1397/07/24

به دنبال ایجاد پارک با پیش‌زمینه فضا

مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی، در خصوص فعالیت‌های این سازمان گفت: «یکی از حوزه‌هایی که به رونق اقتصاد کمک می‌کند جاذبه‌های آسمانی ایران است و ما به دنبال استفاده از ظرفیت‌های فضایی جهت رونق این حوزه هستیم. تلاش ما این است بستر‌هایی را جهت جذب توریست از جمله مکان‌هایی که آسمانی پاک و جذاب در کشور دارند...
به دنبال ایجاد پارک با پیش‌زمینه فضا

مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی، در خصوص فعالیت‌های این سازمان گفت: «یکی از حوزه‌هایی که به رونق اقتصاد کمک می‌کند جاذبه‌های آسمانی ایران است و ما به دنبال استفاده از ظرفیت‌های فضایی جهت رونق این حوزه هستیم.»
وی با اشاره به فعالیت سازمان فضایی در بهبود شرایط اقتصاد توریستی اظهار کرد: «تلاش ما این است بستر‌هایی را جهت جذب توریست از جمله مکان‌هایی که آسمانی پاک و جذاب در کشور دارند را شناسایی کنیم. تپه مریخی دامغان، کوه‌های مریخی چابهار، دشت گندم بریان شهداد کرمان و دره ستارگان قشم از جمله برخی از این مناطق هستند.»
براری با تاکید بر جذابیت فضا برای توریست‌ها تصریح کرد: «فضا جذابیت‌هایی برای توریست‌ها به همراه دارد که در این راستا شبیه سازی زمین و حضور در فضا از عوامل مهم در این زمینه محسوب می‌شود و ما می‌توانیم با شبیه سازی معلق بودن انسان این جذابیت را تقویت کنیم.» 
وی با اشاره برنامه‌های این سازمان در زمینه جذب توریست خاطرنشان کرد: «به دنبال ایجاد پارک‌هایی با پیش زمینه فضا در مکان‌های تعیین شده هستیم تا شرایطی جهت رونق اقتصادی به وجود آید.»
براری همچنین افزود: «تلاش شده  مناطقی مانند سه قلعه، متین آباد، نیاسر و کویر مرنجاب که مکان‌هایی جذاب برای رصد آسمان هستند را با هماهنگی سازمان امور گردشگری نجوم به قطب گردشگری نجوم تبدیل کنیم. برنامه دیگر ما این است پارک‌هایی با پیش زمینه اجرام فضایی در  شهر‌هایی مانند شیراز و مشهد که جاذبه توریستی دارند  را نیز ایجاد کنیم. »

داخلی | توریسم فضایی | اقتصاد فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

بازار اقتصاد فضایی در ایران باید اولویت قرار گیرد

1397/06/07
رئیس سازمان فضایی با بیان اینکه سهم اقتصاد فضا در تولید ناخالص دنیا بیش از پنج برابر خواهد شد، گفت:« باید بازار اقتصاد فضایی در کشورمان را در اولویت بگذاریم.»

مکان یابی ایجاد پارک های فضایی استان فارس در دستور کار قرار گرفت

1397/06/24
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با اشاره به پیشنهاد سازمان فضایی ایران برای ایجاد پارک‌های گردشگری فضایی در استان فارس، گفت: «امکان‌سنجی و مکان‌یابی برای پارک‌های فضایی در دستور...

تشکیل کارگروه توانمندسازی صنعت و اقتصاد فضایی

1397/07/09
کارگروه توانمندسازی صنعت و اقتصاد فضایی با همکاری مشترک میان سازمان فضایی و چند نهاد دیگر برای تقویت پتانسیل‌های صنعتی و اقتصادی کشور در حوزه فضایی تشکیل خواهد شد.

پربازدیدکننده ترین خبر

گرفتاری‌های سیاسی برای ماهواره‌بر ایرانی

ماهواره‌بر ایرانی بالاخره بعد از ماه‌ها انتظار برای پرتاب ماهواره‌‌ دانشگاه امیرکبیر از سوی عالی‌ترین مقامات کشور مجوز پرتاب گرفت. خبری که صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت در پرتاب، دنیای سیاست را در ابعاد بین‌المللی تکان داد اما در دنیای فناوری شاید بیش از یک خبر پرتاب ناموفق ماهواره‌ سبک به مدار نزدیک‌ به زمین نبود اتفاقی که برای کشورهای نوظهور فضایی چندان هم غیر طبیعی نیست. با وجود آنکه تنها ۲۵ کشور به همراه اتحادیه اروپا توانایی پرتاب‌های فضایی را دارند، پرتاب ماهواره‌بر، امری متداول است که امروزه نه تنها دولت‌ها بلکه شرکت‌های خصوصی نیز آن را انجام می‌دهند. علاقه سرمایه‌داران به منظومه‌های پرتعداد ماهواره‌های کوچک نیز باعث شده تا هر روز بر تعداد پرتاب‌های فضایی اضافه شود. به همین دلیل اخبار پرتاب ماهواره‌بر در حال از دست دادن جذابیت خود برای رسانه‌هاست. با این وجود پرتاب ماهواره‌بر ایرانی همیشه به صدر اخبار داغ جهان راه پیدا می‌کند چرا که موضوع ماهواره‌بر ایرانی به یک میدان نبرد سیاسی در سطح جهانی تبدیل شده است که به اقتضا حال و روز دنیای سیاست برخوردهای متفاوتی از سوی دولت‌ها با این موضوع صورت می‌گیرد.