1397/11/02

سودآوری، محرک کشاورزان برای استفاده از خدمات فضایی

روز سه‌شنبه ،اول بهمن‌ماه، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با حضور مهندس آذری جهرمی از دستاوردهای فضایی کشور دیدن کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات...
سودآوری، محرک کشاورزان برای استفاده از خدمات فضایی
روز سه‌شنبه ،اول بهمن‌ماه، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با حضور مهندس آذری جهرمی از دستاوردهای فضایی کشور دیدن کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران از دستاوردهای فضایی کشور دیدن کردند.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این دیدار، اظهار داشت: «تلاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این بوده است که دستاوردهای فضایی را از حالت پژوهشی و تحقیقاتی به پروژه‌های عملیاتی و  کاربردی تبدیل کند.»
وی افزود: «سازمان فضایی ایران جهت رشد و توسعه کسب کارهای فضاپایه و توسعه بازار این حوزه ، اقدام به آزادسازی داده‌های ماهواره‌ای نموده است.»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی پارک‌های کسب کارهای فضاپایه، معافیت شرکت‌های فعال در این حوزه از مالیات و پرداخت تسهیلات را از دیگر اقدام‌های حمایتی وزارت ارتباطات از کسب‌وکارهای فضاپایه دانست.
وی ادامه داد: «تلاش ما این است صنعت و دانش فضایی را کاربردی نماییم و در خدمت افزایش رفاه جامعه قرار دهیم و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.»
دکتر کیخواه، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم، ضمن اشاره به اهمیت داده‌های فضایی در ارتقا بهره‌وری صنعت کشاورزی گفت: «فناوری‌های نوین همه ابعاد زندگی بشر را متحول کرده است و حضور فناوری در بخش کشاورزی هم دستاوردهای فراوانی را به ارمغان خواهد آورد.»
کیخواه ضمن اشاره به نهادینه نشدن استفاده از فناوری‌های نوین در کشاورزی بیان داشت: «امروز نیاز به شیوه‌های مدیریت نوین برای مدیریت حوزه‌های مختلف کشور بسیار ضروری است و برای توسعه کشاورزی نیز، چاره‌ای جز استفاده از فناوری‌های نوین نداریم.»
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: «امروز نیاز داریم خدمات حوزه آی‌سی‌تی (ICT) را در بخش کشاورزی به‌درستی پیاده‌سازی نماییم و اگر کشاورزان سودآوری خدمات ماهواره‌ای را در صنعت کشاورزی درک کنند، در استفاده از این خدمات پیشگام خواهند بود.»

سودآوری، محرک کشاورزان برای استفاده از خدمات فضایی

سودآوری، محرک کشاورزان برای استفاده از خدمات فضایی

سودآوری، محرک کشاورزان برای استفاده از خدمات فضایی

سودآوری، محرک کشاورزان برای استفاده از خدمات فضایی

سودآوری، محرک کشاورزان برای استفاده از خدمات فضایی

داخلی |

نظر شما
اخبار مرتبط

پاکسازی اقیانوس‌ها به کمک ماهواره‌های سنجشی کوچک

1397/08/30
یک استارت‌آب انگلیسی توانست با ایده‌ای نوآورانه برنده مسابقه سازمان فضایی اروپا (ESA) شود. شرکت ستلایت وو (Satellite Vu) با ارائه ایده تشخیص زباله‌های پلاستیک سطح اقیانوس‌ها توسط ماهواره‌های...

چین و بریتانیا برای حل چالش‌های کشاورزی چین با بهره‌گیری از فناوری فضایی همکاری می‌کنند

1397/10/04
سفیر بریتانیا در پکن ۲۱ آذر ۱۳۹۷ اعلام کرد صنعت فضایی چین و بریتانیا برای مقابله با چالش‌های کشاورزی چین همکاری می‌کنند. این خبر پس از پایان برگزاری سیزدهمین کنفرانس فضایی بریتانیا-چین در...

توسعه یک سامانه فضایی سنجشی جدید

1397/10/08
محققانی از رژیم صهیونیستی موفق شدند یک سامانه تصویربرداری بر اساس روزنه مصنوعی توسعه دهند که احتمالا انقلابی در عرصه تصاویر بدست آمده از پلتفرم‌های فضایی و اقتصاد این بخش ایجاد خواهد کرد. یک...

ماهواره های سنجشی نسل پارس با ۲۶ کاربرد طراحی می‌شود

1397/10/17
سرپرست معاونت کاربرد و خدمات فضایی ایران با اشاره به طراحی نسل ماهواره‌های سنجشی پارس از طراحی ۲۶ کاربرد برای این ماهواره‌ها در کشور خبر داد. علی صادقی نایینی، سرپرست معاونت توسعه کاربرد...

پربازدیدکننده ترین خبر

کوتاه و خواندنی، نخستین تصاویر از سطح مریخ را چه سفینه‌ای به زمین فرستاد؟

نخستین سفینه‌ای که توانست از سطح مریخ تصاویری به زمین بفرستد، وایکینگ-۱ (Viking 1) بود. تا آن زمان عکس‌های زیادی را سفینه‌های مختلف از مریخ به زمین فرستاده بودند، اما همه آنها را سفینه‌هایی مخابره کرده بودند که یا از چندین کیلومتری مریخ عبور کرده بودند و یا در مداری به ارتفاع چندین کیلومتر، مریخ را دور زده بودند. وایکینگ-۱ در ۲۰ اوت ۱۹۷۵ با یک موشک تایتان-۳ (Titan3) به فضا پرتاب شد. این سفینه در ۱۹ ژوئن ۱۹۷۶ پس از یک سفر ۳۱۰ روزه به مریخ رسید. روز ۲۰ ژوئن بخش فرودی سفینه از بخش مداری جدا شد و ساعاتی بعد بر سطح مریخ نشست و شروع به ارسال تصاویری از اطراف کرد. عکس‌های ارسالی «وایکینگ-۱» بسیار زیبا و باشکوه بود و در میان عکس‌هایی که از کرات و سیاره‌های دیگر منظومه شمسی به زمین رسیده است، ازنظر کیفیت، مقام بالایی دارد.