1397/08/04

ماهواره اقیانوس‌شناسی جدید چین به فضا فرستاده شد

چین بار دیگر یک ماهواره به فضا پرتاب کرد؛ ماهواره‌‌ای که قصد نظارت بر اقلیم اقیانوس‌ها را دارد. پرتابگر این ماهواره که " HY-۲B" نام دارد، لانگ مارج۴بی (Long March-۴B) است. این ماهواره از مرکز پرتاب "تایوآن"( Taiyuan) در شمال شهر شانشی به فضا پرتاب شد. عمر این ماهواره ۵ سال برآورد شده است و می‌تواند...
ماهواره اقیانوس‌شناسی جدید چین به فضا فرستاده شد

چین بار دیگر یک ماهواره به فضا پرتاب کرد. ماهواره‌‌ای که قصد نظارت بر اقلیم اقیانوس‌ها را دارد.
پرتابگر این ماهواره که " HY-۲B" نام دارد، لانگ مارج۴بی (Long March-۴B) است. این ماهواره از مرکز پرتاب "تایوآن"( Taiyuan) در شمال شهر شانشی به فضا پرتاب شد.
عمر این ماهواره ۵ سال برآورد شده است و می‌تواند تمام مدت، وضعیت آب و هوا را بررسی کند.
ماهواره " HY-۲B" به حسگرهای ارتفاع‌سنج، پراکندگی‌سنجی و دوربین میکرو ویو مجهز شده و قادر است ۹۰درصد از اقیانوس‌های جهان را رصد کند و اطلاعاتی پویا راجع به اقیانوس‌ها فراهم آورد که از میان این اطلاعات می‌توان به بررسی سرعت باد،دمای سطح دریا،میزان یخ دریاها و میزان بارش اشاره کرد.
در ماه آگوست ۲۰۱۱ میلادی بود که چین برای اولین بار یک ماهواره نظارت دریایی به نام " HY-۲A" به مدار زمین فرستاد. این ماهواره ۷ سال در مدار زمین قرار داشت.
ماهواره " HY-۲B" در بررسی منابع اقیانوسی نقشی کلیدی دارد و می‌تواند به مدیریت بهتر محیط زیست کمک کند.

ماهواره‌بر و پرتاب | سنجش از دور |

نظر شما
اخبار مرتبط

چین ماهواره تشخیص موج‌های گرانشی فضایی پرتاب می‌کند

1397/07/28
چین قصد دارد اولین ماهواره خود را برای آزمایش فناوری‌های برنامه تشخیص موج گرانشی مبتنی بر فضا تیانکین (Tianqin) تا پایان سال ۲۰۱۹، پرتاب کند. برنامه تیانکین توسط پژوهشگران دانشگاه Sun...

پربازدیدکننده ترین خبر

سفر در آسمان، پدیده‌های رصدی بهمن ۹۷

دومین ماه زمستان ۹۷را با گرفت کامل ماه آغاز می‌کنیم. خسوفی که شمال‌غرب ایران آن ‌هم بصورت جزئی قابل رویت است. صورفلکی زمستانی چون جبار، سگ بزرگ و سگ کوچک بر پهنه آسمان خودنمایی می‌کنند. در این یادداشت نگاهی به صورفلکی زمستانی، پدیده‌های رصدی بهمن و سیارات قابل رویت خواهیم داشت.