1397/07/21

روسیه و هند یادداشت تفاهم همکاری فضایی امضا کردند

در جریان سفر رئیس جمهور روسیه به هند، سازمان فضایی روسیه(Roskosmos) و سازمان تحقیقات فضایی هند(ISRO) یادداشت تفاهم مهمی برای همکاری در زمینه فضانوردی و ناوبری ماهواره‌ای امضا کردند. روسیه و هند دور جدید همکاری‌های مشترک فضایی خود را از سال ۲۰۰۴ با امضای توافقنامه در مورد همکاری در زمینه اکتشاف و استفاده...
روسیه و هند یادداشت تفاهم همکاری فضایی امضا کردند

در جریان سفر رئیس جمهور روسیه به هند، سازمان فضایی روسیه(Roskosmos) و سازمان تحقیقات فضایی هند(ISRO) یادداشت تفاهم مهمی برای همکاری در زمینه فضانوردی و ناوبری ماهواره‌ای امضا کردند.
روسیه و هند دور جدید همکاری‌های مشترک فضایی خود را از سال ۲۰۰۴ با امضای توافقنامه در مورد همکاری در زمینه اکتشاف و استفاده از فضا برای مقاصد صلح آمیز آغاز کردند، که توسعه مشترک، بهره برداری و استفاده از سامانه ناوبری ماهواره‌ای روسی گلوناس (GLONASS) برای مقاصد صلح آمیز، همچنین دسترسی هند به بخشی از فرکانس رادیویی طیف گلوناس به طور خاص را فراهم می‌کند.
در این قرارداد در مورد بهره‌گیری دو کشور از ایستگاه‌های ارتباطی سامانه ماهواره‌ای گلوناس همچنین سامانه ناوبری ماهواره‌ای ناحیه‌ای هند، شناسایی محل برای نصب ایستگاه روسی در مراکز هدایت ناوبری هند و متقابلا ایستگاه‌های روسیه نیز توافق‌هایی صورت گرفت.
این توافقنامه توسط دیمیتری راگوزین(Dmitry Rogozin) مدیر روسکاسموس و آلور سیلین کومار(Alur Silin Kumar) رئیس سازمان فضایی هند در حضور ولادیمیر پوتین و رامان ناث کویندا(Rama Nath Kovinda) رئیس جمهور هند امضا شد.
در این توافقنامه مشارکت روسکاسموس در آماده‌سازی فضانوردان هند، کمک به ساخت زیستگاه فضایی و زندگی در فضا، همچنین تعامل در ساخت موارد مختلف مورد نیاز برای اعزام فضانورد از جمله کمک در ساخت لباس فضایی پیش‌بینی شده است.
به این منظور دو طرف موافقت کردند گروه‌های کاری مشترک در زمینه‌های مربوط به این همکاری را تشکیل دهند و شرکت‌‌های کلیدی صنایع موشکی و فضایی روسیه در اجرای برنامه‌های مشترک همکاری کنند.

دیپلماسی فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری سازمان ملل متحد با گوگل برای نظارت بر اکوسیستم‌های آب

1397/05/30
در همکاری با برنامه محیط زیست سازمان ملل، گوگل نقشه‌های جغرافیایی با تمرکز بر اکوسیستم های آب شیرین تولید می‌کند.

همکاری فضایی روسیه با آمریکا در بخش سکوی مداری ماه

1397/07/04
رئیس دایره مطبوعاتی سازمان فضایی روسیه روسکاسموس (Roscosmos) گفت: "روسیه دعوت آمریکا برای همکاری در برنامه سکوی مداری ماه (Lunar Orbital Platform-Gateway) را رد نمی‌کند." پیشتر برخی رسانه‌ها...

ناسا و سازمان فضایی امارات توافقنامه همکاری امضا کردند

1397/07/17
ناسا (NASA) و سازمان فضایی امارات (UAESA) توافقنامه‌ای را درباره همکاری و اجرای پروازهای فضایی امضا کردند. توافقنامه جدید ضمیمه توافقنامه جامعی است که در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ بین نمایندگان...

پربازدیدکننده ترین خبر

اگر می‌خواهید فضانورد شوید در این آزمون شرکت کنید

آیا شما فکر می‌کنید که بتوانید یک فضانورد شوید؟ در همین زمینه آزمون فضانوردی بر اساس نیازمندی‌های رسمی و تست‌های روانشناسی آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تهیه شده است؛ آزمونی که ناسا با توجه به نتیجه آن برخی افراد را به عنوان کاندیدای فضانوردی انتخاب می‌کند.