1397/11/06

دستاوردهای فناوری فضایی ایران برای عراق بسیار کاربرد دارد

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار نعیم ثجیل یسر وزیر ارتباطات عراق با اشاره به اینکه هم‌اکنون زمان بازسازی عراق است، گفت: «زمینه‌های توسعه بسیاری در عراق وجود دارد و وزارت ارتباطات ایران نیز عزم جدی برای توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف دارد.» آذری جهرمی، تصریح کرد: «ترانزیت...
دستاوردهای فناوری فضایی ایران برای عراق بسیار کاربرد دارد
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار نعیم ثجیل یسر وزیر ارتباطات عراق با اشاره به اینکه هم‌اکنون زمان بازسازی عراق است، گفت: «زمینه‌های توسعه بسیاری در عراق وجود دارد و وزارت ارتباطات ایران نیز عزم جدی برای توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف دارد.»
وی با اشاره به اینکه اقتصاد دیجیتال یکی از عرصه‌های اقتصادی مهم دنیا است، افزود: «ما در ایران در حال مطالعه و برنامه‌ریزی در این حوزه هستیم و عراق نیز با توجه به نیروهای جوان و بااستعداد فضای خوبی برای توسعه دارد و ایران آماده همکاری مشترک در این حوزه با عراق است.»
آذری جهرمی، تصریح کرد: «ترانزیت و امنیت سایبری هم از حوزه‌هایی است که می‌توانیم با کشور عراق  همکاری داشته باشیم.»
وی سرمایه‌گذاری در حوزه تلفن ثابت و موبایل عراق را از دیگر زمینه‌های همکاری بین دو کشور عنوان کرد و پیشنهاد داد: «برای پیشرفت کارها کارگروه مشترکی بین دو کشور تشکیل شود.»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دستاوردهای فضایی کشور و ماهواره‌های سنجشی، تأکید کرد: «در ایران از فناوری فضایی در حوزه‌های مدیریت منابع آب، بهبود کشاورزی و محیط‌زیست استفاده می‌شود و با توجه به شرایط کشور عراق این دستاوردها می‌تواند برای این کشور نیز بسیار کاربرد داشته باشد.»
آذری جهرمی در این دیدار از وزیر ارتباطات عراق دعوت کرد به همراه شرکت‌های عراقی در نمایشگاه الکامپ ایران در سال آینده شرکت کنند.

داخلی | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

فراخوان طرح های تجاری بهره برداری از ایستگاه های اخذ تصاویر و داده های ماهواره های سنجش از دور

1397/09/20
معاونت توسعه فناوری، خدمات و کاربرد فضایی سازمان فضایی ایران برای شناسایی شرکت‌ها، دستگاه‌ها و نهاد ‌های متقاضی ایجاد و بهره‌برداری از ایستگاه‌های اخذ تصاویر و داده‌های ماهواره‌های سنجشی...

تقویت و توسعه پژوهشگاه فضایی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید

1397/10/12
دکتر محمدباقر نوبخت روز سه شنبه با حضور در پژوهشگاه فضایی ایران و بازدید از دستاوردهای فضایی کشور، پژوهشگاه فضایی را از مولفه‌های قدرت و افتخار ملی ایرانیان عنوان کرد و بیان داشت: «هر کس...

ایران به همراه سه کشور زباله های فضایی را رصد می کند

1397/10/23
سرپرست معاونت توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی ایران با اشاره به فعالیت رصدخانه‌ای که با سرمایه‌گذاری مشترک اپسکو (APSCO) در کشورمان راه‌اندازی شده است، گفت: «ایران، پرو، پاکستان...

پربازدیدکننده ترین خبر

آزمایش ابزار سوخت‌گیری مجدد در فضا توسط ناسا

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، یکی از سه ابزار طراحی شده برای سوختگیری دوباره فضاپیما در فضا را آزمایش کرد. فضاپیماها به کمک نسخه‌های آینده این سامانه می‌توانند در اعماق فضا سوخت‌هایی مانند متان مایع را دریافت کنند.