1397/11/03

روسیه سفینه سایوز ماه را بدون تأمین مالی ناسا می‌سازد

سازمان ها | roscosmos | NASA
افراد | Dmitry Rogozin
روسیه قصد دارد به هزینه خود و بدون مشارکت مالی آژانس فضایی آمریکا (NASA)، روی ایجاد تغییراتی در فضاپیمای سایوز و تأمین امکان سفر به ماه و بازگشت آن به زمین کار کند. یک مقام بلندپایه صنایع موشکی-فضایی روسیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد به هزینه خود و بدون مشارکت مالی طرف آمریکایی روی ساخت فضاپیمای...
روسیه سفینه سایوز ماه را بدون تأمین مالی ناسا می‌سازد
روسیه قصد دارد به هزینه خود و بدون مشارکت مالی آژانس فضایی آمریکا (NASA)، روی ایجاد تغییراتی در فضاپیمای سایوز و تأمین امکان سفر به ماه و بازگشت آن به زمین کار کند.
یک مقام بلندپایه صنایع موشکی-فضایی روسیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد به هزینه خود و بدون مشارکت مالی طرف آمریکایی روی ساخت فضاپیمای سایوز برای سفر به ماه کار کند.
وی گفت: «آژانس فضایی آمریکا هزینه‌ای در این رابطه نخواهد پرداخت و تمام اقدامات برنامه‌ریزی‌شده در این زمینه با هزینه‌های خود روسیه انجام خواهد شد.»
پیش‌ازاین دمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) مدیرکل شرکت روسکاسموس (Roscosmos) روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرده بود که ناسا از طرف روسی خواسته تا نمونه فعلی فضاپیمای سایوز را به یک فضاپیمای مناسب برای پرواز به ماه تغییر دهد.
این مقام فضایی در پاسخ به این سؤال که آیا واقعاً ناسا پیشنهاد ایجاد سامانه‌ای برای پرواز به ماه را به روسیه داده، پاسخی نداد. شرکت روسکاسموس هم تفسیری دراین‌باره ارائه نداده است.
به‌منظور تأمین امکان پرواز فضاپیمای سایوز به ماه، لازم است تا بخش شتاب‌دهنده‌ای در آن ایجاد شود تا این سفینه بتواند به ماه سفرکرده و از آن بازگردد. در ضمن باید یک حفاظ حرارتی جدید در آن به وجود آید که به این سفینه اجازه دهد تا با پرواز در فضای کیهانی با سرعت ۱۱.۲کیلومتر در ثانیه به جو زمین بازگردد.
 

ماهواره‌بر و پرتاب | دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

پیوستن ناو کیهانی سایوز ام اس ۱۱ به ایستگاه فضایی بین‌المللی

1397/09/14
ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۱ در ساعت ۹:۰۳ شب دوشنبه، ۱۲آذر، به وقت تهران به واحد پویسک ایستگاه فضایی بین‌المللی پیوست. سخنگوی مرکز هدایت پروازهای فضایی روسیه ضمن اعلام این خبر گفت کلیه مراحل...

عملیاتی شدن سایوز جدید تا سال آینده

1397/10/04
سازمان فضایی روسیه، روسکاسموس (Roscosmos) مهلت تکمیل آزمایش موشک سایوز را اعلام کردبه گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی، آخرین پرتاب آزمایشی موشک سایوز-2.1و (Soyuz-2.1v) از مرکز پرتاب های فضایی...

روسکاسموس مهلت تکمیل آزمایش موشک سایوز جدید را اعلام کرد

1397/10/30
سیروس برزو: به گزارش خبرگزاری روسی ریانووستی (RIA Novosti)، آخرین پرتاب آزمایشی موشک سایوز-۲.۱ و سایوز-۲.۱وی (Soyuz-2.1v) از مرکز پرتاب‌های فضایی پلستسک (Plesetsk) برای سال آینده برنامه‌ریزی‌شده...

پربازدیدکننده ترین خبر

آزمایش ابزار سوخت‌گیری مجدد در فضا توسط ناسا

آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، یکی از سه ابزار طراحی شده برای سوختگیری دوباره فضاپیما در فضا را آزمایش کرد. فضاپیماها به کمک نسخه‌های آینده این سامانه می‌توانند در اعماق فضا سوخت‌هایی مانند متان مایع را دریافت کنند.