1397/08/05

رونمایی چینی‌ها از ایستگاه فضایی تیانه

در پنجمین کنفرانس فضانوردی، که در شهر شیائو چین برگزار شد، چینی‌ها از تیانه ()، ایستگاه فضایی جدید این کشور، رونمایی کردند. بخش مرکزی تیانه قرار است در سال ۲۰۲۰ به مدار زمین پرتاب شود و تکمیل ساخت‌و‌ساز تا سال ۲۰۲۲ با عمر ۱۰-۱۵ سال برنامه ریزی شده است. تیانه به شش سکوی الحاق مجهز است و طبق برنامه...
رونمایی چینی‌ها از ایستگاه فضایی تیانه

در پنجمین کنفرانس فضانوردی، که در شهر شیائو چین برگزار شد، چینی‌ها از تیانه (Tianhe)، ایستگاه فضایی جدید این کشور، رونمایی کردند.
بخش مرکزی تیانه  قرار است در سال ۲۰۲۰ به مدار زمین پرتاب شود و تکمیل ساخت‌و‌ساز تا سال ۲۰۲۲ با عمر ۱۰-۱۵ سال برنامه ریزی شده است.
تیانه به شش سکوی الحاق مجهز است و طبق برنامه اعلام شده از سوی سازمان فضایی چین، دو واحد آزمایشگاهی با نام های وینتیان (به معنای جستجوگر فلک) و منتیان (به معنای رویاهای آسمانی) بعدا به بخش مرکزی ایستگاه تیانه متصل خواهند شد.
بخش مرکزی تیانه شامل سه بخش محوطه زندگی، واحدسامانه‌ها و سکوی اتصال مرکزی است و می‌تواند پشتیبانی و زندگی برای سه عضو خدمه را فراهم می‌کند. محوطه زندگی شامل یک آشپزخانه، توالت، تجهیزات کنترل آتش، پردازش هوا و تجهیزات کنترل، رایانه مرکزی، دستگاه‌های علمی، تجهیزات ارتباطی برای ارتباط دیداری و شنیداری با مرکز هدایت کنترل زمین در پکن و دیگر تجهیزات است.
این پیکربندی همچنین واحدهای مختلف از جمله واحد اخترشناسی مجهز به تلسکوپی با نام زونتیان یا واحد تعمیرات مجهز به سامانه‌های مختلف تعویض و تعمیر قطعات نیز بطور دوره‌ای به تیانه متصل خواهند شد.  
قرار است یک مدل کامل از ایستگاه فضایی تیانه به همراه بخش‌های مربوطه در اوائل نوامبر سال جاری در نمایشگاه هوا فضا چین در شهر ژوهای در معرض دید همگان قرار گیرد.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین یک سامانه پیشران کپسول‌های آزمایشگاهی را در ایستگاه فضایی خود آزمایش کرد

1397/06/06
منابع آگاه خبری از آزمایش موفقیت‌آمیز سامانه پیشران کپسول‌های آزمایشگاهی چین در ایستگاه فضایی این کشور خبر دادند. مهندسان، سامانه پیشران کپسول‌های آزمایشگاهی در ایستگاه فضایی چین را با...

پربازدیدکننده ترین خبر

تهیه نقشه دمای مزارع از طریق فضا به افزایش تولید منجر خواهد شد

دانشمندان در حال توسعه یک سامانه ماهواره‌ای هستند که دمای هر مزرعه را از فضا ثبت خواهد کرد. هدف٬ بررسی دمای زمین‌های کشاورزی برای رسیدن به تخمین مصرف آب توسط گیاهان و میزان تبخیر آب در مزارع است. این داده‌ها همچنین به نظارت بر میزان آب موجود برای کشت محصولات و وضع زمین‌ها در شرایط خشکسالی کمک خواهد کرد.