مذاکره هستیم.»
به گفته وی، این مکان نباید بیش از دو ساعت از مسکو فاصله داشته باشد. وی اضافه کرد: «ما مایلیم یک پایگاه جمع‌وجور و کوچک اختصاصی داشته باشیم که با هواپیما بیش از یک تا دو ساعت از مسکو فاصله نداشته باشد.»
پیش‌ازاین، دو منطقه در پایگاه پرتاب‌های فضایی بایکونور به کاسموکورس پیشنهادشده بود اما مسئولان به دلیل دوری از مسکو آن را نپذیرفتند.
پاول پوشکین می‌گوید: «ما به بایکونور سفر کردیم، در آنجا چند مکان مناسب به ما پیشنهاد شد. اما بعد از بررسی همه‌جانبه به این نتیجه رسیدیم بایکونور برای کار ما مناسب نیست، زیرا اولاً از مسکو بسیار دور است و در ثانی در روسیه نیست، بلکه به قزاقستان تعلق دارد و این مسئله می‌تواند در آینده مشکل‌ساز شود زیرا ما باید برای هر کاری با آن‌ها هماهنگی داشته باشیم.»
بر اساس گزارش‌های قبلی، کاسموکورس در حال ساخت یک سفینه استفاده مجدد برای پروازهای تجاری گردشگران است که توانایی حمل شش نفر مسافر و یک خلبان برای پروازی ۱۵دقیقه‌ای به ارتفاع ۲۰۰کیلومتری را دارد.
این شرکت که در سال۲۰۱۴ باهدف گردشگری فضایی تأسیس‌شده است تا باقیمت ۲۰۰تا ۲۵۰هزار دلار مسافران را برای سفری ۱۵دقیقه‌ای به فضا ببرد در سپتامبر۲۰۱۷ از سازمان فضایی روسیه روسکاسموس (Roscosmos)‌ مجوز فعالیت‌های فضایی را دریافت کرد و طرح فنی ناو پیشنهادی این شرکت مورد تأیید قرار گرفت.
در سال۲۰۱۸، اعلام شد آزمایش ماهواره‌بر و سفینه در سال۲۰۲۲ صورت خواهد گرفت. نمونه اولیه این سفینه برای ۲۰۲۳ و پرواز سرنشین دار آن با گردشگر در ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی‌شده است. انتظار می‌رود تا سال۲۰۳۰ با بیش از ۱۱۵پرتاب در هرسال، ۷۰۰گردشگر به فضا سفر کنند.
منبع: خبرآنلاین

ایستگاه‌های زمینی | توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

ناکامی های فضایی روسیه؛ گره کار فناوری فضایی روسیه در کجاست؟

1397/08/26
چند سالی است که هرچند ماه یک‌بار فناوری روسیه با مشکلی مواجه می‌گردد. بعد از هر حادثه فضایی در روسیه سناریو مشترکی به اجرا درمی‌آید، گروهی دولتی تشکیل می‌شود که علت آن را پیدا یا ادعا کند...

اتصال ماهواره‌بر به بوئینگ ۷۴۷؛ توریسم فضایی تحقق می یابد؟

1397/08/27
ویرجین ( Virgin Orbit)موفق شد به یکی دیگر از اهداف بلند پروازانه‌ی خود در زمینه‌ی سفر‌های فضایی دست یابد. هواپیمای کاسمیک گرل (Cosmic Girl) که یک بوئینگ ۴۰۰-۷۴۷ اصلاح‌شده است، درحالی‌که...

تا یک ماه دیگر توریسم فضایی را استارت می‌زنیم

1397/09/13
ریچارد برانسون (Richard Branson)، میلیونر معروف باور دارد که می‌تواند به زودی اشخاصی را به فضا بفرستد و توریسم فضایی را آغاز کند. بنیانگذار گروه ویرجین (Virgin Group) در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها...

پربازدیدکننده ترین خبر

آزمایش ابزار سوخت‌گیری مجدد در فضا توسط ناسا

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، یکی از سه ابزار طراحی شده برای سوختگیری دوباره فضاپیما در فضا را آزمایش کرد. فضاپیماها به کمک نسخه‌های آینده این سامانه می‌توانند در اعماق فضا سوخت‌هایی مانند متان مایع را دریافت کنند.