1397/08/26

خانه کوچک چینی‌ها برای مریخ

یک شرکت معماری چینی از طرح‌های یک پناهگاه کوچک که می‌تواند روزی خانه فضانوردان در مریخ باشد، رونمایی کرد. این خانه دارای یک فضای جمع‌وجور و مناسب است که ۲.۳ متر طول، ۲.۳ متر عرض و حدود ۲ متر ارتفاع دارد. بخش حبابی خانه مذکور که به پایه متصل می‌شود ، قابل باد کردن، تا شدن و خم شدن است، به‌طوری‌که...
خانه کوچک چینی‌ها برای مریخ

یک شرکت معماری چینی از طرح‌های یک پناهگاه کوچک که می‌تواند روزی خانه فضانوردان در مریخ باشد، رونمایی کرد.این خانه کوچک "MARS Case" نام داشته و دارای ساختار مینیمالیستی و به شکل یک لامپ حبابی با یک پایه مربع است.خانه  MARS Case  توسط شرکت پکنی " Open Architecture " و با مشارکت شرکت شیائومی (Xiaomi)  که غول فناوری چین محسوب می‌شود، ساخته‌شده است.

این خانه دارای یک فضای  جمع‌وجور و مناسب است که ۲.۳ متر طول، ۲.۳ متر عرض و حدود ۲ متر ارتفاع دارد.شرکت  Open Architectureگفت که رمان مشهور والدن (Walden) اثر هنری دیوید ثورو (Henry David Thoreau) الهام‌بخش او در طراحی این ساختار بوده است.

خانه کوچک چینی‌ها برای مریخ

والدن  یا زندگی در جنگل نام کتابی است که هنری دیوید ثورو در سال ۱۸۵۴ میلادی منتشر کرد. ثورو به مدت دو سال و دو ماه و دو روز در کلبه‌ای چوبی کنار دریاچه والدن در کنکورد، ماساچوست زندگی کرد. او این کلبه را بدست خود در زمین‌های دوستش، رالف والدو امرسون، ساخت. ثورو در کتابش از این دو سال می‌گوید و اینکه چگونه با الهام گیری از طبیعت به تعمق در اجتماع و روابط میان انسان‌ها پرداخته است. رسیدن به زندگی ساده و خودکفایی از دیگر اهداف ثورو در انجام این آزمایش بوده است.

شرکت Open Architecture در ادامه افزود:«۲۰۰ سال پیش، هنری دیوید ثورو تنهایی در کنار دریاچه والدن سکونت گزید  تا ماهیت زندگی ساده را بازتاب دهد. امروز، همان‌طور که ما در جهان مصرف و بحران‌های زیست‌محیطی زندگی می‌کنیم، نیازهای ضروری ما چیست؟ MARS Case نمایانگر یک‌خانه ایده آل با ترکیبی از فناوری، طراحی و معماری است.  هم‌چنین ساختار طراحی‌شده است قابل‌حمل و انتقال است.»

بخش حبابی خانه مذکور که به پایه متصل می‌شود ، قابل باد کردن، تا شدن و خم شدن است، به‌طوری‌که می‌توان آن را مانند یک چمدان باز و بسته کرد. درون این خانه نیز یک حمام، یک میز، چند صندلی و یک فضای خالی وجود دارد.از گوشی‌های هوشمند می‌توان برای کنترل لوازم خانه مانند روشنایی استفاده نمود.حتی پنجره‌های متصل به خانه نیز دارای ساختاری همانند ساختار حباب هستند.

شرکت Open Architecture در انتها گفت: «از آنجا که انسان در مریخ نمی‌تواند به منابع طبیعی تکیه کند بنابراین هیچ گزینه‌ای ندارد جز کاهش مصرف و عادت به زندگی با حداقل ملزومات. در آنجا بازیافت تنها راه برای زنده ماندن خواهد بود.»

 خانه کوچک چینی‌ها برای مریخ

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

شیائومی در حال کار بر روی نمونه اولیه خانه‌ای برای زندگی در مریخ است

1397/07/25
رویای استعمار یک سیاره شاید بزرگترین آرزویی باشد که انسان در ذات خود دارد. مهم نیست چقد راه را باید طی کنید و چه مقدار انرژی در لحظه استفاده خواهید کرد، سازمان‌های فضایی و تیم‌های علمی در...

پربازدیدکننده ترین خبر

موشک پروتون در پایان راه؟

بر اساس خبرهای رسیده از منابع مختلف موشکی در روسیه٬ این کشور مشغول آخرین بررسی‌ها برای بستن پرونده تولید موشک توانمند پروتون (Proton) است. خبرها نشان می‌دهد تولید موشک پروتون از ماه ژوئن ۲۰۱۸ تعطیل شده و سازمان فضایی روسه روسکاسموس (Roscosmos) در نظر دارد قبل از سال ۲۰۳۰ ساخت آن را بکلی متوقف سازد. ظاهرا دولت روسیه در نظر دارد در کنار تولید موشک قدرتمند جدیدی با توانایی بسیار بالا٬ موشک آنگارا (Angara) را به عنوان جانشین پروتون بکار بگیرد.