1397/10/08

سهمیه‌های جدید بورسیه برای ایران در حوزه‌ی فناوری فضایی در دانشگاه‌های بیهانگ، HIT و NPU

با توجه به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری‌های فضایی آسیا-اقیانوسیه (APSCO)، هرساله امکان استفاده از سهمیه بورسیه شورای بورس چین (CSC) در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای علاقه‌مندان از کشور ایران مهیا می‌شود. بورسیه دکترا در زمینه فناوری فضایی و کاربردهای آن (DOCSTA 2019) و همچنین بورسیه...
سهمیه‌های جدید بورسیه برای ایران در حوزه‌ی فناوری فضایی در دانشگاه‌های بیهانگ، HIT و NPU
با توجه به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری‌های فضایی آسیا-اقیانوسیه (APSCO)، هرساله امکان استفاده از سهمیه بورسیه شورای بورس چین (CSC) در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برای علاقه‌مندان از کشور ایران مهیا می‌شود.
با توجه به اعلام سهمیه‌های جدید در سه دانشگاه بیهانگ در شهر پکن و هیت (HIT) و ان پی یو (NPU) در شهر شیان، از علاقه‌مندان به استفاده از این فرصت‌ها، دعوت می‌شود با توجه به شرایط قیدشده در شرایط درخواست بورسیه اپسکو ۲۰۱۹ (لینک) درخواست خود را با تکمیل فرم بورسیه اپسکو ۲۰۱۹ (لینک) حداکثر تا تاریخ ۱۴دی سال جاری به آدرس international@isrc.ac.ir ارسال نمایند.
افزون بر این، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌های۶۳۱۹۲۶۱۶ و ۶۳۱۹۲۶۱۹  تماس حاصل نموده و یا سؤال خود را به ایمیل international@isrc.ac.ir ارسال کنید.
دوره‌های مستا  (MASTA) و داکستا (DOCSTA)
بورسیه دکترا در زمینه فناوری فضایی و کاربردهای آن (DOCSTA 2019) و همچنین بورسیه کارشناسی ارشد در زمینه کاربردهای فناوری فضایی (MASTA 2019) در سه گرایش به شرح زیر:
۱.    مخابرات ماهواره‌ای و سامانه‌های ماهواره‌ای ناوبری جهانی (SC&GNSS)
۲.    سنجش‌ازدور و سامانه اطلاعات زمینی (RS&GIS)
۳.    فناوری میکرو ماهواره‌ها
هر دو دوره کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه بیهانگ در شهر پکن چین برگزار خواهد شد.
ظرفیت پذیرش در هر یک از سه گرایش کارشناسی ارشد و دکترا حداکثر دو نفر است.
برنامه مشترک دوره دکترای اپسکو و دانشگاه هیت
بورسیه دکترای مشترک اپسکو و دانشگاه هاربین در گرایش‌های زیر برگزار خواهد شد:

سهمیه‌های جدید بورسیه برای ایران در حوزه‌ی فناوری فضایی در دانشگاه‌های بیهانگ، HIT و NPU

این دوره در دانشگاه هاربین (Harbin Institute of Technology) در شهر شیان چین برگزار خواهد شد.
ظرفیت پذیرش دو نفر است.
برنامه مشترک دوره کارشناسی ارشد اپسکو و دانشگاه ان‌پی‌یو
بورسیه کارشناسی ارشد مشترک اپسکو و دانشگاه ان‌پی‌یو در گرایش‌های زیر برگزار خواهد شد:

سهمیه‌های جدید بورسیه برای ایران در حوزه‌ی فناوری فضایی در دانشگاه‌های بیهانگ، HIT و NPU

این دوره در دانشگاه پلی‌تکنیک شمال‌غربی (Northwestern Polytechnical University) در شهر شیان چین برگزار خواهد شد.
ظرفیت پذیرش دو نفر است.

داخلی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

قرائت بیانیه جمهوری اسلامی ایران در دوازدهمین اجلاس شورای سران اپسکو

1397/08/23
دکتر مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران، به همراه مهندس صادقی نائینی، رئیس مرکز روابط و همکاری‌های بین الملل و مجتبی عزیزی، نماینده وزارت امور خارجه ایران در دوازدهمین اجلاس شورای سران...

پربازدیدکننده ترین خبر

چرا آمریکا به فعالیت‌های فضایی صلح‌آمیز دیگر کشورها برچسب نظامیگری می‌زند؟

سیروس برزو: برنامه‌های نظامی زیادی در آمریکا با پوشش‌های علمی انجام‌شده و می‌شود. شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که چطور پنتاگون (Pentagon) می‌تواند از یک ماهواره علمی یا کاوشگر دورپرواز یا مدارگرد که به دور ماه می‌چرخد، بهره‌برداری نظامی کند. برای روشن شدن این موضوع مثالی می‌آورم. برنامه لوناراربیتر (Lunar Orbiters) شامل ۵مدارگرد خودکار بود که از ۱۹۶۶تا۱۹۶۷ توسط آمریکا پرتاب شد تا سطح ماه را تصویربرداری کند. قبل از این‌که نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong) بتواند اولین قدم خود را بر ماه بگذارد، ناسا سازمان فضایی آمریکا نیاز داشت محلی که آپولو-۱۱ به راحت فرود آید را دقیقاً مشخص کند. هر کاوشگر لوناراربیتر دارای دو دوربین بود و به‌جای فیلم ۳۵میلی‌متری استاندارد ماهواره‌ها، از فیلم ۷۰میلی‌متری استفاده می‌کردند که امروزه برای ساخت فیلم‌های آی‌مکس (IMAX) استفاده می‌شود. در این کاوشگر، فیلم در مقابل اسکنر خاصی قرار می‌گرفت سپس این اطلاعات از طریق امواج رادیویی به مراکز فضای ارتباطی ناسا در اسپانیا، استرالیا و آمریکا فرستاده می‌شد، جایی که داده‌ها روی نوار مغناطیسی ثبت شد. سپس توسط کارشناسان به شکل عکس‌های بسیار دقیق بازسازی می‌شد. این روش بعداً در ماهواره‌های جاسوسی استفاده شد و دیگر نیازی به ارسال فیلم‌ها از مدار زمین نبود.