1397/07/10

ایجاد شبکه اختصاصی فناوری فضایی

مرتضی برابری، رئیس سازمان فضایی، در نشست خبری این سازمان که به مناسبت هفته جهانی فضا در سازمان فضایی برگزار شد، درخصوص برنامه‌های ترویجی در نظر گرفته شده در این هفته گفت: «شبکه اختصاصی فضا در هفته جهانی فضا رونمایی خواهد شد.» براری تصریح کرد: «یکی از دستاوردهای جدید سازمان فضایی ایجاد اولین شبکه اختصاصی...
ایجاد شبکه اختصاصی فناوری فضایی

مرتضی برابری، رئیس سازمان فضایی، در نشست خبری این سازمان که به مناسبت هفته جهانی فضا در سازمان فضایی برگزار شد، درخصوص برنامه‌های ترویجی در نظر گرفته شده در این هفته گفت:  «شبکه اختصاصی فضا  در هفته جهانی فضا رونمایی خواهد شد.» براری تصریح کرد: «یکی از دستاوردهای جدید سازمان فضایی ایجاد اولین شبکه اختصاصی فناوری فضایی بر بستر تلویزیون اینترنتی است.»
رئیس سازمان فضایی درباره ساخت ماهواره‌های گوناگون در کشور، گفت: «بیش از۱۵۰۰ماهواره در مدار وجود دارد و پیش‌بینی ما آن است که در آینده نزدیک تعداد این ماهواره‌ها به ۲۰۰هزار برسد. ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم در این حوزه نقش‌آفرینی خوب داشته باشیم.»
وی درباره برنامه‌های سازمان فضایی برای ارسال فضانورد به فضا اظهار کرد: «سازمان فضایی مطابق با اولویت‌ها، سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد، در حال حاضر اولین اولویت ما ایجاد زیرساخت‌های مناسب مطابق با سند ۱۰ساله دوم است، اما توسعه هوافضا، نجوم و اکتشافات فضایی هم جزئی از برنامه‌های سازمان فضایی است و در آینده‌ای نزدیک برای ارسال فضانورد به فضا برنامه‌های مخصوصی داریم.»

داخلی | رویدادها |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

احتمال خرابکاری آمریکا در پرتاب‌ ماهواره‌برهای ایران

در حالی که تقریبا یک هفته از انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد پرتاب ماهواره دوستی توسط رسانه‌های خارجی و داخلی می‌گذرد و هیچ‌یک از مقامات مربوطه زحمت تایید و یا تکذیب را به خود نداده‌اند؛ روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، در مصاحبه با شبکه NBC شکست در پرتاب این ماهواره را تایید نمود. وی علاوه بر این یک فرضیه مهم را نیز مطرح کرد: احتمال خرابکاری آمریکا در ایجاد اختلال در این پرتاب. ظریف با اشاره به مقاله‌ای که اخیرا در نیویورک تایمز منتشر شده گفت بررسی دلایل شکست بلافاصله بعد از پرتاب آغاز شده اما اکنون و پس از انتشار مقاله مذکور بررسی‌ها به صورت جزئی‌تر و با شدت بیشتری صورت خواهند گرفت. وی با بیان اینکه هنوز نمی‌توان با اطمینان از این موضوع صحبت کرد، آن را کاملا امکان‌پذیر دانست.