1397/07/17

ویژه برنامه «فضا جهان را متحد می‌کند» در آسمان‌نما برگزار شد

همزمان با هفته جهانی فضا، ویژه برنامه «فضا جهان را متحد می‌کند» در آسمان نما و مرکز علم گنبد مینا آغاز به کار کرد. این ویژه برنامه هفته جهانی فضا با مشارکت و همکاری سازمان فضایی ایران، آسمان نما و مرکز علم گنبد و شرکت نوسازی عباس‌آباد برگزار شد، علاوه بر برگزاری نمایشگاهی با شرکت‌ها و موسسات فعال در...
ویژه برنامه «فضا جهان را متحد می‌کند» در آسمان‌نما برگزار شد

همزمان با هفته جهانی فضا، ویژه برنامه «فضا جهان را متحد می‌کند» در آسمان نما و مرکز علم گنبد مینا آغاز به کار کرد.
این ویژه برنامه هفته جهانی فضا با مشارکت و همکاری سازمان فضایی ایران، آسمان نما و مرکز علم گنبد و شرکت نوسازی عباس‌آباد برگزار شد، علاوه بر برگزاری نمایشگاهی با شرکت‌ها و موسسات فعال در حوزه ترویج و آموزش نجوم، برنامه‌های متنوع و جذاب دیگری با هدف آموزش و ترویج علوم و فناوری فضایی در بین مردم به اجرا گذاشته شد.
نمایش فیلم‌های فضایی و نجومی و بحث کارشناسی از دیگر برنامه‌هایی بود که مورداستقبال عموم مردم قرار گرفت و در این برنامه سعی شد با ارائه موضوعاتی همچون سفر‌های فضایی، اکتشافات فضایی و حیات فرازمینی آخرین دستاورد‌های فناوری فضایی بشر به مردم معرفی شود.
بخش دیگری از این برنامه که برای اولین بار به اجرا درآمد، پرده‌خوانی و نقالی فضایی بود. در این برنامه تلاش شد تا با معرفی دانشمندان ایرانی همچون ابوریحان بیرونی، خیام، خوارزمی و خواجه نصیرالدین طوسی، دستاورد‌ها و فعالیت‌های علمی این دانشمندان بزرگ ایرانی در حوزه نجوم برای مخاطبین معرفی شود.
ورکشاپ ساخت مجسمه‌ها و نماد‌های فضایی با حضور هنرمندان برجسته کشور نیز با آغاز این برنامه کلید خورد و مجسمه‌سازان به اجرای آثار خود در میان مردم و بازدیدکنندگان پرداختند و در این میان نیز اطلاعات علمی هر اثر به مخاطبان ارائه و به پرسش‌های آنان پاسخ داده شد.
عکس‌های راه یافته به نمایشگاه دومین جشنواره عکاسی نجومی امید نیز در این ویژه برنامه به نمایش درآمد و با توجه به سطح کیفی بالای آثار، مورد استقبال بازدیدگنندگان قرار گرفت. در حاشیه این نمایشگاه با حضور رضا ماه منظر، منجم آماتور و خبرنگار علمی، از شگفتی‌ها و زیبایی‌های اعماق آسمان برای مردم سخن گفته شد. در انتهای برنامه نیز بازدید کنندگان به رصد آسمان پرداختند.

داخلی | رویدادها |

نظر شما
اخبار مرتبط

برگزاری مسابقه مقاله نویسی به مناسبت هفته جهانی فضا

1397/07/10
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، این سازمان درنظر دارد به مناسبت هفته جهانی فضا، مسابقه مقاله‌نویسی با موضوع «فضا جهان را متحد می‌کند» برگزار نماید. مقاله‌های ارسالی توسط کارشناسان...

پربازدیدکننده ترین خبر

پایان غم‌انگیز یک ایده جدید

بر اساس مقاله‌ای که اخیرا توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده است، شرکت استراتولانچ (Stratolaunch) در شرف تعطیل شدن و فروش دارایی‌های خود قرار دارد. اینکه آیا این خبر به معنی فروش هواپیمای رکوردشکن استراتولانچ می‌باشد یا خیر هنوز مشخص نیست اما تصور پیدا شدن خریداری برای هواپیمایی به این عظمت، یا موزه‌ای که بتواند آن را درون خود جای دهد دشوار است. این اتفاق را می‌توان پایانی غم‌انگیز برای یک پروژه شگفت‌انگیز قلمداد کرد. هرچند بسیاری از مردم انتظار موفقیت استراتولانچ را نداشتند. این پروژه به نظر ایده‌ای از یک میلیاردر بود که آنقدر وضع مالی خوبی داشت که نگران بقا در بازار نباشد. وقتی که پل الن (Paul Allen) میلیاردر و موسس این شرکت در سال گذشته از دنیا رفت، برخی کارشناسان اعتقاد داشتند که افراد مورد اعتماد وی هواپیما را ساخته و پرواز داده و سپس شرکت را تعطیل می‌کنند؛ اتفاقی که اکنون در حال وقوع است.