1397/07/14

خاک مریخ را کیلویی ۲۰ دلار بخرید!

گروهی از محققان دانشگاهی خاک مریخ را با روشی علمی و استاندارد شبیه‌سازی کرده‌اند. آن‌ها این خاک را به قیمت هر کیلوگرم ۲۰ دلار همراه هزینه حمل و نقل می‌فروشند. دانشگاه سنترال فلوریدا (University of Central Florida) خاک ماه را به علاوه هزینه حمل و نقل، کیلویی ۲۰ دلار می‌فروشد!
خاک مریخ را کیلویی ۲۰ دلار بخرید!

گروهی از محققان دانشگاهی خاک مریخ را با روشی علمی و استاندارد شبیه‌سازی کرده‌اند. آن‌ها این خاک را به قیمت هر کیلوگرم ۲۰ دلار همراه هزینه حمل و نقل می‌فروشند.
دانشگاه سنترال فلوریدا (University of Central Florida) خاک ماه را به علاوه هزینه حمل و نقل، کیلویی ۲۰ دلار می‌فروشد!  
گروهی از محققان آستروفیزیک دانشگاه  سنترال فلوریدا (UCF)  یک روش علمی و استاندارد برای ابداع خاک ماه و سیارک ارائه کرده اند. این روش شبیه سازی نام گرفته است.  
دان بریت، یکی از اعضای گروه علوم سیاره‌ای این دانشگاه می‌گوید: «باتوجه به افزایش تحقیقات درباره مریخ، این روش کارآمد خواهد بود. اگر قرار باشد ما به مریخ برویم، به غذا، آب و مواد دیگر نیاز داریم. برای کشف راه حل این چالش‌ها باید ایده‌هایمان را آزمایش کنیم. به‌عنوان‌مثال دانشمندان به دنبال روش‌های پرورش مواد غذایی در مریخ هستند. بنابراین باید تکنیک‌هایشان را در خاکی آزمایش کنند که شباهت زیادی به مریخ داشته باشد.»
نشانگرهای شیمیایی موجود در نمونه خاک مریخ که کاوشگرها آن را مشخص کرده‌اند مبنای فرمول تهیه این نوع خاک است.  
در حال حاضر محققان ازخاک‌های شبیه‌سازی شده‌ای استفاده می‌کنند که استاندارد نیستند، بنابراین نتایج آزمایش‌ها با یکدیگر متفاوت است.
از آنجا که فرمول نوین براساس یک روش علمی است و افرادی که خاک را سفارش دهند می‌توانند آن را بسازند و آزمایش‌هایی انجام دهند. به این ترتیب میزان عدم قطعیت در آزمایش‌ها کاسته می‌شود.
به هرحال محققان این دانشگاه معتقدند بازار مناسبی برای خاک شبیه‌سازی شده وجود دارد. جالب آنکه تاکنون ۳۰ سفارش برای دریافت نمونه‌ای از این خاک ثبت شده و حتی یکی از مشتریان آن مرکز فضایی کندی است که نیم تن خاک شبیه سازی شده سفارش داده است.
این محققان تصمیم دارند خاک ماه شبیه‌سازی شده را نیز تولید کنند.

اقتصاد فضایی | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

آژانس فضایی اروپا از خاک ماه آجر می‌سازد

1397/06/05
آژانس فضایی اروپا (ESA) به‌منظور ساخت سکونت‌گاه برای مأموریت‌های فضایی به ماه در آینده، به دنبال ساخت بلوک‌های ساختمانی از خاک این قمر است. دانشمندان آژانس فضایی اروپا در پی استفاده از...

پربازدیدکننده ترین خبر

حذف کردن ابر و مه از تصاویر ماهواره‌ای به سادگی چند کلیک

شرکت کیوبورکس (CubeWerx) نرم‌افزار ClearSkies را رونمایی کرد. این نرم‌افزار ابزاری برای بالا بردن قدرت تفکیک مکانی در عکس‌برداری‌های هوایی و ماهواره‌ای است. نرم‌افزار ClearSkies اثر مه و ابرهای با غلظت کم تا متوسط را از تصاویر سنجشی باقدرت تفکیک مکانی بالا حذف می‌کند. شرکت‌ها زمان و هزینه زیادی را صرف تصویربرداری ماهواره‌ای می‌کنند. که در اغلب موارد، این تصاویر ایده آل نیستند زیرا نمی‌توان همیشه صاف بودن آسمان را هنگام جمع‌آوری داده‌ها را تضمین کرد. ابزارهایی که تاکنون این کار را انجام می‌دادند نرم‌افزارهای گران‌قیمت پردازش تصویر بودند که به‌صورت دسکتاپی مورداستفاده قرار می‌گرفتند و کاربر برای اینکه بتواند نتایج مناسب از این نرم‌افزارها بگیرد باید مهارت زیادی در علم نرم‌افزاری داشته باشد اما این نرم‌افزار آنلاین خودکار، به هر فردی با هراندازه دانش نرم‌افزاری این امکان را می‌دهد که بتواند داده‌های جمع‌آوری‌شده را پردازش کند. کاربر فقط کافی است داده‌ها را آپلود کند و سپس روی گزینه de-haze کلیک کند و نتایج را دانلود کند. این سرویس رایگان است و کاربر زمانی که آخرین تصویر پردازش‌شده را دانلود می‌کند باید پرداخت را انجام دهد.