1397/09/12

سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلاری کانادا برای رصد زمین و فضا

استارتاپ کانادایی NorthStar E&S بالغ بر ۴۰ میلیون دلار به ساخت یک منظومه ماهواره‌ای با ۴۰ ماهواره اختصاص داده است. این منظومه به بررسی و رصد زمین و اجرام موجود در فضا می‌پردازد. این میزان، بودجه این استارتاپ را به ۸۳ میلیون دلار کانادا می‌رساند. استوآرت بین (Stewart Bain) مدیر اجرایی این استارتاپ اظهار...
سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلاری کانادا برای رصد زمین و فضا

استارتاپ کانادایی NorthStar E&S  بالغ بر ۴۰ میلیون دلار به ساخت یک منظومه ماهواره‌ای با ۴۰ ماهواره اختصاص داده است. این منظومه به بررسی و رصد زمین و اجرام موجود در فضا می‌پردازد. این میزان، بودجه این استارتاپ را به ۸۳ میلیون دلار کانادا می‌رساند.
استوآرت بین (Stewart Bain) مدیر اجرایی این استارتاپ اظهار کرد، سرمایه‌گذاری فعلی شرکت ما در جهت راه‌اندازی سرویس‌های جدید است. البته این سرویس‌ها در سال ۲۰۲۱ اغاز به کار خواهند کرد. بین ادامه داد: «حرکتی که پیش گرفته‌ایم بسیار بزرگ است و ما با سرعت در حال طی این مسیر هستیم.»
گفتنی است دولت کانادا و استان "کبک" هر کدام ۱۳ میلیون دلار کانادا در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
باقی سرمایه این شرکت نیز از شرکت‌های تله سیستم  (Telesystem) تالس آلنیا اسپیس  (Thales Alenia Space) و تله‌اسپازیپو (Telespazio) تامین شده است.
هدف از احداث این منظومه کسب اطلاعات رصدی از زمین و جابجایی اجرام در فضا است. این منظومه تصاویری از سطح زمین دریافت خواهد کرد که توانایی شناسایی آلاینده‌های موجود در آب و خاک را دارد.
ترکیب اطلاعات حاصل از سنسورهای تصویربردارهای فراطیفی و مادون قرمز که در این منظومه استفاده می‌شود در برنامه‌ریزی شهری، کشاورزی و جنگلداری استفاده خواهد شد.

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

ساخت ماهواره ۱۵۰ میلیون دلاری رصد زمین در روسیه تا سال ۲۰۲۵

1397/07/02
روسیه تا اواخر سال ۲۰۲۵، ماهواره سنجش از دور را که ۱۵۰ میلیون دلار هزینه دارد، تکمیل خواهد کرد. روسیه تا اواخر سال ۲۰۲۵، کار ساخت یک ماهواره جدید سنجش‌ازدور زمین را به پایان می‌رساند....

منظومه ماهواره‌ای نیروی دریایی آمریکا آماده گسترش خدمات

1397/07/18
نیروی دریایی ارتش آمریکا اعلام کرد که فرماندهی راهبردی ارتش اجازه استفاده‌های عملیاتی گسترده را برای منظومه ماهواره‌ای مخابراتی باریک-باند این نهاد صادر کرده است. این منظومه۵ماهواره‌ای که...

پربازدیدکننده ترین خبر

آسگاردیا با ارسال ۱۰۰۰۰ماهواره به فضا، استفاده از اینترنت را رایگان می‌سازد

آسگاردیا (Asgardia) در سال۲۰۱۶ توسط دانشمند روسیه‌ای-آذربایجانی بنام ایگور اشوربیلی (Igor Ashurbeyli) بنیان‌گذاری شد. آسگاردیا در این چند سال از طریق وب‌سایتی که دارد اقدام عضوگیری کرده و اکنون جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون نفر دارد، هدف آسگاردیا از عضوگیری به رسمیت شناخته شدن از سوی سازمان ملل متحد است. طبق گفته‌های وزیر دارایی آسگاردیا لئون شپلیسکی (Leon Shpilsky)، آن‌ها قصد دارند در این چند سال در حدود ۱۰۰۰۰ماهواره کوچک که از شبکه‌های ماهواره‌ای و فرستنده‌های نوری استفاده می‌کنند را به‌منظور ایجاد اینترنتی جهانی به فضا ارسال کنند. شپلیسکی افزود: «برای رسیدن به این هدف کارهای بسیاری برای انجام وجود دارد، که ما برای رسیدن به آن طبق برنامه پیش‌بینی‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری پیش می‌رویم. ما قصد گسترده ساختن آسگاردیا را داریم و این کار را با بودجه پیش‌بینی‌شده ۱۵میلیارد یورو انجام خواهیم داد، قسمتی از هزینه‌ها توسط حق عضویت اعضا که طبق تائید مجلس آسگاردیا برای هر فرد در ماه ۱۰۰یورو است، تأمین می‌شود.»