1397/08/12

کنفرانس بین‌المللی حقوق فضایی در روسیه برگزار می‌شود

اولین کنفرانس بین‌المللی جوانان و حقوق فضایی با مدیریت دانشکده حقوق دانشگاه تحقیقات ملی سامارا (Samara State Aerospace University) شاهد حضور دانشمند جوان از روسیه و دیگر کشورها خواهد بود. آنا رزنزویگ، معاون دانشکده حقوق دانشگاه انستیتو تحقیقات ملی سامارا، ضمن مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد دانشمند...
 کنفرانس بین‌المللی حقوق فضایی در روسیه برگزار می‌شود

اولین کنفرانس بین‌المللی جوانان و حقوق فضایی با مدیریت دانشکده حقوق دانشگاه تحقیقات ملی سامارا (Samara State Aerospace University) شاهد حضور دانشمند جوان از روسیه و دیگر کشورها خواهد بود.
آنا رزنزویگ، معاون دانشکده حقوق دانشگاه انستیتو تحقیقات ملی سامارا، ضمن مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد دانشمند جوانان روسیه و چند کشور دیگر در اولین کنفرانس بین المللی جوانان و حقوق فضایی که در ماه نوامبر در سامارا برگزار می‌شود حضور خواهند داشت.
"کنفرانس بررسی حقوقی روابط اجتماعی بر روی زمین و فضا" روزهای ۹ و ۱۰نوامبر در دانشگاه سامارا برگزار می‌شود و بنا به گفته روزنزویگ بیش از ۱۰۰ درخواست از روسیه، بلاروس، هند و چین به دفترخانه این کنفرانس رسیده است.
بنا به اطلاعیه روابط رسانه‌ای دانشگاه، این کنفرانس به مناسبت روز جهانی علوم و ۱۰نوامبر ۱۹۷۰سالگرد پرتاب لوناخود-۱ (1-Lunokhod) نخستین خودروی زمینی که در کره‌ای دیگر به فعالیت پرداخت برگزار می‌شود.
به گفته روزنزویگ، موضوعات مورد بررسی در کنفرانس بسیار گسترده است. جلسات در هشت بخش به زبان‌های روسی و انگلیسی و شامل مواردی چون تنظیمات قانونی اقتصاد دیجیتال و توسعه قانون فضایی، بازی‌های فکری، مأموریت‌های علمی خواهد بود.
مسئولان کنفرانس معتقد هستند برگزاری چنین رویدادهایی علاقه به مشاغل مربوط به حقوق فضایی بین‌المللی را افزایش می‌دهد و در بهبود مهارت مشارکت در بحث‌های فضایی همچنین بالا بردن مهارت‌های تحلیلی شرکت‌کنندگان در بررسی و حل پرونده‌های مربوط به اختلافات بین‌المللی، تاثیرگذار است.

حقوق فضایی | رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

بازتاب پرتاب ماهواره پیام در رسانه‌های خارجی

ماهواره پیام امیرکبیر پس از گذشت 13 سال از آغاز طراحی سرانجام بامداد امروز به فضا پرتاب شد اما به علت نرسیدن سرعت ماهواره‌بر سفیر به میزان لازم، قرارگیری ماهواره در مدار با موفقیت همراه نبود. به دلیل ظهور منظومه‌های ماهواره‌ای پرتعداد، پرتاب ماهواره‌بر امروزه امری متداول است و حتی شکست در پرتاب ماهواره نیز بعضا توسط همه رسانه‌های خبری پوشش داده نمی‌شود. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی چه موفقیت آمیز باشد و چه نباشد، همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است. سایت یورونیوز (euronews) به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: واشنگتن به تهران هشدار داده بود که سه پرتاب برنامه‌ریزی‌شده برای این ماه بر خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل می‌باشد. نیویورک تایمز (New York Times) با رویکردی سیاسی تنها به صحبت‌های اخیر مایک پمپئو (Mike Pompeo) وزیر امور خارجه آمریکا و بنیامین نتانیاهو (Benjamin Netanyahu) نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پرداخت و به ماهواره‌های پیام و دوستی نپرداخت. سایت‌های خبری دیگر نیز از جمله ان بی سی (nbcnews) و آسوشیتد پرس (Associated Press) با انتشار اخباری مشابه به بازتاب‌های سیاسی این پرتاب بین مقامات آمریکایی و ایرانی پرداختند.