1397/10/26

اولین گیاه روی ماه رشد کرد

گیاهانی که برای اولین بار روی بیوسفر کوچکی از ماه جوانه زدند، راه را برای احداث پایگاه‌هایی روی این سیاره باز خواهند کرد. پایگاه‌هایی که در آنها می‌توان هوا و غذای مخصوص به خود ماه را تولید کرد. تصاویر اولین شاخه‌های کوچک سبز پنبه که توسط محققان مرکز تحقیقات فناوری پیشرفته در دانشگاه چونگ کینگ که در...
اولین گیاه روی ماه رشد کرد

گیاهانی که برای اولین بار روی بیوسفر کوچکی از ماه جوانه زدند، راه را برای احداث پایگاه‌هایی روی این سیاره باز خواهند کرد. پایگاه‌هایی که در آنها می‌توان هوا و غذای مخصوص به خود ماه را تولید کرد.
مطابق تصویر اولین شاخه‌های کوچک سبز پنبه توسط محققان مرکز تحقیقات فناوری پیشرفته در دانشگاه چونگ کینگ که در حال آزمایش روی عرشه ماه پیمای Chang'e-4 هستند.
فضاپیمای آژانس فضایی چین (CNSA) اولین فضاپیمایی است که توانست ماه گذشته بر سطح تاریک ماه فرود بیاید. گیاهان و گل‌ها روی عرشه ایستگاه فضایی بین‌المللی رشد کرده‌اند و فضانوردان چینی موفق شدند که در آزمایشگاه فضایی Tiangong-2 چین، برنج رشد دهند.
این اولین بار است که انسان موفق شده است روی سطح ماه آزمایش‌های رشد بیولوژیکی انجام دهد و موفقیت در این پروژه می‌تواند به معنای این باشد که می‌توان پایگاه پروژه محور Eden را (که کاملاً خودگردان بوده و می‌تواند بدون وابستگی به زمین خود را حفظ کند) بر روی ماه ساخت. از طریق آن پایگاه می‌شود با رشد دادن گیاهان، اکسیژن و غذا را برای فضانوردان فراهم آورد.

منبع: ایسکانیوز

کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

کاشت گیاه در فضا با تولید خاک مصنوعی ممکن شد

1397/10/17
تهیه غذای تازه برای مصرف فضانوردان یکی از چالش‌های بزرگی است که صنعت فضایی با آن مواجه است. اما پژوهشگران نروژی، ایتالیایی و فرانسوی راه حلی برای این مشکل یافته‌اند. ز این پس فضانوردان...

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ماهواره‌بر جدید چین با سه ماهواره به فضا

ماهواره‌بر جدید چین با نام اسمارت دراگون-۱ (Smart Dragon-1) در ساعت ۱۲:۱۱ بعد از ظهر (به وقت پکن) روز ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) از مرکز پرتاب جیکوان (Jiuquan) واقع در شمال غربی چین با موفقیت به فضا پرتاب شد. اسمارت دراگون-۱ در این پرواز سه ماهواره را با خود به فضا برد. این ماهواره‌بر توسط آکادمی فناوری پرتابگر چین (CALVT) و برای کاربردهای تجاری طراحی و ساخته شده است.