1397/06/31

اولین مسافر شخصی به ماه توسط ایلان ماسک معرفی شد

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس(SpaceX) جزئیات سفر به مدار ماه توسط فضاپیمای بی‌اف‌آر (BFR) را شرح داد و اسم اولین توریست فضایی به ماه را اعلام کرد.
اولین مسافر شخصی به ماه توسط ایلان ماسک معرفی شد

ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت اسپیس‌ایکس(SpaceX) جزئیات سفر به مدار ماه توسط فضاپیمای بی‌اف‌آر (BFR) را شرح داد و اسم اولین توریست فضایی به ماه را اعلام کرد.
ایلان ماسک تصاویر جدیدی از آخرین فضاپیمای شرکت اسپیس‌ایکس را منتشر کرد، قرار است این فضاپیما به مریخ و ماه سفر کند و برنامه دارد اولین پرتاب فضاپیما را در سال ۲۰۲۲ انجام دهد.
پیش‌ازاین اسپیس‌ایکس اعلام کرد که یک مسافر شخصی خواستار سفر به مدار ماه توسط فضاپیمای بی‌اف‌آر (BFR) شده است.

اولین مسافر شخصی به ماه توسط ایلان ماسک معرفی شد
 اسم اولین مسافر ‌بی‌اف‌آر، یوساکو مائیزاوا ( Yusaku Maezawa) است. این مرد، یک میلیاردر ژاپنی است که مؤسس یک شرکت مد و لباس است، وی بیست‌وپنجمین فردی خواهد بود که به ماه می‌رسد. اولین مسافران ماه نیز در سال ۱۹۷۲و طی ماموریت آپولو ناسا سفر خود را انجام دادند.
یوساکو مائیزاوا در نشست دیروز گفت:« من از دوران کودکی، عاشق ماه بودم و وقتی به ماه نگاه می‌کردم، شروع به رؤیاپردازی می‌کردم. ماه تا ابد در جای خود قرار دارد و الهام‌بخش بشریت خواهد بود. به همین دلیل من هم این موقعیت را از دست نمی‌دهم تا بتوانم ماه را از نزدیک ببینم. »

اولین مسافر شخصی به ماه توسط ایلان ماسک معرفی شد
اسپیس‌ایکس در صفحه مجازی خود در توئیتر نوشت: «با استفاده از بی‌اف‌آر قدم بزرگی برداشته خواهد شد؛ زیرا این مأموریت، هر فردی را که آرزوی سفر به فضا را دارد، قادر می‌کند به رویای خود برسد.»
گفتنی است، این مسافر، سفر خود را به تنهایی انجام نخواهد داد. وی به همراه ۶ تا ۸ هنرمند، از قبیل چند معمار، نوازنده، طراح مد و طراحان رسانه‌ای به ماه سفر خواهد کرد.این هنرمندان از سراسر جهان انتخاب خواهند شد و سفر ۵ روزه خود را انجام خواهند داد.
این برای اولین بار نیست که شرکت اسپیس‌ایکس در پس ارسال توریست به فضا است ، این شرکت پیش‌ازاین در سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرد که اولین توریست فضایی را در سال ۲۰۱۸ به ماه خواهد فرستاد.
ماسک در سال ۲۰۱۶، مخزن سوخت فضاپیمای بی‌اف‌آر را که می‌تواند تا ۱۲۰۰ تن اکسیژن مایع ذخیره کند، به نمایش گذاشت. فضاپیمای بی‌اف‌آر نزدیک به ۳۴۸ فوت (۱۰۶متر) ارتفاع دارد و یک سفینه فضایی واقعا غول‌پیکر است.
فضاپیمای BFR  به‌عنوان جانشین موشک فالکون هوی (Falcon Heavy) محسوب می‌شود و در طراحی فعلی آن مجموعاً از¬ ۳۷ موتور استفاده‌شده که از این تعداد، ۳۱ موتور در بخش تقویت‌کننده موشک و ۶ موتور در فضاپیما وجود دارد.
پرتاب و فرود این سفینه فضایی به‌صورت عمودی انجام می‌شود.

اولین مسافر شخصی به ماه توسط ایلان ماسک معرفی شد
ماسک اظهار کرد: «بسیار خوشحالم که می‌توانیم این فضاپیما را تا ۵ سال دیگر تکمیل و راه‌اندازی کنیم .»
بخش بالایی  بی‌اف‌آر متشکل از ۴۰ اتاقک است که فضاپیما را قادر به حمل ۶ مسافر می‌کند.این فضاپیما به نحوی طراحی‌شده است که قابل‌استفاده مجدد باشد و می‌تواند اولین فضاپیمای اسپیس‌ایکس برای ماموریت‌های فرازمینی محسوب شود و گفته‌شده که تا سال ۲۰۲۰ جایگزین همه سخت‌افزارهای این شرکت خواهد شد ، بی‌اف‌آر طی چند ماه آتی آزمایش‌های متعددی را انجام خواهد داد.
درحالی‌که مأموریت‌های پرواز به مریخ هدف نهایی این شرکت محسوب می¬‌شود، این فضاپیما باید بتواند در فضا سوخت‌گیری مجدد کند و در مسیر بازگشت خود، به ماه رفته و برای انجام مأموریت‌های دیگر، به ایستگاه فضایی بازگردد.
اولین سفر انسان به ماه توسط  نیل آرمسترانگ ( Neil Alden Armstrong) و همکارانش باز آلدرین( Buzz Aldrin) و مایکل کولینز(Michael Collins) مأموریت آپولو ۱۱ صورت گرفت.

منبع: ایستنا

ماهواره‌بر و پرتاب | فضانوردی و سرنشین‌دار | توریسم فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

سفر به ماه از هالیوود روایت می‌شود

1397/05/25
تصویر جدیدی از فیلم اولین مرد (First Man) منتشر شده است که در آن شاهد حضور شخصیت رایان گاسلینگ هستیم. در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تصویر جدیدی از فیلم First Man منتشر شده است. از...

پربازدیدکننده ترین خبر

پایان غم‌انگیز یک ایده جدید

بر اساس مقاله‌ای که اخیرا توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده است، شرکت استراتولانچ (Stratolaunch) در شرف تعطیل شدن و فروش دارایی‌های خود قرار دارد. اینکه آیا این خبر به معنی فروش هواپیمای رکوردشکن استراتولانچ می‌باشد یا خیر هنوز مشخص نیست اما تصور پیدا شدن خریداری برای هواپیمایی به این عظمت، یا موزه‌ای که بتواند آن را درون خود جای دهد دشوار است. این اتفاق را می‌توان پایانی غم‌انگیز برای یک پروژه شگفت‌انگیز قلمداد کرد. هرچند بسیاری از مردم انتظار موفقیت استراتولانچ را نداشتند. این پروژه به نظر ایده‌ای از یک میلیاردر بود که آنقدر وضع مالی خوبی داشت که نگران بقا در بازار نباشد. وقتی که پل الن (Paul Allen) میلیاردر و موسس این شرکت در سال گذشته از دنیا رفت، برخی کارشناسان اعتقاد داشتند که افراد مورد اعتماد وی هواپیما را ساخته و پرواز داده و سپس شرکت را تعطیل می‌کنند؛ اتفاقی که اکنون در حال وقوع است.