1397/08/01

شهر فضایی ناسا بر فراز جو زهره

امروز داستان رفتن به زهره یک گام به واقعیت نزدیک شده و آن را با عرضه نمونه مفهومی از شهرک فضایی بر فراز اتمسفر این سیاره جلو برده است. پروژه HAVOC ناسا، مبتنی بر فرود انسان در سیاره نیست بلکه هدف تحقیقات از روی جو زهره است تا این سیاره بیشتر شناخته شود. اگر این پروژه محقق شود دو فضانورد برگزیده می‌توانند...
شهر فضایی ناسا بر فراز جو زهره

داستان‌های علمی تخیلی قرن ۲۱ ونوس یا زهره را سرزمینی عجیب با هوایی گرمسیری و مملو از جنگل و باتلاق و حتی دایناسور نشان می‌دهد.
در دهه ۱۹۵۰ «هایدن پلانه تاریوم» در موزه ملی تاریخ طبیعی آمریکا داستان ثبت‌نام برای انجام سفر توریستی به زهره را برپا کرد و این دقیقاً سال‌ها قبل از تأسیس شرکت‌های فضایی بلو اوریجین (Blue Origin) ، اسپیس ایکس (SpaceX) و ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) بود.
امروز داستان رفتن به زهره یک گام به واقعیت نزدیک شده و آن را با عرضه نمونه مفهومی از شهرک فضایی بر فراز اتمسفر این سیاره جلو برده است. پروژه HAVOC ناسا، مبتنی بر فرود انسان در سیاره نیست بلکه هدف تحقیقات از روی جو زهره است تا این سیاره بیشتر شناخته شود.
اگر این پروژه محقق شود دو فضانورد برگزیده می‌توانند به مدت ۳۰روز بر فراز ۵۰ تا ۶۰کیلومتری جو زهره مستقرشده و دست به تحقیق بزنند. البته کل سفر ۱۱۰روزه خواهد بود تا بتوان همسایه زمین را از نزدیک دید.
جو زهره ۹۷درصد دی‌اکسید کربن و ۳درصد نیتروژن و بقیه گازها را در خود جای‌داده است.
ناسا ۵فاز برای این پروژه تعریف کرده که در فاز پنجم استقرار دائمی انسان در جو زهره مدنظر قرارگرفته است.

 

شهر فضایی ناسا بر فراز جو زهره

فضانوردی و سرنشین‌دار | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

چند سیارۀ قابل سکونت در اطراف یک سیاهچاله وجود دارد؟

1397/07/07
به گفته اخترشناسان، یک سیاهچاله می تواند ۱ میلیون سیاره در اطراف خود داشته باشد که به طور بالقوه قابل حیات باشند. از آنجا که حیات عملا به دلیل وجود آب مایع بر روی زمین به وجود آمده، منجمان...

برنامه جسورانه ناسا برای اعزام فضانوردان به ماه و مریخ

1397/07/16
ناسا به طور رسمی برنامه سه مرحله‌ای خود برای اعزام فضانوردان به ماه و مریخ را تشریح کرد. به این ترتیب بشر بار دیگر روی کره ماه قدم خواهد گذاشت، اما ظاهرا این‌بار قصد بازگشت زودهنگام از آن...

پربازدیدکننده ترین خبر

سالیوت-۱ نخستین ایستگاه فضایی جهان

اولین ایستگاه مداری جهان روز ۱۹ آوریل ۱۹۷۱ موشک پروتون از پایگاه بایکونور به فضا پرتاب شد. تا آن زمان هیچ سفینه‌ای با چنین ابعاد و موقعیتی به فضا پرتاب نشده بود. هدف از پرتاب سالیوت، آزمایش سامانه‌های ایستگاه فضایی و انجام پژوهش‌ها و آزمایش‌های مختلف درزمینه طولانی شدن مدت اقامت انسان در فضا بود.