1397/08/01

درخواست ناسا از شرکت‌های فضایی برای ارسال فرودگر رباتیک به ماه

ناسا (NASA) به صورت رسمی درخواست خود را برای فرودگرهای کوچک به منظور انجام مأموریت‌های رباتیک و برنامه‌ریزی شده در سطح ماه اعلام کرد و دور اول پیشنهادات باید تا ماه نوامبر به این سازمان ارائه شود. آژانس فضایی آمریکا(رسما برای فرودگرهای کوچک که تا قبل از دسامبر ۲۰۲۱ آماده شوند، فراخوان داده است. پذیرش...
درخواست ناسا از شرکت‌های فضایی برای ارسال فرودگر رباتیک به ماه

ناسا (NASA) به صورت رسمی درخواست خود از بخش خصوصی برای ساخت فرودگرهای کوچک به منظور انجام مأموریت‌های رباتیک و برنامه‌ریزی شده در سطح ماه را اعلام کرد.
ناسا برای تأمین فناوری و ابزار و تجهیزات لازم برای مأموریت‌های رباتیک در ماه، از شرکت‌های فناور و فضایی خصوصی کمک طلبیده است.
آژانس فضایی آمریکا رسما برای فرودگرهای کوچک که تا قبل از دسامبر ۲۰۲۱ آماده شوند، فراخوان داده است.
پذیرش درخواست‌ها تا ۱۹ نوامبر باز است، اما ناسا قول برگزاری یک دوره دیگر از پذیرش پیشنهادات را در زمانی دیگر در سال آینده و سپس در فواصل منظم داده است.
این فراخوان بخشی از برنامه بازگرداندن انسان به سطح ماه در دهه ۲۰۲۰میلادی است. کاری که ۵۰سال توسط فضاپیمای آپولو ۱۷ (Apollo-17)انجام شد.
ناسا همچنین قصد دارد یک دروازه قمری (ایستگاه مداری) برای چرخش به دور ماه بسازد که محل اسکان فضانوردان و انجام آزمایشات و همچنین نقطه آغازی برای ماموریت‌های آینده به فضای عمیق باشد.
آژانس فضایی ناسا به طور خاص به دنبال ابزار و فناوری‌هایی است که می‌تواند دانش و اکتشاف را در سطح ماه پیشرفت دهد. ماموریت ایده آل ناسا شامل جمع‌آوری داده‌ها در مورد بادهای خورشیدی، جو، جریان گرما در ماه و غیره پیش از ماموریت‌های انسانی است.
استیو کلارک (Steve Clarke)، معاون اکتشاف ناسا، توضیح داد: «راهبرد این است که این مأموریت‌های مقدماتی ما را برای مأموریت‌های پیچیده آینده مانند جست‌وجوی منابع قابل استفاده در ماه، ایجاد شبکه‌های لرزه‌نگاری برای درک ساختار داخلی ماه و مطالعه کانی‌شناسی ماه و شیمی برای درک مبانی ماه آماده خواهد کرد.»
ناسا همچنین امیدوار است که ابزار و فناوری‌های منتخب، در مأموریت‌های آینده از جمله مأموریت‌های رباتیک و مأموریت انسانی در سطح مریخ مورد استفاده قرار گیرد.
طبق گزارش مطبوعات، فناوری‌های منتخب می‌توانند از سطح ماه به عنوان "آزمایش" برای مریخ استفاده کنند.


منبع: خبرآنلاین

فناوری‌های نوین | فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

برنامه ناسا برای بازگشت به ماه اعلام شد

1397/07/09
ناسا برنامه فضایی جدید خود را برای شش سال آینده و فراتر از آن که شامل بازگشت به کره ماه و مأموریت‌های فضای عمیق را در پی دستور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد. این طرح...

شرکت بلو اوریجین تا ۵ سال دیگر امکان سفر به ماه را فراهم می کند

1397/07/16
از زمان پایان ارسال فضانوردان ناسا به ماه (که البته بسیاری از تحلیلگران معتقدند چنین سفرهایی هیچ‌گاه واقعاً رخ نداده) تاکنون، رؤیای سفر دوباره به ماه همواره ذهن بسیاری از افراد را درگیر...

برنامه جسورانه ناسا برای اعزام فضانوردان به ماه و مریخ

1397/07/16
ناسا به طور رسمی برنامه سه مرحله‌ای خود برای اعزام فضانوردان به ماه و مریخ را تشریح کرد. به این ترتیب بشر بار دیگر روی کره ماه قدم خواهد گذاشت، اما ظاهرا این‌بار قصد بازگشت زودهنگام از آن...

پربازدیدکننده ترین خبر

سفر در آسمان، پدیده‌های رصدی بهمن ۹۷

دومین ماه زمستان ۹۷را با گرفت کامل ماه آغاز می‌کنیم. خسوفی که شمال‌غرب ایران آن ‌هم بصورت جزئی قابل رویت است. صورفلکی زمستانی چون جبار، سگ بزرگ و سگ کوچک بر پهنه آسمان خودنمایی می‌کنند. در این یادداشت نگاهی به صورفلکی زمستانی، پدیده‌های رصدی بهمن و سیارات قابل رویت خواهیم داشت.