1397/09/11

سرمایه گذاری رژیم صهیونیستی بر روی ماهواره‌های تعمیرکار

به تازگی افکتیو اسپیس شرکت هوافضای مستقر در بریتانیا از توافقنامه ای بین این شرکت و سازمان فضایی رژیم صهیونیستی خبر داد. بنا است که به زودی ماهواره‌‌ای که ماموریت آن تعمیر ماهواره‌های مستقر در مدار ژئو است, توسط این دو شرکت به مدار زمین فرستاده شود. افکتیو اسپیس طراحی و آزمایش‌های این ماهواره را انجام...
سرمایه گذاری رژیم صهیونیستی بر روی ماهواره‌های تعمیرکار

به تازگی افکتیو اسپیس(effective space) شرکت هوافضای مستقر در بریتانیا از  توافقنامه‌ای بین این شرکت و سازمان فضایی رژیم صهیونیستی(iai) خبر داد. بنا است که به زودی ماهواره‌‌ای که ماموریت آن تعمیر ماهواره‌های مستقر در مدار ژئو است, توسط این دو شرکت به مدار زمین فرستاده شود. افکتیو اسپیس طراحی و آزمایش‌های این ماهواره را انجام داده و سازمان فضایی رژیم صهیونیستی نقش سرمایه گذار را ایفا میکند. بنا است اولین خدمات این ماهواره به یک مشتری ناشناس در سال 2020 ارائه شود.

اوفر دورون معاون رئیس جمهور و ژنرال سازمان فضایی رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای گفت:«این توافقی خوب است که منافع هر دو شرکت را در بر دارد ما به دنبال یک ماهواره که قابلیت ارائه خدمات به دیگر ماهواره‌ها را داشته باشد بودیم و آنها به دنبال سرمایه گذاری قابل اطمینان.»

در سالهای اخیر تعدادی از ماهواره های مدار ژئو بازنشسته شده اند ولی ماهواره جدیدی جایگزین آنها نشده است. به همین دلیل هر دو شرکت معتقدند در آینده بازار خوبی برای ماهواره‌‌های تعمیرکار وجود خواهد داشت. چراکه به نظر میرسد آنها تصمیم به تعمیر ماهواره‌های خودشان دارند.

آریه هالزبرن سرمایه گذار و صاحب امتیاز افکتیو اسپیس در این رابطه گفت:« بعضی از مشتریان قبل از درخواست کار بر روی ماهواره‌هایشان منتظرند تا توانایی های ما را ببینند و بعد سفارش بدهند.»

منبع: Spacenews

فناوری‌های نوین | اقتصاد فضایی | جنگ‌های فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

آسگاردیا با ارسال ۱۰۰۰۰ماهواره به فضا، استفاده از اینترنت را رایگان می‌سازد

آسگاردیا (Asgardia) در سال۲۰۱۶ توسط دانشمند روسیه‌ای-آذربایجانی بنام ایگور اشوربیلی (Igor Ashurbeyli) بنیان‌گذاری شد. آسگاردیا در این چند سال از طریق وب‌سایتی که دارد اقدام عضوگیری کرده و اکنون جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون نفر دارد، هدف آسگاردیا از عضوگیری به رسمیت شناخته شدن از سوی سازمان ملل متحد است. طبق گفته‌های وزیر دارایی آسگاردیا لئون شپلیسکی (Leon Shpilsky)، آن‌ها قصد دارند در این چند سال در حدود ۱۰۰۰۰ماهواره کوچک که از شبکه‌های ماهواره‌ای و فرستنده‌های نوری استفاده می‌کنند را به‌منظور ایجاد اینترنتی جهانی به فضا ارسال کنند. شپلیسکی افزود: «برای رسیدن به این هدف کارهای بسیاری برای انجام وجود دارد، که ما برای رسیدن به آن طبق برنامه پیش‌بینی‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری پیش می‌رویم. ما قصد گسترده ساختن آسگاردیا را داریم و این کار را با بودجه پیش‌بینی‌شده ۱۵میلیارد یورو انجام خواهیم داد، قسمتی از هزینه‌ها توسط حق عضویت اعضا که طبق تائید مجلس آسگاردیا برای هر فرد در ماه ۱۰۰یورو است، تأمین می‌شود.»