1397/07/24

ناسا تأکید کرد همچنان از فضاپیمای سایوز روسیه استفاده می کند

رئیس سازمان ملی هوافضای آمریکا (NASA) روز جمعه، ۲۰مهر، از برنامه فضایی روسیه تمجید کرد و گفت انتظار دارد به رغم حادثه اخیر برای فضاپیمای سایوز (Soyuz)روسیه، در ماه دسامبر چند فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) اعزام شوند. جیم بریدنستین (Jim Bridenstine) گفت: «من کاملا مطمئنم بار دیگر با ماهواره‌بر...
ناسا تأکید کرد همچنان از فضاپیمای سایوز روسیه استفاده می کند

رئیس سازمان ملی هوافضای آمریکا (NASA) روز جمعه، ۲۰مهر، از برنامه فضایی روسیه تمجید کرد و گفت انتظار دارد به رغم حادثه اخیر برای فضاپیمای سایوز (Soyuz)روسیه، در ماه دسامبر چند فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) اعزام شوند.
جیم بریدنستین (Jim Bridenstine) گفت: «من کاملا مطمئنم بار دیگر با ماهواره‌بر سایوز پرواز خواهیم کرد و هیچ دلیلی ندارم که بخواهم در این مقطع باور کنم چنین گزینه‌ای در برنامه نخواهیم داشت.»
بریدنستین یک روز پس از حادثه برای ماهواره‌بر  سایوز در سفارت آمریکا در مسکو با خبرنگاران صحبت می‌کرد؛ بر اثر این حادثه الکسی اوچینین (Aleksey Ovchinin) کیهان نورد روس و نیک هیگ فضانورد آمریکایی مجبور شدند اندکی پس از پرتاب از ایستگاه بین المللی سایوز واقع در قزاقستان، فرود اضطراری داشته باشند.
در این حادثه هیچ یک از خدمه سایوز آسیبی ندیدند.
این نخستین حادثه از این دست در برنامه فضایی روسیه پس از فروپاشی شوروی به‌شمار می‌رود و یک پسرفت بی‌سابقه در صنعت فضایی روسیه محسوب می‌شود.
ماهواره‌بر سایوز که در زمان شوروی سابق طراحی شد تنها ماهواره‌بر فعال کنونی در جهان برای انتقال خدمه به ایستگاه فضایی بین‌المللی است و این حادثه هم بر فعالیت ناسا و هم ایستگاه فضایی بین‌المللی تاثیر خواهد گذاشت.

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

فرود اضطراری سرنشینان ماهواره‌بر سایوز در قزاقستان

1397/07/19
ماهواره‌بر روسی سایوز (Soyuz) پس از پرتاب به مقصد ایستگاه بین‌المللی فضایی دچار حادثه شد و دو فضانورد این ماهواره‌بر مجبور به نشست اضطراری شدند. فضانوردان روسی و امریکایی که قرار بود از...

پربازدیدکننده ترین خبر

سال 97 از نگاه اسپاش؛ ماهواره‌برها و پرتاب‌های مهم سال

ساخت و پرتاب ماهواره‌برها هر ساله از مهم‌ترین اخبار فضایی جهان هستند. سال گذشته پایگاه تحلیلی خبری اسپاش تلاش کرد تا مهم‌ترین پرتاب‌های فضایی انجام شده را به اطلاع مخاطبین خود برساند. در ادامه مروری داریم بر خلاصه مهمترین خبرهای منتشر شده توسط اسپاش در زمینه ماهواره‌برها و پرتاب‌های فضایی طی سال 97. با کلیک بر روی عنوان خبر می‌توانید درباره آن بیشتر بخوانید.