1397/07/18

تشویق کودکان به یادگیری علوم و نجوم

مهتاب خورشیدی، مسؤول غرفه علمی غرفه نمایشگاه هفته ملی کودک، با اشاره به فعالیت‌های کانون پروش فکری کوپدک و نوجوان در این حوزه گفت: «ما در مراکز فرهنگی هنری کانون فعالیت‌های علمی انجام می‌دهیم، اما در سه بخش علمی به صورت تخصصی کار می‌کنیم. حضور ما در این نمایشگاه برای آشنایی مخاطبانمان با این فعالیت‌ها...
تشویق کودکان به یادگیری علوم و نجوم

مهتاب خورشیدی، مسؤول غرفه علمی غرفه نمایشگاه هفته ملی کودک، با اشاره به فعالیت‌های کانون پروش فکری کودک و نوجوان در این حوزه گفت: «ما در مراکز فرهنگی هنری کانون فعالیت‌های علمی انجام می‌دهیم، اما در سه بخش علمی به صورت تخصصی کار می‌کنیم. حضور ما در این نمایشگاه برای آشنایی مخاطبانمان با این فعالیت‌ها است.»
وی گفت: «در بخش نجوم، اطلاعاتی درباره منظومه شمسی به بچه‌ها داده می‌شود و در عین حال با صور فلکی آشنا می‌شوند؛ هدف از این غرفه شناسایی استعداد کودکان است.»
خورشیدی افزود: «این غرفه با استفاده از میکروسکوپ و تجهیزات علمی جذابیت‌های بصری برای بچه‌ها دارد و در عین حال، چون این تجهیزات در مدارس نیست، کار با آن‌ها تجربه جدیدی خواهد بود، ما هر سال به همین شکل غرفه را برپا می‌کنیم، ولی به دلیل برخی محدودیت‌ها امکان استفاده از تجهیزات بیش‌تر را نداریم.»
ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک از روز ۱۴ مهر آغاز شده است و تا روز ۲۰ مهر در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجانان در خیابان حجاب تهران ادامه دارد.

داخلی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

دانش آموزان نیوزیلندی در ناسا آموزش خواهند دید

1397/06/03
با توافق بین وزارت بازرگانی، نوآوری و اشتغال نیوزیلند با سازمان فضایی آمریکا-ناسا دانشجویان نیوزلندی ازاین‌پس می‌توانند در چارچوب برنامه کارآموزی بین‌المللی ناسا در این سازمان آموزش ببینند. این...

برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی نجومی در سازمان فضایی

1397/06/26
سازمان فضایی ایران، کارگاه تصویری آموزش عکاسی نجومی را با حضور ۳کارشناس و عکاس این حوزه برگزار می‌کند.

پربازدیدکننده ترین خبر

مرکز ملی فضایی رویایی که تعبیر نشد

عمر کوتاه مرکز ملی فضایی سرانجام پس از فراز و نشیب‌های فراوان با نامه‌ای از سوی رئیس دفتر رئیس جمهور به پایان رسید و کلیه اختیارات این مرکز به جز بخش‌های مرتبط با توسعه فناوری به سازمان فضایی ایران تفویض شد. این تغییر که با عنوان ادغام مرکز ملی فضایی در برخی ستادهای معاونت علمی و تشکیل ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته در رسانه‌های رسمی بازتاب یافت با توجه به روند عملکرد این نهاد کاملا قابل انتظار بود.