1397/07/04

عکس بالون ناسا از ابرهای قطبی

یک بالون ناسا با دوربین های بسیار قدرتمند از ابرهای مزوسفریک قطبی عکاسی کرده است.
عکس بالون ناسا از ابرهای قطبی

   یک بالون ناسا با دوربین های بسیار قدرتمند از ابرهای مزوسفریک قطبی عکاسی کرده است.

   باولنی متعلق به ناسا تصاویری نادر از مرز اتمسفر زمین ثبت کرده است. این بالون با دوربین‌های قدرتمند گروهی از ابرهای  الکتریکی آبی را بررسی کرده است. این بالون مربوط به یک مأموریت ناسا به نام PMC Turbo بود. این مأموریت از ۸ جولای آغازشده بود. در این مأموریت یک بالون عظیم برای مطالعه ابرهای مزوسفریک به ارتفاع ۵۰ مایلی سطح زمین در منطقه‌ای در سوئد ارسال شد. طی این پرواز دوربین‌های همراه بالون ۶ میلیون تصویر باکیفیت از اتمسفر زمین ارسال می‌شوند. بیشتر این تصاویر  مربوط به ابرهای مزوسفریک قطبی یا PMC است.

   ابرهای مزوسفریک قطبی در ارتفاع ۵۰ مایلی قطب‌های زمین در تابستان به وجود می‌آیند. آن‌ها از کریستال‌های یخی ساخته‌شده‌اند و مانند خطوط نازکی در آسمان هستند.

عکس بالون ناسا از ابرهای قطبی

    این ابرها فقط هنگام گرگ‌ومیش مشخص هستند زیرا زاویه خورشید سبب می‌شود آن‌ها به رنگ های آبی یا سفید بدرخشند.

 

سنجش از دور |

نظر شما

پربازدیدکننده ترین خبر

آسگاردیا با ارسال ۱۰۰۰۰ماهواره به فضا، استفاده از اینترنت را رایگان می‌سازد

آسگاردیا (Asgardia) در سال۲۰۱۶ توسط دانشمند روسیه‌ای-آذربایجانی بنام ایگور اشوربیلی (Igor Ashurbeyli) بنیان‌گذاری شد. آسگاردیا در این چند سال از طریق وب‌سایتی که دارد اقدام عضوگیری کرده و اکنون جمعیتی بالغ‌بر یک‌میلیون نفر دارد، هدف آسگاردیا از عضوگیری به رسمیت شناخته شدن از سوی سازمان ملل متحد است. طبق گفته‌های وزیر دارایی آسگاردیا لئون شپلیسکی (Leon Shpilsky)، آن‌ها قصد دارند در این چند سال در حدود ۱۰۰۰۰ماهواره کوچک که از شبکه‌های ماهواره‌ای و فرستنده‌های نوری استفاده می‌کنند را به‌منظور ایجاد اینترنتی جهانی به فضا ارسال کنند. شپلیسکی افزود: «برای رسیدن به این هدف کارهای بسیاری برای انجام وجود دارد، که ما برای رسیدن به آن طبق برنامه پیش‌بینی‌شده در حوزه سرمایه‌گذاری پیش می‌رویم. ما قصد گسترده ساختن آسگاردیا را داریم و این کار را با بودجه پیش‌بینی‌شده ۱۵میلیارد یورو انجام خواهیم داد، قسمتی از هزینه‌ها توسط حق عضویت اعضا که طبق تائید مجلس آسگاردیا برای هر فرد در ماه ۱۰۰یورو است، تأمین می‌شود.»