1397/07/24

به دنبال ایجاد پارک با پیش‌زمینه فضا

مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی، در خصوص فعالیت‌های این سازمان گفت: «یکی از حوزه‌هایی که به رونق اقتصاد کمک می‌کند جاذبه‌های آسمانی ایران است و ما به دنبال استفاده از ظرفیت‌های فضایی جهت رونق این حوزه هستیم. تلاش ما این است بستر‌هایی را جهت جذب توریست از جمله مکان‌هایی که آسمانی پاک و جذاب در کشور دارند...
به دنبال ایجاد پارک با پیش‌زمینه فضا

مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی، در خصوص فعالیت‌های این سازمان گفت: «یکی از حوزه‌هایی که به رونق اقتصاد کمک می‌کند جاذبه‌های آسمانی ایران است و ما به دنبال استفاده از ظرفیت‌های فضایی جهت رونق این حوزه هستیم.»
وی با اشاره به فعالیت سازمان فضایی در بهبود شرایط اقتصاد توریستی اظهار کرد: «تلاش ما این است بستر‌هایی را جهت جذب توریست از جمله مکان‌هایی که آسمانی پاک و جذاب در کشور دارند را شناسایی کنیم. تپه مریخی دامغان، کوه‌های مریخی چابهار، دشت گندم بریان شهداد کرمان و دره ستارگان قشم از جمله برخی از این مناطق هستند.»
براری با تاکید بر جذابیت فضا برای توریست‌ها تصریح کرد: «فضا جذابیت‌هایی برای توریست‌ها به همراه دارد که در این راستا شبیه سازی زمین و حضور در فضا از عوامل مهم در این زمینه محسوب می‌شود و ما می‌توانیم با شبیه سازی معلق بودن انسان این جذابیت را تقویت کنیم.» 
وی با اشاره برنامه‌های این سازمان در زمینه جذب توریست خاطرنشان کرد: «به دنبال ایجاد پارک‌هایی با پیش زمینه فضا در مکان‌های تعیین شده هستیم تا شرایطی جهت رونق اقتصادی به وجود آید.»
براری همچنین افزود: «تلاش شده  مناطقی مانند سه قلعه، متین آباد، نیاسر و کویر مرنجاب که مکان‌هایی جذاب برای رصد آسمان هستند را با هماهنگی سازمان امور گردشگری نجوم به قطب گردشگری نجوم تبدیل کنیم. برنامه دیگر ما این است پارک‌هایی با پیش زمینه اجرام فضایی در  شهر‌هایی مانند شیراز و مشهد که جاذبه توریستی دارند  را نیز ایجاد کنیم. »

داخلی | توریسم فضایی | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

بازار اقتصاد فضایی در ایران باید اولویت قرار گیرد

1397/06/07
رئیس سازمان فضایی با بیان اینکه سهم اقتصاد فضا در تولید ناخالص دنیا بیش از پنج برابر خواهد شد، گفت:« باید بازار اقتصاد فضایی در کشورمان را در اولویت بگذاریم.»

مکان یابی ایجاد پارک های فضایی استان فارس در دستور کار قرار گرفت

1397/06/24
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با اشاره به پیشنهاد سازمان فضایی ایران برای ایجاد پارک‌های گردشگری فضایی در استان فارس، گفت: «امکان‌سنجی و مکان‌یابی برای پارک‌های فضایی در دستور...

تشکیل کارگروه توانمندسازی صنعت و اقتصاد فضایی

1397/07/09
کارگروه توانمندسازی صنعت و اقتصاد فضایی با همکاری مشترک میان سازمان فضایی و چند نهاد دیگر برای تقویت پتانسیل‌های صنعتی و اقتصادی کشور در حوزه فضایی تشکیل خواهد شد.

پربازدیدکننده ترین خبر

طرح نیروی فضایی آمریکا از دستورکار خارج می‌شود

قدرت گرفتن دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب طرح ترامپ برای تشکیل نیروی فضایی را نامحتمل کرده است. چند ماهی هست که دولت آمریکا طرح ایجاد یک نیروی فضایی را در دست بررسی دارد و هیچ‌کس به‌اندازه دونالد ترامپ (Donald Trump)، رئیس‌جمهوری این کشور، که نخستین بار این ایده را مطرح کرد، دراین‌باره ذوق و شوق ندارد. اما نتیجه انتخابات میان‌دوره‌ای تلاش‌های دولت را از بین برد. در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا که در روز ۱۵ آبان در ایالت‌های این کشور برگزار شد، دموکرات‌ها اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان را کسب کرده و جمهوری‌خواهان کنترل سنا را حفظ کردند. آدام اسمیت (Adam Smith)، نماینده ایالت واشنگتن، در بیانیه‌ای گفت: «من با طرح رئیس‌جمهور ترامپ برای تشکیل نیروی فضایی مخالفم. نگران آن هستم که طرح پیشنهادی وی درزمانی که با محدودیت در منابع لازم دفاعی و اولویت‌های مهم داخلی روبه‌رو هستیم،یک بروکراسی نظامی پرهزینه به کشور تحمیل کند. این طرح را در راستای منافع ملی آمریکا نمی‌دانم.» حتی پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای نیز طرح نیروی فضایی در میان نمایندگان آمریکایی ازجمله جمهوری‌خواهان از حمایت چندانی برخوردار نبود. بااین‌وجود، کاخ سفید می‌گوید حتی اگر مجلس نمایندگان با طرح تشکیل نیروی فضایی مخالفت کنند این طرح را از دستور کار خود خارج نخواهد کرد.