1397/07/01

نیروی فضایی مدنظر ترامپ ۱۳ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت

نیروی فضایی پیشنهادی ترامپ در پنج سال اول ۱۲.۹ میلیارد دلار هزینه به همراه خواهد داشت. ایجاد یک نیروی فضایی به‌عنوان یکی از نهادهای جداگانه ارتش توسط ترامپ پیشنهاد شد که این خبر واکنش چین را برانگیخت. معاون ترامپ ابراز امیدواری کرده است که این طرح برای ۲۰۲۰ نهایی شود. زمانی که کاخ سفید در ماه اوت این...
نیروی فضایی مدنظر ترامپ ۱۳ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت

نیروی فضایی پیشنهادی ترامپ در پنج سال اول ۱۲.۹ میلیارد دلار هزینه به همراه خواهد داشت.

ایجاد یک نیروی فضایی به‌عنوان یکی از نهادهای جداگانه ارتش توسط ترامپ پیشنهاد شد که این خبر واکنش چین را برانگیخت. معاون ترامپ ابراز امیدواری کرده است که این طرح برای ۲۰۲۰ نهایی شود.

زمانی که کاخ سفید در ماه اوت این پیشنهاد را مطرح کرد، معاون وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که ایجاد چنین نیرویی میلیاردها دلار هزینه به همراه خواهد داشت اما رقم دقیقی اعلام نکرد.

اما در یادداشت رئیس نیروی هوایی آمریکا به کنگره علاوه بر ذکر رقم تقریبی هزینه‌ها، اعلام‌شده است که پنتاگون از کنگره می‌خواهد که اختیارات و هزینه‌های لازم برای تشکیل نیروی فضایی تا ۲۰۲۰ را ارائه دهد.

هدف از تشکیل این نیرو رقابت استراتژیک با چین و روسیه اعلام‌شده است.

به‌طورکلی هرگونه تشکیل نیروی فضایی به‌عنوان یک نیروی جداگانه در ارتش آمریکا نیاز به مجوز کنگره دارد.دولت ترامپ در نظر دارد که این طرح پیشنهادی را سال آینده میلادی به کنگره ارسال کند.بر اساس این نامه در اولین سال تشکیل نیروی فضایی ۳.۳ میلیارد دلار هزینه به همراه خواهد داشت.

جنگ‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

تعویق مجدد پرتاب ماهواره جی.پی.اس نیروی فضایی ارتش آمریکا

1397/05/24
پرتاب ماهواره جی.پی.اس که برای نیروی تازه‌ تاسیس فضایی ارتش آمریکا ضروری است، بار دیگر به تعویق افتاد و به ماه دسامبر موکول شد. مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، هفته گذشته برنامه‌هایی...

آیا آمریکا می تواند فضا را به صحنه جنگ تبدیل کند؟

1397/05/28
چند روز پیش جیمز ماتیس (James Mattis)، وزیر دفاع آمریکا، از ایده تشکیل نیروی فضایی نظامی، با این استدلال که واشنگتن باید فضا به عنوان صحنه جدیدی جنگ در نظر بگیرد پشتیبانی کرد. رئیس پنتاگون...

پربازدیدکننده ترین خبر

ایرباس استارت‌آپی برای دست‌یابی آسان به تصاویر فضایی راه‌اندازی کرد

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) با راه‌اندازی استارت‌آپی به نام آپ۴۲ (UP42) تصمیم دارد دسترسی کاربران به تصاویر رزولوشن بالای ماهواره‌ای و نیز تصاویر تهیه‌شده با پهپادها را ساده‌تر کند. این استارت‌آپ علاوه بر دسترسی به خود تصاویر ماهواره‌ای، الگوریتم‌های آماده استفاده‌ای را برای پردازش‌هایی چون حذف ابرها و تشخیص تغییرات با هزینه اندک در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این الگوریتم‌ها می‌توانند تغییراتی مانند احداث ساختمان‌های جدید یا از بین رفتن جنگل‌ها را تشخیص دهند.