1397/09/07

اتیوپی اولین ماهواره‌ی خود را با کمک چین به فضا پرتاب خواهد کرد

اتیوپی اعلام کرده که به کمک چین قصد دارد سال ۲۰۱۹ یک ماهواره به فضا پرتاب کند. بر اساس گزارشاتی از موسسه‌ی فنّاوری و علوم فضایی اتیوپی در دانشگاه آدیس‌آبابا (ESSTI)، این ماهواره در سپتامبر ۲۰۱۹ از کشور چین به فضا ارسال خواهد شد. برنامه‌ی اولیه‌ی ارسال این ماهواره به فضا در سال ۲۰۱۶ مورد تائید قرار گرفت....
اتیوپی اولین ماهواره‌ی خود را با کمک چین به فضا پرتاب خواهد کرد
اتیوپی اعلام کرده که به کمک چین قصد دارد سال ۲۰۱۹ یک ماهواره به فضا پرتاب کند. بر اساس گزارشاتی از موسسه‌ی فنّاوری و علوم فضایی اتیوپی در دانشگاه آدیس‌آبابا (ESSTI)، این ماهواره در سپتامبر ۲۰۱۹ از کشور چین به فضا ارسال خواهد شد.
برنامه‌ی اولیه‌ی ارسال این ماهواره به فضا در سال ۲۰۱۶ مورد تائید قرار گرفت. درست زمانی که تاسیس ESSTI به تائید نخست‌وزیر اتیوپی رسید. بااینکه این ماهواره از چین به فضا ارسال خواهد شد، اما مرکز کنترل و راهبری آن در اتیوپی خواهد بود.
این ماهواره یک ماهواره رصدی است که قرار است اطلاعاتی در مورد تغییر اقلیم و آب و هوا جمع آوری کند.
نزدیک به۶۰  دانشجو در پروزه فضایی اتیوپی شرکت دارند که بعضی از ان ها دانشجویان بین المللی هستند.
با توجه به شعار ESSTI که «ما به پیمایش فضا اقدام می‌کنیم تا منافع مردم خود را تأمین کنیم» است، این ماهواره باهدف نظارت بهتر آب و هوایی کشور اتیوپی به فضا ارسال خواهد شد.
تولید و طراحی ماهواره‌ی یادشده حدود ۸ میلیون دلار هزینه داشت که چین ۶ میلیون دلار از این هزینه را متقبل شد. در این‌ بین هنوز مشخص نیست که قرارداد بین چین و اتیوپی به چه گونه‌ای است و طرفین قرارداد هرکدام چه سودی از پرتاب این ماهواره به فضا به دست خواهند آورد.
درواقع مفاد قرارداد امضاشده بین دو کشور چین و اتیوپی درزمینه‌ی ارسال این ماهواره به فضا، هنوز به‌طور رسمی اعلام‌نشده است.
منبع: دیجیاتو

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

دومین ماهواره مخابراتی قطر به فضا پرتاب شد

1397/08/26
دومین ماهواره مخابراتی قطر با نام اسهیل ۲ از طریق ماهواره‌بر ماهواره‌بر فالکون۹ (Falcon-9) در تأسیسات اسپیس ایکس (spaceX) واقع در مرکز فضایی جان اف کندی در کیپ کاناورال ایالت فلوریدای آمریکا...

اتصال ماهواره‌بر به بوئینگ ۷۴۷؛ توریسم فضایی تحقق می یابد؟

1397/08/27
ویرجین ( Virgin Orbit)موفق شد به یکی دیگر از اهداف بلند پروازانه‌ی خود در زمینه‌ی سفر‌های فضایی دست یابد. هواپیمای کاسمیک گرل (Cosmic Girl) که یک بوئینگ ۴۰۰-۷۴۷ اصلاح‌شده است، درحالی‌که...

پرتاب دومین ماهواره مراکش

1397/09/02
مراکش دومین ماهواره سنجشی خود موسوم به محمد ششم-بی (MOHAMMED VI-B) را از مرکز فضایی گویان فرانسه به فضا پرتاب کرد. شرکت تالس آلنیا (Thales Alenia Space) با انتشار ویدئویی از پرتاب این ماهواره...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.