1397/07/22

نخستین حامل فضایی توریستی چند هفته دیگر به فضا می رود

ریچارد برانسون (Richard Branson)، مدیر ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) اعلام کرده این شرکت چند هفته دیگر یکی از حامل‌های فضایی خود را برای نخستین بار به فضا می فرستد. به گفته او شرکت وی پس از مدتی کوتاه از این پرتاب، مسافران را به مدار زمین می برد. برانسون که موسس ویرجین گلکتیک نیز است با ایلان ماسک...
نخستین حامل فضایی توریستی چند هفته دیگر به فضا می رود

ریچارد برانسون (Richard Branson)، مدیر ویرجین گلکتیک (Virgin Galactic) اعلام کرده این شرکت چند هفته دیگر یکی از حامل‌های فضایی خود را برای نخستین بار به فضا می فرستد.
 به گفته او شرکت وی پس از مدتی کوتاه از این پرتاب، مسافران را به مدار زمین می برد.
برانسون که موسس ویرجین گلکتیک نیز است با ایلان ماسک (Elon musk) و جف بزوس(Jeff Bezos) رقابت می‌کند تا نخستین  سفر توریستی فضایی را انجام دهد. قیمت سفر توریستی شرکت ویرجین گلکتیک برای یک نفر ۲۵۰هزار دلار است. این شرکت قبلا اعلام کرده بود مسافران را در سال ۲۰۱۹میلادی به فضا می برد.
برانسون دراین باره گفت: «مدت کوتاهی پس از پرتاب حامل فضایی، ما مسافران تجاری را به فضا می‌بریم. ماه‌های آینده برای ما بسیار هیجان انگیز است.»
شرکت ویرجین گلکتیک در سال ۲۰۰۴ میلادی تأسیس شد و هدف آن فراهم کردن سفرهای تجاری کوتاه مدت به فضا برای تمام افراد است.
توریست‌هایی که با این شرکت به فضا سفر می‌کنند می‌توانند چند دقیقه در گرانش صفر سپری کنند. فضاپیمای حامل آنها از خط Karman می ‌گذرد. این خط مرز اتمسفر زمین و فضا است.

توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

درآمدهای کلان توریسم فضایی در انتظاربخش خصوصی

1397/06/17
چندی است که شرکت‌هایی توانسته‌اند افرادی را تا ارتفاع ۴۰۰کیلومتری از زمین ببرند و سپس به سطح زمین بازگردند. افرادی که این‌گونه سفرها را تجربه می‌کنند مبالغ بسیار زیادی را خرج این سفر می‌کنند...

اسپیس‌ایکس نخستین مشتری خود برای توریسم فضایی را پیدا کرد

1397/06/25
شرکت‌هایی مانند اسپیس‌ایکس (Space X) و بلواریجین (Blue Origin) در سال‌های اخیر صنعت حمل‌ونقل فضایی را دگرگون کرده‌اند و در این زمینه دستاوردهای قابل‌توجهی داشته‌اند. البته مسلماً افرادی...

پربازدیدکننده ترین خبر

پرتاب ماهواره‌بر جدید چین با سه ماهواره به فضا

ماهواره‌بر جدید چین با نام اسمارت دراگون-۱ (Smart Dragon-1) در ساعت ۱۲:۱۱ بعد از ظهر (به وقت پکن) روز ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) از مرکز پرتاب جیکوان (Jiuquan) واقع در شمال غربی چین با موفقیت به فضا پرتاب شد. اسمارت دراگون-۱ در این پرواز سه ماهواره را با خود به فضا برد. این ماهواره‌بر توسط آکادمی فناوری پرتابگر چین (CALVT) و برای کاربردهای تجاری طراحی و ساخته شده است.