1397/08/08

ماهواره مشترک فرانسه و چین

نخستین ماهواره فرانسه-چین برای مطالعه و بررسی بادهای سطحی اقیانوس‌ها و امواج، پیش‌بینی بهتر گردبادها و بهبود مطالعات و تحقیقات دانشمندان درباره پدیده تغییرات آب و هوایی، روز دوشنبه ،۷آبان،به مدار پرتاب شد. سازمان علوم، فناوری و صنایع دفاع ملی چین اعلام کرد ماهواره‌بر لانگ مارچ۲سی (Long march2c)، ۴۳دقیقه...
ماهواره مشترک فرانسه و چین

نخستین ماهواره فرانسه-چین برای مطالعه و بررسی بادهای سطحی اقیانوس‌ها و امواج، پیش‌بینی بهتر گردبادها و بهبود مطالعات و تحقیقات دانشمندان درباره پدیده تغییرات آب و هوایی، با نام CFOSAT روز دوشنبه ،۷آبان،به مدار پرتاب شد.

سازمان علوم، فناوری و صنایع دفاع ملی چین اعلام کرد ماهواره‌بر لانگ مارچ۲سی (Long march2c)، ۴۳دقیقه بامداد به وقت گرینویچ از مرکز پرتاب ماهواره جیوگوان در شمال غربی چین پرتاب شد تا در مدار در فاصله ۵۲۰کیلومتری از سطح زمین قرار گیرد. پرتاب ماهواره CFOSAT که اولین ماهواره مشترک چین و یک کشور دیگر محسوب می‌شود، 31امین پرتاب مداری این کشور در سال 2018 می‌باشد.
این ماهواره ۶۵۰کیلوگرمی در واقع نخستین ماهواره ساخت مشترک چین و فرانسه است و به دانشمندان امکان شناخت بهتر تاثیرات متقابل بین اقیانوس ها و جو را می دهد.
این ماهواره مجهز به دو رادار است: SWIM ساخت فرانسه که جهت و طول امواج را اندازه‌گیری خواهد کرد و SCAT چین که شدت و جهت وزش بادها را تحلیل خواهد کرد. این داده‌ها در هر دو کشور گردآوری و تحلیل و ارزیابی خواهد شد.

سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

تقویت روابط فضایی روسیه و چین با فروش موتورهای ماهواره‌بر

1397/07/22
پس از آن که دیمیتری راگوزین (Dmitry Rogozin) مدیر سازمان فضایی روسیه (Roscosmos) از آمادگی این سازمان برای فروش موتور ماهواره‌بر به چین خبر داد، طرف چینی نیز به این موضوع واکنش مثبت نشان...

پربازدیدکننده ترین خبر

زندگینامه اون گاریوت دانشمند و فضانورد فقید ناسا

اون گاریوت دانشمند و فضانورد ناسا که در برنامه های ماموریت‌های ایستگاه فضایی اسکای‌لب و کیهان پیمای شاتل در سن ۸۸ سالگی درگذشت.