1397/07/22

شرکت بلو اوریجین امکانات خود را در فلوریدا گسترش می دهد

شرکت بلو اوریجین (Blue Origin) قصد دارد حضور خود را در ایالت فلوریدا گسترش دهد. به طور خاص، این شرکت در حال بررسی امکان ایجاد یک مرکز تولید ۶۰میلیون دلاری در قلمرو پارک اکتشاف (-Exploration Park - مجتمعی نزدیک مرکز فضایی کندی) است. این شرکت در حال ساخت یک کارخانه در قلمرو خود با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰۰میلیون...
شرکت بلو اوریجین امکانات خود را در فلوریدا گسترش می دهد

سیروس برزو: شرکت بلو اوریجین (Blue Origin) قصد دارد حضور خود را در ایالت فلوریدا گسترش دهد. به طور خاص، این شرکت در حال بررسی امکان ایجاد یک مرکز تولید ۶۰میلیون دلاری در قلمرو پارک اکتشاف (-Exploration Park - مجتمعی نزدیک مرکز فضایی کندی) است. این شرکت در حال ساخت یک کارخانه در قلمرو خود با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰۰میلیون دلار برای تولید موشک است. کارخانه جدید حدود ۵۰شغل با حقوق متوسط ۷۰هزار دلار در سال ایجاد می‌کند.
بلو اوریجین یک شرکت خصوصی آمریکایی در زمینه تولید فناوری‌های هوافضا و خدمات فضایی است که مقر آن در شهر کنت (Kent) ایالت واشنگتن (Washington) قرار دارد. این شرکت دارای تشکیلاتی برای امر توسعه موشکی در غرب تگزاس است که موتورهای موشک را در آنجا  آزمایش می‌کند.
بلو اوریجین همچنین با سازمان فضایی امریکا (NASA) قرارداد‌های همکاری دارد که از جمله قراردادی به مبلغ ۳.۷میلیون دلار در چارچوب طرح ناو سرنشین‌دار سی.سی.دو  (Commercial Crew Development -CCDev) را نام برد.

ماهواره‌بر و پرتاب | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

شرکت بلو اوریجین تا ۵ سال دیگر امکان سفر به ماه را فراهم می کند

1397/07/16
از زمان پایان ارسال فضانوردان ناسا به ماه (که البته بسیاری از تحلیلگران معتقدند چنین سفرهایی هیچ‌گاه واقعاً رخ نداده) تاکنون، رؤیای سفر دوباره به ماه همواره ذهن بسیاری از افراد را درگیر...

پربازدیدکننده ترین خبر

برنامه‌ریزی در حوزه فضا باید واقعی باشد تا فضایی

سیروس برزو از پیشکسوتان و روزنامه‌نگاران حوزه علم نجوم در یادداشتی این‌چنین آورده است: آنچه طی سال‌های اخیر روی‌داده، نشان‌دهنده آن است که سند جامع هوافضا بنا به دلایل مختلف قابل‌اجرا نیست. بررسی و تصویب مرحله نخست این سند با توجه به وضعیت هوافضای کشور در سال ۹۰ به پایان رسید. جدای از این‌که باید دید این مصوبه در همان زمان آیا بر پایه واقعیت‌ها شکل گرفت یا خیر؛ کارشناسان و متصدیان این فناوری به‌خوبی مطلع هستند که شرایط امروز ایران و نگاه مسئولان فعلی با دیدگاه‌های مسئولان در زمان تصویب این سند فاصله بسیار دارد. در مورد کاوشگرها و آزمایش‌های زیستی انجام‌شده درگذشته، نیز متأسفانه سیاست درستی در پیش‌گرفته نشده بود و باید مورد تجدیدنظر قرار بگیرد. اگر پرتاب حیوانات به ارتفاع‌های بالا در اواخر دهه ۱۹۴۰ و دهه بعد آن را به‌دقت بررسی کنیم می‌بینیم اهداف اصلی این عملیات نظامی بوده و ربطی به فضانوردی سرنشین دار نداشته است. چه در آمریکا و چه شوروی، در آن دوران درصدد ساخت هواپیماهایی بودند که به شکل بالستیک بتواند خود را به خاک دشمن برساند به همین دلیل لازم بود بدانند در این شرایط وضعیت دستگاه‌های بدن چطور کار می‌کند. اما بعد که نظر نظامی‌ها به بالا بردن قدرت موشک‌های قاره‌پیما جلب شد از پرتاب‌های بالستیک موجود زنده خودداری کردند. در مورد آزمایش‌های قبلی و پرتاب کاوشگرها در ایران با موجود زنده نیز متأسفانه نگاه به مقوله پرتاب کاوشگرها اشتباه و ناشی از عدم اطلاع دقیق دست‌اندرکاران از واقعیت‌های پشت پرده پرتاب حیوانات در برنامه‌های غیرمداری بود. به همین دلیل ادامه این کار، اشتباه و هدر دادن هزینه است. چنانچه روزی ایران سفینه سرنشین دار خود را بسازد و بخواهد سامانه‌های آن را آزمایش کند بازهم آزمایش‌های انجام‌شده با کاوشگرها مفید نخواهد بود بلکه باید همان سفینه با حیوانات مورد آزمایش قرار بگیرد لذا ادامه پرتاب کاوشگرها هدر دادن بودجه است.