1397/08/14

پرتاب های حامل فضایی ‌‌rokot-2 از سال ۲۰۲۱ از سر گرفته میشود

روسکاسموس(roscosmos) اعلام کرد برنامه دارد تا پرتاب‌های حامل‌های فضایی سبک‌وزن روکت- ۲(rokot-2) را از سال ۲۰۲۱ ازسر بگیرد. در ماه آگوست(مرداد) روسکاسموس اعلام کرد که ایستگاه تحقیقات فضایی خرونیچف در حال طراحی سامانه‌های کنترلی جدید برای این حامل‌فضایی است. حامل های فضایی ‌rokot-2 قادرند محموله هایی...
پرتاب های حامل فضایی ‌‌rokot-2  از سال ۲۰۲۱ از سر گرفته میشود

روسکاسموس اعلام کرد برنامه دارد تا پرتاب‌های حامل‌های فضایی سبک‌وزن روکت- ۲(rokot-2) را از سال ۲۰۲۱ ازسر بگیرد.

روسکاسموس انتظار دارد با اجرای این پروژه درآمدی در حدود  ۸.۸میلیارد روبل(۱۲۰ میلیون دلار)  کسب کند. یک مقام روسکاسموس که خواست نامش فاش نشود گفت: «پیش‌بینی می‌شود درآمد سالانه این پروژه به ۵۰۰ میلیون روبل برسد که می‌تواند تا سالانه ۲ میلیارد روبل هم افزایش داشته باشد که در آن صورت تا سال ۲۰۲۵ سود خالص پروژه به ۸.۸ میلیارد روبل می‌رسد.» این منبع همچنین اشاره کرد سرمایه‌گذاری اولیه این پروژه حدود ۴ میلیارد روبل برآورد میشود.

در ماه آگوست(مرداد) روسکاسموس اعلام کرد که ایستگاه تحقیقات فضایی خرونیچف در حال طراحی سامانه‌های کنترلی جدید روسی برای این حامل‌فضایی است.لازم به ذکر است که سامانه‌های کنترلی قبلی ساخت کشور اکراین بودند.

 حامل‌های فضایی ‌rokot-2  قادرند محموله‌هایی تا وزن ۱۹۵۰ کیلوگرم را به ارتفاع ۲۰۰کیلومتری از سطح دریا (مدار لئو)منتقل کنند.

 
منبع: sputniknews

ماهواره‌بر و پرتاب | اقتصاد فضایی |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

سفر در آسمان، پدیده‌های رصدی بهمن ۹۷

دومین ماه زمستان ۹۷را با گرفت کامل ماه آغاز می‌کنیم. خسوفی که شمال‌غرب ایران آن ‌هم بصورت جزئی قابل رویت است. صورفلکی زمستانی چون جبار، سگ بزرگ و سگ کوچک بر پهنه آسمان خودنمایی می‌کنند. در این یادداشت نگاهی به صورفلکی زمستانی، پدیده‌های رصدی بهمن و سیارات قابل رویت خواهیم داشت.