1397/09/17

کلاشنیکف علیه ماهواره‌ها

شرکت اسلحه‌سازی کلاشنیکف(kalashnikov) در نمایشگاه بین‌المللی امنیت ۲۰۱۸ مسکو از سامانه جدیدی رونمایی کرد که با ایجاد اختلال در امواج ماهواره‌ای که از آن‌ها برای ناوبری تجهیزات زمینی استفاده می‌شود، تجهیزات دشمن را از کار می‌اندازد. این سامانه جدید برای استفاده توسط پهپادها طراحی‌شده مدیر دفتر مطبوعاتی...
کلاشنیکف علیه ماهواره‌ها

شرکت اسلحه‌سازی کلاشنیکف(kalashnikov) در نمایشگاه بین‌المللی امنیت ۲۰۱۸ مسکو از سامانه جدیدی رونمایی کرد که با ایجاد اختلال در امواج ماهواره‌ای که از آن‌ها برای ناوبری تجهیزات زمینی استفاده می‌شود، تجهیزات دشمن را از کار می‌اندازد. 

این سامانه جدید برای استفاده توسط پهپادها طراحی‌شده مدیر دفتر مطبوعاتی شرکت کلاشنیکف در این رابطه گفت:«این سامانه در زیر بال پهپادها قرار می‌گیرد و تا شعاع ۵ کیلومتری همه‌ سیگنال‌هایی که از طرف ماهواره‌ها ارسال می‌شود را مختل می‌کند.»

سامانه جدید به منظور افزایش برد و عملکرد سلاح‌های قبلی که توسط یکی از زیرمجموعه‌های کلاشنیکف به نام ZALA aero تولید شده بودند برای نیروهای ویژه طراحی شده‌ است. این سامانه که بر روی پهپاد نصب می‌شود از ارتقاء و ترکیب تفنگ الکترونیکی REX-1 و سامانه قابل حمل انفرادی Zont ایجاد شده است.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی امنیت امسال از ۲۲ تا ۲۶ اکتبر( ۳۰ تا ۳۴ مهر) در مسکو برگزار شد. علاوه بر شرکت‌های روسی ۴۶ شرکت فعال در زمینه امنیت از کشورهای بلاروس آلمان کانادا و چین از آخرین دستاوردهای خود در این نمایشگاه رونمایی کردند.

 کلاشنیکف علیه ماهواره‌ها

تفنگ الکترونیک REX-1

منبع: tass

مخابرات ماهواره‌ای | ناوبری فضایی | جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

در آینده ایستگاه‌های فضایی مجهز به سلاح هسته‌ای کلاهک‌هایشان را روی زمین فرود می‌آورند

1397/08/02
وزارت دفاع انگلیس در گزارشی که با پیش‌بینی‌ آخرالزمان به خطرات گسترش سلاح‌های هسته‌ای پرداخته است، هشدار داد که سامانه‌های نظامی فضایی با توانایی‌های هسته‌ای می‌توانند تا سال ۲۰۵۰ یعنی ۳۰...

چین و ساخت ماهواره‌ای برای شکار زیردریایی‌ها!

1397/08/12
نیروی دریایی چین در حال طراحی یک دستگاه لیزری قابل نصب روی ماهواره به منظور جستجو نشان‌گذاری زیردریایی‌های دشمن می‌باشد. ماهواره شکارچی زیردریایی چین قادر خواهد بود اهدافی شناور در ۵۰۰متر...

پربازدیدکننده ترین خبر

آسگاردیا با ارسال ۱۰۰۰۰ماهواره به فضا، استفاده از اینترنت را رایگان می‌سازد

آسگاردیا (Asgardia) در سال۲۰۱۶ توسط دانشمند روسیه‌ای-آذربایجانی بنام ایگور اشوربیلی (Igor Ashurbeyli) بنیان‌گذاری شد. آسگاردیا در این چند سال از طریق وب‌سایتی که دارد اقدام عضوگیری کرده و اکنون جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون نفر دارد، هدف آسگاردیا از عضوگیری به رسمیت شناخته شدن از سوی سازمان ملل متحد است. طبق گفته‌های وزیر دارایی آسگاردیا لئون شپلیسکی (Leon Shpilsky)، آن‌ها قصد دارند در این چند سال در حدود ۱۰۰۰۰ماهواره کوچک که از شبکه‌های ماهواره‌ای و فرستنده‌های نوری استفاده می‌کنند را به‌منظور ایجاد اینترنتی جهانی به فضا ارسال کنند. شپلیسکی افزود: «برای رسیدن به این هدف کارهای بسیاری برای انجام وجود دارد، که ما برای رسیدن به آن طبق برنامه پیش‌بینی‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری پیش می‌رویم. ما قصد گسترده ساختن آسگاردیا را داریم و این کار را با بودجه پیش‌بینی‌شده ۱۵میلیارد یورو انجام خواهیم داد، قسمتی از هزینه‌ها توسط حق عضویت اعضا که طبق تائید مجلس آسگاردیا برای هر فرد در ماه ۱۰۰یورو است، تأمین می‌شود.»