1397/08/12

کنفرانس بین‌المللی حقوق فضایی در روسیه برگزار می‌شود

اولین کنفرانس بین‌المللی جوانان و حقوق فضایی با مدیریت دانشکده حقوق دانشگاه تحقیقات ملی سامارا (Samara State Aerospace University) شاهد حضور دانشمند جوان از روسیه و دیگر کشورها خواهد بود. آنا رزنزویگ، معاون دانشکده حقوق دانشگاه انستیتو تحقیقات ملی سامارا، ضمن مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد دانشمند...
 کنفرانس بین‌المللی حقوق فضایی در روسیه برگزار می‌شود

اولین کنفرانس بین‌المللی جوانان و حقوق فضایی با مدیریت دانشکده حقوق دانشگاه تحقیقات ملی سامارا (Samara State Aerospace University) شاهد حضور دانشمند جوان از روسیه و دیگر کشورها خواهد بود.
آنا رزنزویگ، معاون دانشکده حقوق دانشگاه انستیتو تحقیقات ملی سامارا، ضمن مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد دانشمند جوانان روسیه و چند کشور دیگر در اولین کنفرانس بین المللی جوانان و حقوق فضایی که در ماه نوامبر در سامارا برگزار می‌شود حضور خواهند داشت.
"کنفرانس بررسی حقوقی روابط اجتماعی بر روی زمین و فضا" روزهای ۹ و ۱۰نوامبر در دانشگاه سامارا برگزار می‌شود و بنا به گفته روزنزویگ بیش از ۱۰۰ درخواست از روسیه، بلاروس، هند و چین به دفترخانه این کنفرانس رسیده است.
بنا به اطلاعیه روابط رسانه‌ای دانشگاه، این کنفرانس به مناسبت روز جهانی علوم و ۱۰نوامبر ۱۹۷۰سالگرد پرتاب لوناخود-۱ (1-Lunokhod) نخستین خودروی زمینی که در کره‌ای دیگر به فعالیت پرداخت برگزار می‌شود.
به گفته روزنزویگ، موضوعات مورد بررسی در کنفرانس بسیار گسترده است. جلسات در هشت بخش به زبان‌های روسی و انگلیسی و شامل مواردی چون تنظیمات قانونی اقتصاد دیجیتال و توسعه قانون فضایی، بازی‌های فکری، مأموریت‌های علمی خواهد بود.
مسئولان کنفرانس معتقد هستند برگزاری چنین رویدادهایی علاقه به مشاغل مربوط به حقوق فضایی بین‌المللی را افزایش می‌دهد و در بهبود مهارت مشارکت در بحث‌های فضایی همچنین بالا بردن مهارت‌های تحلیلی شرکت‌کنندگان در بررسی و حل پرونده‌های مربوط به اختلافات بین‌المللی، تاثیرگذار است.

حقوق فضایی | رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

قدمی دیگر برای منظومه ماهواره‌ای نظامی آمریکا

ماهواره‌ مخابراتی نیروی هوایی ایالات متحده (USAF) توسط اتحادیه پرتاب‌ (ULA) به فضا پرتاب شد. این پرتاب روز شنبه ۱۶ مارس ( ۲۵ اسفند) ساعت ۲:۲۶ بامداد به وقت تهران در پایگاه فضایی کیپ‌کاناورال انجام شد. ماهواره‌بر این پرتاب دلتا-۴ (Delta-IV) بود که متعلق به اتحادیه پرتاب ماهواره‌ای آمریکا است. در سال ۲۰۰۱ مزایده‌ای برای ساخت ماهواره‌های یک منظومه ماهواره‌ای مخابراتی به منظور تامین ارتباطات نیرو‌های استراتژیک نیروی هوایی آمریکا از جمله پهپاد‌ها در سراسر جهان با شبکه اطلاعات دفاعی ارتش آمریکا (DISN) برگزار شد که طی آن شرکت بوئینگ برنده شد و قرار شد بوئینگ ۱۰ ماهواره‌ برای این منظومه که ست‌کام (Wideband Global Satcom) نام‌گذاری شده بود بسازد. بودجه ساخت پنج ماهواره اول این منظومه ۱.۴ میلیارد دلار اعلام شده است. WGS-10 که دهمین ماهواره این منظومه است قرار بود آخرین نمونه باشد اما در سال ۲۰۱۸ کنگره آمریکا بودجه‌ای ۶۰۰ میلیون دلاری برای ساخت و پرتاب شماره‌های ۱۱ و ۱۲ را تصویب کرد. البته هنوز زمان دقیق ساخت و پرتاب این دو ماهواره‌ مشخص نشده است. ماهواره WGS-10 قرار است در مدار ژئو قرار بگیرد و طول عمر آن ۱۴ سال برنامه ریزی شده است. این ماهواره با ۵۹۸۷ کیلوگرم وزن از ۸ ترانسپاندر باند ایکس (X-Band) و ۱۰ ترانسپاندر باند کا (KA-Band) برای انجام وظایف خود استفاده می‌کند. ​