1397/09/12

سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلاری کانادا برای رصد زمین و فضا

استارتاپ کانادایی NorthStar E&S بالغ بر ۴۰ میلیون دلار به ساخت یک منظومه ماهواره‌ای با ۴۰ ماهواره اختصاص داده است. این منظومه به بررسی و رصد زمین و اجرام موجود در فضا می‌پردازد. این میزان، بودجه این استارتاپ را به ۸۳ میلیون دلار کانادا می‌رساند. استوآرت بین (Stewart Bain) مدیر اجرایی این استارتاپ اظهار...
سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلاری کانادا برای رصد زمین و فضا

استارتاپ کانادایی NorthStar E&S  بالغ بر ۴۰ میلیون دلار به ساخت یک منظومه ماهواره‌ای با ۴۰ ماهواره اختصاص داده است. این منظومه به بررسی و رصد زمین و اجرام موجود در فضا می‌پردازد. این میزان، بودجه این استارتاپ را به ۸۳ میلیون دلار کانادا می‌رساند.
استوآرت بین (Stewart Bain) مدیر اجرایی این استارتاپ اظهار کرد، سرمایه‌گذاری فعلی شرکت ما در جهت راه‌اندازی سرویس‌های جدید است. البته این سرویس‌ها در سال ۲۰۲۱ اغاز به کار خواهند کرد. بین ادامه داد: «حرکتی که پیش گرفته‌ایم بسیار بزرگ است و ما با سرعت در حال طی این مسیر هستیم.»
گفتنی است دولت کانادا و استان "کبک" هر کدام ۱۳ میلیون دلار کانادا در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
باقی سرمایه این شرکت نیز از شرکت‌های تله سیستم  (Telesystem) تالس آلنیا اسپیس  (Thales Alenia Space) و تله‌اسپازیپو (Telespazio) تامین شده است.
هدف از احداث این منظومه کسب اطلاعات رصدی از زمین و جابجایی اجرام در فضا است. این منظومه تصاویری از سطح زمین دریافت خواهد کرد که توانایی شناسایی آلاینده‌های موجود در آب و خاک را دارد.
ترکیب اطلاعات حاصل از سنسورهای تصویربردارهای فراطیفی و مادون قرمز که در این منظومه استفاده می‌شود در برنامه‌ریزی شهری، کشاورزی و جنگلداری استفاده خواهد شد.

مخابرات ماهواره‌ای |

نظر شما
اخبار مرتبط

ساخت ماهواره ۱۵۰ میلیون دلاری رصد زمین در روسیه تا سال ۲۰۲۵

1397/07/02
روسیه تا اواخر سال ۲۰۲۵، ماهواره سنجش از دور را که ۱۵۰ میلیون دلار هزینه دارد، تکمیل خواهد کرد. روسیه تا اواخر سال ۲۰۲۵، کار ساخت یک ماهواره جدید سنجش‌ازدور زمین را به پایان می‌رساند....

منظومه ماهواره‌ای نیروی دریایی آمریکا آماده گسترش خدمات

1397/07/18
نیروی دریایی ارتش آمریکا اعلام کرد که فرماندهی راهبردی ارتش اجازه استفاده‌های عملیاتی گسترده را برای منظومه ماهواره‌ای مخابراتی باریک-باند این نهاد صادر کرده است. این منظومه۵ماهواره‌ای که...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.