1397/08/12

کنفرانس بین‌المللی حقوق فضایی در روسیه برگزار می‌شود

اولین کنفرانس بین‌المللی جوانان و حقوق فضایی با مدیریت دانشکده حقوق دانشگاه تحقیقات ملی سامارا (Samara State Aerospace University) شاهد حضور دانشمند جوان از روسیه و دیگر کشورها خواهد بود. آنا رزنزویگ، معاون دانشکده حقوق دانشگاه انستیتو تحقیقات ملی سامارا، ضمن مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد دانشمند...
 کنفرانس بین‌المللی حقوق فضایی در روسیه برگزار می‌شود

اولین کنفرانس بین‌المللی جوانان و حقوق فضایی با مدیریت دانشکده حقوق دانشگاه تحقیقات ملی سامارا (Samara State Aerospace University) شاهد حضور دانشمند جوان از روسیه و دیگر کشورها خواهد بود.
آنا رزنزویگ، معاون دانشکده حقوق دانشگاه انستیتو تحقیقات ملی سامارا، ضمن مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد دانشمند جوانان روسیه و چند کشور دیگر در اولین کنفرانس بین المللی جوانان و حقوق فضایی که در ماه نوامبر در سامارا برگزار می‌شود حضور خواهند داشت.
"کنفرانس بررسی حقوقی روابط اجتماعی بر روی زمین و فضا" روزهای ۹ و ۱۰نوامبر در دانشگاه سامارا برگزار می‌شود و بنا به گفته روزنزویگ بیش از ۱۰۰ درخواست از روسیه، بلاروس، هند و چین به دفترخانه این کنفرانس رسیده است.
بنا به اطلاعیه روابط رسانه‌ای دانشگاه، این کنفرانس به مناسبت روز جهانی علوم و ۱۰نوامبر ۱۹۷۰سالگرد پرتاب لوناخود-۱ (1-Lunokhod) نخستین خودروی زمینی که در کره‌ای دیگر به فعالیت پرداخت برگزار می‌شود.
به گفته روزنزویگ، موضوعات مورد بررسی در کنفرانس بسیار گسترده است. جلسات در هشت بخش به زبان‌های روسی و انگلیسی و شامل مواردی چون تنظیمات قانونی اقتصاد دیجیتال و توسعه قانون فضایی، بازی‌های فکری، مأموریت‌های علمی خواهد بود.
مسئولان کنفرانس معتقد هستند برگزاری چنین رویدادهایی علاقه به مشاغل مربوط به حقوق فضایی بین‌المللی را افزایش می‌دهد و در بهبود مهارت مشارکت در بحث‌های فضایی همچنین بالا بردن مهارت‌های تحلیلی شرکت‌کنندگان در بررسی و حل پرونده‌های مربوط به اختلافات بین‌المللی، تاثیرگذار است.

حقوق فضایی | رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ماهواره‌بر جدید چین با سه ماهواره به فضا

ماهواره‌بر جدید چین با نام اسمارت دراگون-۱ (Smart Dragon-1) در ساعت ۱۲:۱۱ بعد از ظهر (به وقت پکن) روز ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) از مرکز پرتاب جیکوان (Jiuquan) واقع در شمال غربی چین با موفقیت به فضا پرتاب شد. اسمارت دراگون-۱ در این پرواز سه ماهواره را با خود به فضا برد. این ماهواره‌بر توسط آکادمی فناوری پرتابگر چین (CALVT) و برای کاربردهای تجاری طراحی و ساخته شده است.