1397/11/03

روسکاسموس قصد دارد در سال۲۰۱۹ پرتاب‌ها را دو برابر کند

سازمان فضایی روسیه، روسکاسموس(Roscosmos) اعلام کرد قصد دارد در سال۲۰۱۹ تعداد پرتاب‌ها را به ۴۵ برساند که ۲برابر بیشتر از سال۲۰۱۸ است. این خبر طی پخش ویدئویی در وب‌سایت تلویزیونی روسکاسموس با عنوان برنامه سال۲۰۱۹: ۴۵پرتاب منتشر شد طی این ویدیوی خبری، روسکاسموس پیرامون برنامه‌های مختلف در سال جاری میلادی...
روسکاسموس قصد دارد در سال۲۰۱۹ پرتاب‌ها را دو برابر کند
سیروس برزو: سازمان فضایی روسیه، روسکاسموس(Roscosmos) اعلام کرد قصد دارد در سال۲۰۱۹ تعداد پرتاب‌ها را به ۴۵ برساند که ۲برابر بیشتر از سال۲۰۱۸ است.
 این خبر طی پخش ویدئویی در وب‌سایت تلویزیونی روسکاسموس  با عنوان برنامه سال۲۰۱۹: ۴۵پرتاب در دوشنبه گذشته منتشر شد طی این ویدیوی خبری، روسکاسموس پیرامون برنامه‌های مختلف در سال جاری میلادی خبر داد.
دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin)، مدیر روسکاسموس در اواخر ماه دسامبر گفت روسیه طی سال۲۰۱۸ توانست ۲۲پرتاب داشته باشد که دو فروند آن از پایگاه پرتاب‌های نظامی پلستسک (Plesetsk)، وابسته به وزارت دفاع صورت گرفت.
اولین پرتاب فضایی روسیه روز۲۰فوریه سال۲۰۱۹ انجام خواهد شد که قرارداد آن را در ژوئن۲۰۱۵ روسکاسموس با شرکت فرانسوی آرین اسپیس (Arianespace)  و وان وب (OneWeb) امضا کرد.
۲۱پرتاب تجاری با استفاده از موشک‌های سایوز (Soyuz) تولیدشده توسط شرکت فناوری‌های موشکی پروگرس (Progress) در سامارا (Samara) طی سال جاری پیش‌بینی‌شده که از پایگاه‌های پرتاب کورو (Kourou) - متعلق به سازمان فضایی فرانسه-، بایکونور (Baikonur) و واستوچنی (Vostochny) انجام می‌شود.
ازجمله مهم‌ترین اقدام‌های امسال روسکاسموس می‌توان به پرتاب ایجیپتست‌آ (EgyptSat A) در ۲۱فوریه از بایکونور، رصدخانه اسپکتر ار.گ (Spektr-RG) با موشک پروتن-م (Proton-M) در آوریل از بایکونور،  ۵ماهواره مختلف با موشک سایوز۲-۱ب (Soyuz-2.1b) در آوریل از واستوچنی، ۴ماهواره با موشک روکوت بریز ک.م (Rokot / Briz-KM) از پایگاه پرتاب‌های نظامی پلستسک در ماه ژوئن، پرتاب آزمایشی موشک آنگارا (Angara A5 ) در ماه دسامبر از پلستسک نام برد.
روسکاسموس همچنین در نظر دارد طی سال۲۰۱۹ ماهواره سنجش از راه دور رژیم صهیونیستی –اروس- (EROS) را در مدار قرار دهد. این ماهواره به یک سامانه نظارتی ساخت شرکت البیت (Elbit) مجهزاست. البیت شرکت سازنده  سامانه‌های الکترونیک وابسته به وزارت دفاع رژیم صهیونیستی است که در زمینه طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضا، زمینی و دریایی، فرماندهی، کنترل، ارتباطات، کامپیوتر، نظارت و شناسایی اطلاعات، سامانه‌های هواپیمای بدون سرنشین ، سامانه‌های الکترو اپتیک، سامانه‌های جنگ الکترونیک و... فعالیت دارد.
روسکاسموس همچنین در نظر دارد امسال دو ناو باربری پروگرس ام.اس (Progress MS) را در ماه‌های آوریل و ژوئن و ۳فروند ناو سرنشین دار سایوزام.اس (Soyuz MS) را در ماه‌های فوریه، ژوئیه و اکتبر به فضا پرتاب کند.

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

چشم و هم چشمی ناسا با روسکاسموس!

1397/09/03
ناسا در نظر دارد بلیت سفرهای فضایی را به گردشگران فضایی بفروشد، البته فعلاً فقط در حد یک پیشنهاد است، اما بخشی از تلاش این سازمان برای خصوصی‌سازی فضایی است. ناسا احتمالاً این کار را برای...

گام بزرگ روسکاسموس برای ترویج عمومی فناوری فضایی

1397/09/24
روسکاسموس (Roscosmos) با تشکیل یک شورا، گام بزرگی در ترویج عمومی فناوری فضایی برداشت. در این شورا نه فقط کارشناسان فضانوردی بلکه نمایندگانی از موسسات و نهاد‌های تاثیرگذار در ترویج عمومی...

دیمیتری راگوزین اولویت های روسکاسموس در سال ۲۰۱۹ را مشخص کرد

1397/10/15
دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) رئیس سازمان فضایی روسیه روسکاسموس (Roscosmos) در جمع مسئولان فضایی و نمایندگان دولت روسیه اولویت‌ها و وظایف سازمان فضایی روسیه را مشخص کرد. از نظر او مهمترین...

پربازدیدکننده ترین خبر

همکاری عشق‌آباد و پاریس برای ساخت دومین ماهواره ترکمنی

نمایندگان شرکت‌های فرانسوی تولیدکننده تجهیزات هوا و فضا Airbus Defence and Space و تالس آلینا اسپیس (Thales Alenia Space) در سومین اجلاس گروه همکاری‌های مشترک ترکمنستان و فرانسه که در شهر «عشق‌آباد» برگزار شد، شرکت کردند. یکی از موضوعات موردبحث و بررسی این اجلاس، چشم‌انداز همکاری‌های دو کشور درزمینهٔ ساخت دومین ماهواره ترکمنی بود. ترکمنستان و فرانسه از تجربه همکاری در این زمینه برخوردار می‌باشند. شرکت تالس آلینا اسپیس از شرکای عشق‌آباد در بخش صنایع هوا و فضا بوده و نخستین ماهواره ترکمنی را ساخته است که در سال ۲۰۱۵ به مدار فرستاده شد. نخستین ماهواره ترکمنی موسوم به «TürkmenÄlem 52°E» بوده و پخش شبکه‌های تلویزیونی اچ‌دی و چندرسانه‌ای را انجام می‌دهد. تفاوت سیستم دومین ماهواره ترکمنی این است که در مدار پائین تر قرارگرفته و برای حوزه‌های اقتصاد ملی این کشور مانیتورینگ وضعیت کشاورزی، صنایع نفت و محیط‌زیست را انجام خواهد داد. علاوه بر توسعه تعاملات در بخش هوا و فضا و ازجمله ارائه خدمات، آموزش مهندسین فنی همچنین دو طرف در خصوص همکاری‌های متقابل درزمینهٔ های سوخت و انرژی، ساخت‌وساز، حمل‌ونقل و ... گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند. ​