1397/09/11

ماهواره‌بر اسپیس ایکس برای سومین بار استفاده می‌شود

شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) قصد دارد یک ماهواره‌بر فالکون ۹ را برای سومین بار به فضا بفرستد. اسپیس ایکس قصد دارد امروز (دوم دسامبر)، برای سومین بار یک ماهواره‌بر فالکون ۹ را به آسمان بفرستد. این ماهواره‌براز مقر واندربرگ (Vandenberg) در کالیفرنیا به فضا می‌رود. این نوزدهمین پرتاب ماهواره‌بر شرکت امریکایی...
ماهواره‌بر اسپیس ایکس برای سومین بار استفاده می‌شود

شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) قصد دارد یک ماهواره‌بر فالکون ۹ را برای سومین بار به فضا بفرستد. ماهواره‌بری که امروز به فضا می‌رود، نخستین بار در ۱۱ می و سپس در ۷ اوت پرتاب شد. اکنون برای نخستین بار اسپیس ایکس سعی دارد قسمت اول یک ماهواره‌بر و ۹ موتور مرلین (Merlin) آن را برای سومین بار به فضا ارسال کند.
اسپیس ایکس قصد دارد امروز(دوم دسامبر)، برای سومین بار یک ماهواره‌بر فالکون ۹ را به آسمان بفرستد. این ماهواره‌براز مقر واندربرگ (Vandenberg) در کالیفرنیا به فضا می‌رود.
این نوزدهمین پرتاب ماهواره‌بر اسپیس ایکس در ۲۰۱۸ میلادی است و در صورت موفقیت، رکورد این شرکت برای بیشترین مأموریت انجام‌شده در یک سال را می‌شکند.

نکته مهم دیگر در مورد این پرتاب این است که بزرگترین پرتاب دسته‌جمعی یک ماهواره‌بر آمریکایی محسوب می‌شود. بدین معنی که ۶۴ محموله از ۳۴سازمان مختلف در جریان آن به مدارهای SSO و LEO ارسال می‌گردند. در این مجموعه ۱۵ میکروماهواره و ۴۹ ماهواره مکعبی متعلق به نهادهای تجاری و دولتی وجود دارد.
این شرکت در ماه دسامبر احتمالاً چند ماهواره‌بر دیگر پرتاب کند. در همین راستا پیش‌بینی می‌شود این شرکت در ۲۰۱۸ میلادی ۲۲ ماهواره‌بر به فضا ارسال کند.
اسپیس ایکس در ۲۰۱۷ میلادی ۸ ماهواره‌بر به فضا فرستاد و بنابراین تعداد پرتاب در سال جاری میلادی نشان می‌دهد این شرکت توانسته چالش‌های موجود درزمینهٔ تولید و فراوری را برطرف کند.

ماهواره‌بر و پرتاب |

نظر شما
اخبار مرتبط

با درخواست اسپیس ایکس مبنی بر ارسال ۷۰۰۰ ماهواره به فضا موافقت شد

1397/08/27
کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) با درخواست اسپیس ایکس (SpaceX) مربوط به ارسال ۷۵۱۸ ماهواره به مدار زمین موافقت کرد. موضوعی که سدی بزرگ از سر راه اسپیس ایکس برای دست‌یابی به اهدافش، که ایجاد...

نام حامل فضایی جدید اسپیس ایکس تغییر کرد

1397/09/04
ایلان ماسک (Elon Musk)، نام حامل فضایی بی‌اف‌آر را به استارشیپ (Starship)، به معنی ستاره پیما یا فضاپیمای میان‌سیاره‌ای، تغییر داد. حامل فضایی غول‌پیکر شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) که بانام...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.