1397/10/22

کپسول دراگون به زودی به فضا باز می‌گردد

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) اعلام کرد که پرواز سرنشین‌دار کپسول دراگون (Dragon) به زودی انجام خواهد شد. با انجام این ماموریت آمریکا به انجام پروازهای سرنشین‌دار بازخواهد گشت. این کپسول هم‌اکنون در سکوی پرتاب قرار دارد. گفتنی است مقابل در ورودی دراگون یک تابلو قرار داده شده...
کپسول دراگون به زودی به فضا باز می‌گردد

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس ایکس (SpaceX)  اعلام کرد که پرواز سرنشین‌دار کپسول دراگون (Dragon) به زودی انجام خواهد شد.
با انجام این ماموریت آمریکا به انجام پروازهای سرنشین‌دار بازخواهد گشت. این کپسول هم‌اکنون در سکوی پرتاب قرار دارد.
گفتنی است مقابل در ورودی دراگون یک تابلو قرار داده شده و حداقل قد فضانوردان را مشخص کرده است.
قرار بود اولین پرواز آزمایشی دراگون در ۷ژانویه انجام شود ولی ناسا (NASA) آن را به تعویق انداخت و تاریخ راه‌اندازی ماموریت را به ۱۷ ژانویه موکول کرد.
ناسا اعلام کرد که هنوز اقداماتی برای تکمیل فرآیند دراگون باقی مانده است.
اسپیس ایکس و شرکت بوئینگ (Boeing) پیمانکاران اصلی پروژه هستند و تحت برنامه تجاری اعزام انسان به فضا که توسط ناسا انجام می‌شود، در اوایل ۲۰۱۹ اقدام به اعزام انسان به فضا خواهند کرد.
دراگون یک فضاپیمای تجاری قابل استفاده مجدد و با قابلیت حمل ۶ هزار کیلوگرم محموله است که توسط شرکت اسپیس‌ایکس ساخته شده است.
این فضاپیمای باری با استفاده از ماهواره‌بر فالکون ۹ (Falcon-9) به فضا خواهد رفت.


ماهواره‌بر و پرتاب | فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

گرفتاری‌های سیاسی برای ماهواره‌بر ایرانی

ماهواره‌بر ایرانی بالاخره بعد از ماه‌ها انتظار برای پرتاب ماهواره‌‌ دانشگاه امیرکبیر از سوی عالی‌ترین مقامات کشور مجوز پرتاب گرفت. خبری که صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت در پرتاب، دنیای سیاست را در ابعاد بین‌المللی تکان داد اما در دنیای فناوری شاید بیش از یک خبر پرتاب ناموفق ماهواره‌ سبک به مدار نزدیک‌ به زمین نبود اتفاقی که برای کشورهای نوظهور فضایی چندان هم غیر طبیعی نیست. با وجود آنکه تنها ۲۵ کشور به همراه اتحادیه اروپا توانایی پرتاب‌های فضایی را دارند، پرتاب ماهواره‌بر، امری متداول است که امروزه نه تنها دولت‌ها بلکه شرکت‌های خصوصی نیز آن را انجام می‌دهند. علاقه سرمایه‌داران به منظومه‌های پرتعداد ماهواره‌های کوچک نیز باعث شده تا هر روز بر تعداد پرتاب‌های فضایی اضافه شود. به همین دلیل اخبار پرتاب ماهواره‌بر در حال از دست دادن جذابیت خود برای رسانه‌هاست. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است که به اقتضا حال و روز دنیای سیاست برخوردهای متفاوتی از سوی دولت‌ها با این موضوع صورت می‌گیرد.