1397/09/13

پرتاب ماهواره کره ای از یک پایگاه آمریکایی

یک ماهواره کوچک نظارت فضایی ­متعلق به کره جنوبی روز دوشنبه ،۱۲ آذر، از یک پایگاه هوایی آمریکایی با موفقیت پرتاب شد. وزارت علوم، فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی و مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره اعلام کردند ماهواره‌بر فالکون ۹ (Falcon-9) حامل ۶۴ ماهواره از جمله ماهواره نکست ست-۱ (Nextsat-1) متعلق...
پرتاب ماهواره کره ای از یک پایگاه آمریکایی

یک ماهواره کوچک نظارت فضایی ­متعلق به کره جنوبی روز دوشنبه ،۱۲ آذر، از یک پایگاه هوایی آمریکایی با موفقیت پرتاب شد.
وزارت علوم، فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی و مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره اعلام کردند ماهواره‌بر فالکون ۹ (Falcon-9) حامل ۶۴ ماهواره از جمله ماهواره نکست ست-۱ (Nextsat-1) متعلق به کره جنوبی، دوشنبه ساعت ۱۰ و ۳۴دقیقه به وقت محلی از پایگاه هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا پرتاب شد.
ماهواره آزمایش فناوری نکست ست۱ به وزن ۱۰۷کیلوگرم که مؤسسه علوم و فناوری پیشرفته کره آن را در فاصله سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ طراحی کرده و ساخته است، به ارتفاع مداری ۵۷۵کیلومتر خواهد رسید و آنجا تشعشعات فضایی را در دو سال آینده اندازه‌گیری و بر اشعه‌های مادون قرمز ستاره‌ها نظارت خواهد کرد.
پرتاب این ماهواره بار اول در پی طولانی شدن بازرسی ماهواره‌بر دو طبقه فالکون و چند بار دیگر به علت شرایط نامساعد جوی به تعویق افتاده بود. ماهواره‌بر دو مرحله‌ای فالکون طراحی شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) آمریکاست.

پرتاب ماهواره کره ای از یک پایگاه آمریکایی

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

رکورد جدید در پرتاب فضایی با سومین پرتاب متوالی فالکون ۹

1397/08/05
شرکت فضایی اسپیس‌ایکس (SpaceX) در حال آماده‌سازی برای پرتاب طراحی نهایی فالکون ۹ (Falcon-9) برای سومین بار و تنها چند ماه پس از استفاده مجدد از آن برای تحویل یک ماهواره به مدار زمین است. این...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.