1397/10/26

اولین گیاه روی ماه رشد کرد

گیاهانی که برای اولین بار روی بیوسفر کوچکی از ماه جوانه زدند، راه را برای احداث پایگاه‌هایی روی این سیاره باز خواهند کرد. پایگاه‌هایی که در آنها می‌توان هوا و غذای مخصوص به خود ماه را تولید کرد. تصاویر اولین شاخه‌های کوچک سبز پنبه که توسط محققان مرکز تحقیقات فناوری پیشرفته در دانشگاه چونگ کینگ که در...
اولین گیاه روی ماه رشد کرد

گیاهانی که برای اولین بار روی بیوسفر کوچکی از ماه جوانه زدند، راه را برای احداث پایگاه‌هایی روی این سیاره باز خواهند کرد. پایگاه‌هایی که در آنها می‌توان هوا و غذای مخصوص به خود ماه را تولید کرد.
مطابق تصویر اولین شاخه‌های کوچک سبز پنبه توسط محققان مرکز تحقیقات فناوری پیشرفته در دانشگاه چونگ کینگ که در حال آزمایش روی عرشه ماه پیمای Chang'e-4 هستند.
فضاپیمای آژانس فضایی چین (CNSA) اولین فضاپیمایی است که توانست ماه گذشته بر سطح تاریک ماه فرود بیاید. گیاهان و گل‌ها روی عرشه ایستگاه فضایی بین‌المللی رشد کرده‌اند و فضانوردان چینی موفق شدند که در آزمایشگاه فضایی Tiangong-2 چین، برنج رشد دهند.
این اولین بار است که انسان موفق شده است روی سطح ماه آزمایش‌های رشد بیولوژیکی انجام دهد و موفقیت در این پروژه می‌تواند به معنای این باشد که می‌توان پایگاه پروژه محور Eden را (که کاملاً خودگردان بوده و می‌تواند بدون وابستگی به زمین خود را حفظ کند) بر روی ماه ساخت. از طریق آن پایگاه می‌شود با رشد دادن گیاهان، اکسیژن و غذا را برای فضانوردان فراهم آورد.

منبع: ایسکانیوز

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

کاشت گیاه در فضا با تولید خاک مصنوعی ممکن شد

1397/10/17
تهیه غذای تازه برای مصرف فضانوردان یکی از چالش‌های بزرگی است که صنعت فضایی با آن مواجه است. اما پژوهشگران نروژی، ایتالیایی و فرانسوی راه حلی برای این مشکل یافته‌اند. ز این پس فضانوردان...

پربازدیدکننده ترین خبر

ایرباس خدمات کشاورزی دقیق بر پایه داده‌های ماهواره‌ای را توسعه می‌دهد

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) خدمتی نوین به نام ورده (Verde) را که تحلیل‌هایی بر پایه داده‌های ماهواره‌ای برای پرورش محصولات کشاورزی ارائه می‌کند به سبد محصولات کشاورزی دقیق (Precision Farming) خود اضافه کرده است. برای این منظور از تصاویر ماهواره‌ای که به دقت بر زمین‌های کشاورزی منطبق و همچنین کاملاً ابر زدایی شده استفاده می‌شود. ورده قابلیت پایش فصلی را برای تشخیص ناهنجاری‌ها و همچنین بهینه‌سازی بازرسی میدانی زمین‌های کشاورزی، آبیاری، کاشت، کود دهی و حفاظت محصول فراهم می‌کند. همچنین با این خدمت نوین می‌توان تحلیل‌های طولانی مدت و چندساله برای انتخاب استراتژی‌های کشاورزی و مدیریت بر پایه توسعه پایدار انجام داد. ورده می‌تواند به همه مشاوران کشاورزی دقیق خدمات ارائه دهد، از کوچک‌ترین استارت‌آپ‌ها تا بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کود و بذر وماشین‌های کشاورزی.