1397/07/04

عکس بالون ناسا از ابرهای قطبی

یک بالون ناسا با دوربین های بسیار قدرتمند از ابرهای مزوسفریک قطبی عکاسی کرده است.
عکس بالون ناسا از ابرهای قطبی

   یک بالون ناسا با دوربین های بسیار قدرتمند از ابرهای مزوسفریک قطبی عکاسی کرده است.

   باولنی متعلق به ناسا تصاویری نادر از مرز اتمسفر زمین ثبت کرده است. این بالون با دوربین‌های قدرتمند گروهی از ابرهای  الکتریکی آبی را بررسی کرده است. این بالون مربوط به یک مأموریت ناسا به نام PMC Turbo بود. این مأموریت از ۸ جولای آغازشده بود. در این مأموریت یک بالون عظیم برای مطالعه ابرهای مزوسفریک به ارتفاع ۵۰ مایلی سطح زمین در منطقه‌ای در سوئد ارسال شد. طی این پرواز دوربین‌های همراه بالون ۶ میلیون تصویر باکیفیت از اتمسفر زمین ارسال می‌شوند. بیشتر این تصاویر  مربوط به ابرهای مزوسفریک قطبی یا PMC است.

   ابرهای مزوسفریک قطبی در ارتفاع ۵۰ مایلی قطب‌های زمین در تابستان به وجود می‌آیند. آن‌ها از کریستال‌های یخی ساخته‌شده‌اند و مانند خطوط نازکی در آسمان هستند.

عکس بالون ناسا از ابرهای قطبی

    این ابرها فقط هنگام گرگ‌ومیش مشخص هستند زیرا زاویه خورشید سبب می‌شود آن‌ها به رنگ های آبی یا سفید بدرخشند.

 

سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

پایان غم‌انگیز یک ایده جدید

بر اساس مقاله‌ای که اخیرا توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده است، شرکت استراتولانچ (Stratolaunch) در شرف تعطیل شدن و فروش دارایی‌های خود قرار دارد. اینکه آیا این خبر به معنی فروش هواپیمای رکوردشکن استراتولانچ می‌باشد یا خیر هنوز مشخص نیست اما تصور پیدا شدن خریداری برای هواپیمایی به این عظمت، یا موزه‌ای که بتواند آن را درون خود جای دهد دشوار است. این اتفاق را می‌توان پایانی غم‌انگیز برای یک پروژه شگفت‌انگیز قلمداد کرد. هرچند بسیاری از مردم انتظار موفقیت استراتولانچ را نداشتند. این پروژه به نظر ایده‌ای از یک میلیاردر بود که آنقدر وضع مالی خوبی داشت که نگران بقا در بازار نباشد. وقتی که پل الن (Paul Allen) میلیاردر و موسس این شرکت در سال گذشته از دنیا رفت، برخی کارشناسان اعتقاد داشتند که افراد مورد اعتماد وی هواپیما را ساخته و پرواز داده و سپس شرکت را تعطیل می‌کنند؛ اتفاقی که اکنون در حال وقوع است.