1397/09/17

کلاشنیکف علیه ماهواره‌ها

شرکت اسلحه‌سازی کلاشنیکف(kalashnikov) در نمایشگاه بین‌المللی امنیت ۲۰۱۸ مسکو از سامانه جدیدی رونمایی کرد که با ایجاد اختلال در امواج ماهواره‌ای که از آن‌ها برای ناوبری تجهیزات زمینی استفاده می‌شود، تجهیزات دشمن را از کار می‌اندازد. این سامانه جدید برای استفاده توسط پهپادها طراحی‌شده مدیر دفتر مطبوعاتی...
کلاشنیکف علیه ماهواره‌ها

شرکت اسلحه‌سازی کلاشنیکف(kalashnikov) در نمایشگاه بین‌المللی امنیت ۲۰۱۸ مسکو از سامانه جدیدی رونمایی کرد که با ایجاد اختلال در امواج ماهواره‌ای که از آن‌ها برای ناوبری تجهیزات زمینی استفاده می‌شود، تجهیزات دشمن را از کار می‌اندازد. 

این سامانه جدید برای استفاده توسط پهپادها طراحی‌شده مدیر دفتر مطبوعاتی شرکت کلاشنیکف در این رابطه گفت:«این سامانه در زیر بال پهپادها قرار می‌گیرد و تا شعاع ۵ کیلومتری همه‌ سیگنال‌هایی که از طرف ماهواره‌ها ارسال می‌شود را مختل می‌کند.»

سامانه جدید به منظور افزایش برد و عملکرد سلاح‌های قبلی که توسط یکی از زیرمجموعه‌های کلاشنیکف به نام ZALA aero تولید شده بودند برای نیروهای ویژه طراحی شده‌ است. این سامانه که بر روی پهپاد نصب می‌شود از ارتقاء و ترکیب تفنگ الکترونیکی REX-1 و سامانه قابل حمل انفرادی Zont ایجاد شده است.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی امنیت امسال از ۲۲ تا ۲۶ اکتبر( ۳۰ تا ۳۴ مهر) در مسکو برگزار شد. علاوه بر شرکت‌های روسی ۴۶ شرکت فعال در زمینه امنیت از کشورهای بلاروس آلمان کانادا و چین از آخرین دستاوردهای خود در این نمایشگاه رونمایی کردند.

 کلاشنیکف علیه ماهواره‌ها

تفنگ الکترونیک REX-1

منبع: tass

مخابرات ماهواره‌ای | ناوبری فضایی | جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

در آینده ایستگاه‌های فضایی مجهز به سلاح هسته‌ای کلاهک‌هایشان را روی زمین فرود می‌آورند

1397/08/02
وزارت دفاع انگلیس در گزارشی که با پیش‌بینی‌ آخرالزمان به خطرات گسترش سلاح‌های هسته‌ای پرداخته است، هشدار داد که سامانه‌های نظامی فضایی با توانایی‌های هسته‌ای می‌توانند تا سال ۲۰۵۰ یعنی ۳۰...

چین و ساخت ماهواره‌ای برای شکار زیردریایی‌ها!

1397/08/12
نیروی دریایی چین در حال طراحی یک دستگاه لیزری قابل نصب روی ماهواره به منظور جستجو نشان‌گذاری زیردریایی‌های دشمن می‌باشد. ماهواره شکارچی زیردریایی چین قادر خواهد بود اهدافی شناور در ۵۰۰متر...

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ناموفق یک ماهواره چینی از سری ماهواره‌های مرموز یائوگان

چینی‌ها تلاشی ناموفق برای پرتاب یک ماهواره‌ دیگر از سری یائوگان (yaogan) به فضا داشتند. این ماهواره یائوگان-۳۳ (yaogan-33) نام داشت و مانند دیگر ماهواره‌های سری یائوگان ماهواره‌‌ای سنجش‌ از دور، نظامی و با اهدافی نامشخص بود. تا کنون ۳۳ مورد از این سری ماهواره‌ها از سال ۲۰۰۶ ساخته و به فضا پرتاب شده‌اند. چینی‌ها این ماهواره‌ها را یا به رادار‌های روزنه مصنوعی مجهز کرده‌اند یا به دوبین‌های سنجشی نوری قدرتمند. شواهد نشان می‌دهد که چینی‌ها قصد دارند ماهواره‌های یائوگان بیشتری به فضا بفرستند. چینی‌ها تاکنون هیچ گونه اطلاعات دقیقی در مورد وزن، طول عمر و تجهیزات این ماهواره‌ها ارائه نداده‌اند. اما با توجه به این که همه این ماهواره‌ها یا به مدار لئو یا یه مدار خورشید آهنگ فرستاده شده‌اند و ماهواره‌بر لانگ مارچ-۴سی (Longmarch-4C) که حامل اصلی این ماهواره‌ها به فضا است ظرفیتی به ترتیب ۴۲۰۰ کیلوگرم و ۲۸۰۰ کیلوگرم به مدارهای لئو و خورشید-آهنگ دارد میتوان حدود وزن آن‌ها را حدس زد. پرتاب این ماهواره پنجشنبه ۲۳ می (۲ خرداد) ساعت ۶:۴۵ به وقت محلی (۳:۱۵ به وقت ایران) از پایگاه فضایی تای‌یوان انجام شد که ناموفق بود و ماهواره‌بر موفق نشد ماهواره‌ خود را در مدار قرار دهد.