1397/08/16

روسیه ماهواره هواشناسی اروپا را به فضا پرتاب کرد

شرکت فضایی دولتی روسیه امروز، چهارشنبه ۱۷آبان، از پرتاب یک ماهواره هواشناسی اروپا به فضا خبر داد. ماهواره متوپ-سی (MetOp-C) با ماهواره بر سایوز-اس-ت (Soyuz-S-T) از پایگاه فضایی کورا در گویان فرانسه در آمریکای جنوبی به فضا پرتاب شد. این ماهواره، سومین و آخرین ماهواره از برنامه هواشناسی ماهواره‌ای اروپا...
روسیه ماهواره هواشناسی اروپا را به فضا پرتاب کرد

شرکت فضایی دولتی روسیه امروز، چهارشنبه ۱۷آبان، از پرتاب یک ماهواره هواشناسی اروپا به فضا خبر داد.
ماهواره متوپ-سی (MetOp-C) با ماهواره بر سایوز-اس-ت (Soyuz-S-T) از پایگاه فضایی کورا در گویان فرانسه در آمریکای جنوبی به فضا پرتاب شد. این ماهواره، سومین و آخرین ماهواره از برنامه هواشناسی ماهواره‌ای اروپا (MetOp) می‌باشد. ماهواره 550 میلیون دلاری متوپ-سی، حدودا 4 تن وزن دارد و قرار است برای 5 سال در مدار SSO به ماموریت بپردازد. هر سه ماهواره برنامه متوپ توسط شرکت فرانسوی آستریوم (Astrium) ساخته شده‌اند.
ماهواره با موفقیت از بخش سوم ماهواره‌بر جدا شده و ۴و ۴۷دقیقه بامداد امروز به وقت مسکو در مدار زمین قرار گرفت.
دیمیتری راگوزین،‌رئیس شرکت روسکاسموس (Roscosmos)، در توییتی نوشت: «ماهواره اروپایی در مدار زمین قرار گرفته و آن را تحت کنترل گرفتند.»


خدمات و کاربردها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

سفر در آسمان، پدیده‌های رصدی بهمن ۹۷

دومین ماه زمستان ۹۷را با گرفت کامل ماه آغاز می‌کنیم. خسوفی که شمال‌غرب ایران آن ‌هم بصورت جزئی قابل رویت است. صورفلکی زمستانی چون جبار، سگ بزرگ و سگ کوچک بر پهنه آسمان خودنمایی می‌کنند. در این یادداشت نگاهی به صورفلکی زمستانی، پدیده‌های رصدی بهمن و سیارات قابل رویت خواهیم داشت.