1397/11/10

تصور حضور در فضا در پیشرفته ترین موزه فناوری چین

موزه یادشده تاریخ صنعتی شدن چین را به نمایش می‌گذارد و در آن پیشرفت‌های مختلف این کشور ازجمله در حوزه علوم و فنون فضایی به نمایش گذاشته‌شده است. ازجمله جذابیت‌های این موزه نمایش راکت‌های مربوط به تحقیقات فضایی در چین است. در موزه یادشده از سازه‌های مخروطی شکل متعددی استفاده‌شده که باعث شده موزه اکسپراتوریوم...
تصور حضور در فضا در پیشرفته ترین موزه فناوری چین
موزه فناوری چین تاریخ صنعتی شدن چین را به نمایش می‌گذارد و در آن پیشرفت‌های مختلف این کشور ازجمله در حوزه علوم و فنون فضایی به نمایش گذاشته‌شده است.
ازجمله جذابیت‌های این موزه نمایش حامل‌های مربوط به تحقیقات فضایی در چین است. در موزه یادشده از سازه‌های مخروطی شکل متعددی استفاده‌شده که باعث شده موزه اکسپلوراتوریوم (Exploratorium) از بیرون ظاهری مشابه با قلعه‌های قدیمی داشته باشد؛اما هدف اصلی از این کار صرفه‌جویی در مصرف انرژی بوده است.
اکسپلوراتوریوم در زمینی به مساحت ۳۳هزار مترمربع احداث‌شده و بر روی دیواره‌های آلومینیومی سرخ‌رنگ آن از پنجره‌های دایره‌ای شکلی استفاده‌شده که تصور حضور در فضا و در میان انبوهی از ستاره‌ها را در افراد به وجود می‌آورد.
بازدیدکنندگان با گذر از تعدادی پله می‌توانند به سقف این مجموعه برسند و از تماشای نمایی زیبا از شهر نیز لذت ببرند. سازه‌های مخروطی شکل کوچک دیگری نیز در این موزه وجود دارد که برای نمایش برخی تصاویر و همین‌طور در قالب رستوران و فروشگاه و غیره قابل‌استفاده است.
طراحی این موزه به‌گونه‌ای است که برای گرم و سرد شدن نیاز چندانی به سامانه تهویه مطبوع ندارد و نور آن نیز به‌طور طبیعی و بدون نیاز چندانی به لامپ تأمین می‌شود. قرار است بازدید عموم از این موزه تا قبل از پایان سال۲۰۱۹ ممکن شود.

تصور حضور در فضا در پیشرفته ترین موزه فناوری چین

 

تصور حضور در فضا در پیشرفته ترین موزه فناوری چین

تاریخ و فرهنگ فضایی جهان |

نظر شما
اخبار مرتبط

احداث موزه در فضا

1397/09/14
روزی را تصور کنید که تورهای گردشگری به فضا برقرار شود و علاقه‌مندان به فضا، حضور در مدار زمین یا اقامت در سکونتگاه‌های ماه را تجربه کنند. در چنین تجربه کم‌نظیر، مسافران با فضاپیماهایی به...

چین به آمریکا درباره نظامی سازی فضا هشدار داد

1397/10/03
سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری ضمن اعلام این که چین با نظامی سازی و مسلح کردن فضا مخالف است از فرمان دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا جهت تشکیل ستادی برای فرماندهی و کنترل عملیات...

چین ۹۰ماهواره برای آرژانتین به فضا پرتاب می‌کند

1397/11/02
شرکت آرژانتینی ستلاجیک (Satellogic) که مقر آن در بوینس آیرس (Buenos Aires) است تصمیم دارد یک شبکه ماهواره‌ای سنجش‌ازدور را با کمک چین در مدار زمین قرار دهد. امیلیانو کارژیمان (miliano Kargieman)،...

پربازدیدکننده ترین خبر

آزمایش ابزار سوخت‌گیری مجدد در فضا توسط ناسا

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، یکی از سه ابزار طراحی شده برای سوختگیری دوباره فضاپیما در فضا را آزمایش کرد. فضاپیماها به کمک نسخه‌های آینده این سامانه می‌توانند در اعماق فضا سوخت‌هایی مانند متان مایع را دریافت کنند.