1397/11/05

نخستین پرتاب هندی‌ها در سال جدید

هندی ها نخستین پرتاب خود را در سال ۲۰۱۹ به وسیله ماهواره‌بر موسوم به حامل فضایی ماهواره‌ای قطبی انجام دادند. این پرتاب در تاریخ ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) ساعت ۱۸:۲۰ به وقت تهران انجام شد و طی آن ماهواره میکروست-آر (microsat-R) توسط ماهواره‌بر PSLV به مدار لئو پرتاب شد. ماهواره میکروست-آر یک ماهواره آزمایشی...
نخستین پرتاب هندی‌ها در سال جدید

هندی ها نخستین پرتاب خود را در سال  ۲۰۱۹ به وسیله ماهواره‌بر موسوم به حامل فضایی ماهواره‌ای قطبی (PSLV) انجام دادند. 
این پرتاب در تاریخ ۲۳ ژانویه (۳ بهمن) ساعت ۱۸:۲۰ به وقت تهران انجام شد و طی آن ماهواره میکروست-آر (microsat-R) توسط ماهواره‌بر PSLV به مدار لئو پرتاب شد.
ماهواره میکروست-آر یک ماهواره آزمایشی سنجش از دور٬ ساخته شده به سفارش سازمان تحقیق و توسعه دفاعی هند (Defence Research and Development Organization) توسط سازمان فضایی هند (ISRO) است. این ماهواره ۷۴۰ کیلوگرمی در مدار قطبی و ارتفاع ۲۷۴ کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته است.
از سال ۱۹۹۳ تا کنون ماهواره‌بر PSLV چهل‌و‌پنج پرتاب داشته است که ۴۲ تای آنها موفق بوده اند. PSLV یک ماهواره‌بر سنگین چهار مرحله‌ای به طول ۴۴ متر و قطر ۲.۸ متر است. این ماهواره‌بر قادر به ارسال محموله‌هایی تا ۳۸۰۰ کیلوگرم به مدار لئو٬ ۱۷۵۰ کیلوگرم به مدار sso٬ و ۱۲۰۰ کیلوگرم به مدار ژئو است.

 

ماهواره‌بر و پرتاب | سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

ارزیابی موقعیت کنونی استارت‌آپ‌های فضایی هند و فرصت‌های پیش رو

آنطور که به نظر می‌رسد استارت‌آپ‌های فضایی خصوصی هند در تنگنا قرار گرفته‌اند؛ از طرفی، ‌آژانس فضایی ملی هند (ISRO) سازمانی بسیار بزرگ است که کمک‌های مالی و قراردادی آن برای ادامه حیات بسیاری از استارت‌آپ‌ها امری ضروری به حساب می‌آید. از طرف دیگر، جنبه تجاری این سازمان که دائما نیز در حال رشد است، به عنوان رقیبی برای همین استارت‌آپ‌ها محسوب می‌گردد.