1397/07/16

شرکت بلو اوریجین تا ۵ سال دیگر امکان سفر به ماه را فراهم می کند

از زمان پایان ارسال فضانوردان ناسا به ماه (که البته بسیاری از تحلیلگران معتقدند چنین سفرهایی هیچ‌گاه واقعاً رخ نداده) تاکنون، رؤیای سفر دوباره به ماه همواره ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده و شرکت‌های مختلفی برای بازگشت انسان به قمر زمین تلاش کرده‌اند که «به لو اوریجین» یکی از آن‌هاست. این شرکت که توسط...
شرکت بلو اوریجین تا ۵ سال دیگر امکان سفر به ماه را فراهم می کند

از زمان پایان ارسال فضانوردان ناسا به ماه تاکنون، رؤیای سفر دوباره به ماه همواره ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده و شرکت‌های مختلفی برای بازگشت انسان به قمر زمین تلاش کرده‌اند که بلو اوریجین (Blue origin) یکی از آن‌هاست.
این شرکت که توسط جف بزوس (Jeff Bezos) بنیان‌گذار آمازون تأسیس‌شده، قصد دارد تحت پروژه بلو مون (Blue Moon) یا ماه آبی، مقدمات حضور دوباره انسان روی سطح ماه را فراهم کند. پروژه مذکور شامل توسعه فضاپیمای مخصوص با قابلیت حمل چندین تن محموله بوده که قرار است تجهیزات و متخصصان لازم برای آغاز ساخت پایگاه‌های دائمی روی ماه را به این جرم آسمانی منتقل کند.
البته شرکت بلو اوریجین پیش از این طرح ماهواره‌برهای چند بار مصرف را در دست توسعه داشته و آزمایش‌های موفقیت‌آمیزی را هم انجام داده است. با این‌حال پروژه جدید ابعاد وسیع‌تری داشته و قرار است درنهایت، امکان حضور دائمی انسان روی ماه را فراهم کند.
بر اساس گفته‌های مقامات بلو اوریجین، این شرکت قصد دارد تا سال۲۰۲۳ میلاد نخستین مأموریت بلو مون را به انجام برساند که در این راه، از همکاری شرکت‌های بین‌المللی و به خصوص سازمان هوافضای ناسا بهره‌مند خواهد بود.
لازم به ذکر است که بلو اوریجین در زمینه توریسم فضایی نیز برنامه‌های ویژه‌ای داشته و با ماهواره‌بر جدید نیوشپارد (New Shepard)، علاقه‌مندان را به سفر در مدار زمین می‌برد. البته چنین سفری به‌هیچ‌عنوان ارزان نبوده و برای هر توریست حدوداً بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار هزینه خواهد داشت.
گفتنی است پروژه بلو مون فعلاً در مرحله طراحی اولیه قرار داشته و شرکت بلو اوریجین اطلاعات بیشتری درباره زمان‌بندی اجرای پروژه ارائه نکرده است.

 
منبع: دیجیاتو

فضانوردی و سرنشین‌دار | توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

درآمدهای کلان توریسم فضایی در انتظاربخش خصوصی

1397/06/17
چندی است که شرکت‌هایی توانسته‌اند افرادی را تا ارتفاع ۴۰۰کیلومتری از زمین ببرند و سپس به سطح زمین بازگردند. افرادی که این‌گونه سفرها را تجربه می‌کنند مبالغ بسیار زیادی را خرج این سفر می‌کنند...

اسپیس‌ایکس نخستین مشتری خود برای توریسم فضایی را پیدا کرد

1397/06/25
شرکت‌هایی مانند اسپیس‌ایکس (Space X) و بلواریجین (Blue Origin) در سال‌های اخیر صنعت حمل‌ونقل فضایی را دگرگون کرده‌اند و در این زمینه دستاوردهای قابل‌توجهی داشته‌اند. البته مسلماً افرادی...

سفر واقعی به کره ماه از روی مبل راحتی خانه شما

1397/07/14
آیا شما هم تاکنون آرزوی سفر به کره ماه را داشته‌اید؟ درحالی‌که هنوز امکان سفر به کره ماه برای مردم فراهم نشده است، فناوری این امکان را به وجود آورده است تا این آرزو را برای مردم محقق کند....

پربازدیدکننده ترین خبر

اگر می‌خواهید فضانورد شوید در این آزمون شرکت کنید

آیا شما فکر می‌کنید که بتوانید یک فضانورد شوید؟ در همین زمینه آزمون فضانوردی بر اساس نیازمندی‌های رسمی و تست‌های روانشناسی آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، تهیه شده است؛ آزمونی که ناسا با توجه به نتیجه آن برخی افراد را به عنوان کاندیدای فضانوردی انتخاب می‌کند.