1397/06/29

معرفی بازی؛ با شبیه‌ساز فضایی اوربیتر، در فضا سفر کنید

اگر به دنبال یک بازی فضایی هستید که باعث می شود احساس کنید که فرمانده یک سفینه هستید، باید اوربیتر را در رایانه خود نصب کنید. Orbiter یک شبیه‌ساز فضایی سه بعدی است که در آن محیطی کاملا واقع گرایانه از فضا ترسیم شده است.
معرفی بازی؛ با شبیه‌ساز فضایی اوربیتر، در فضا سفر کنید

مریم فخیمی: اگر به دنبال یک بازی فضایی هستید که باعث می شود احساس کنید که فرمانده یک سفینه هستید، باید اوربیتر را در رایانه خود نصب کنید. Orbiter یک شبیه‌ساز فضایی سه بعدی است که در آن محیطی کاملا واقع گرایانه از فضا ترسیم شده است. 
این بازی در سال 2000 توسط مارتین شوایگریکی از کارشناسان ارشد در بخش علوم رایانه در دانشگاه لندن طراحی شد. Orbiter براساس محاسبات فیزیکی پیشرفته که درسفرهای فضایی واقعی کاربرد دارد طراحی شده و به کاربر کمک می‌کند تا سفینه خود را مانند یک فضانورد واقعی هدایت کند، با موفقیت  به مدار سفرکرده و به زمین بازگردد. Orbiter از همان ابتدا که قرار است موشک پرتاب شود تا زمان خروج آن از جو زمین و حرکت آن در فضا را بصورت سه‌بعدی شبیه سازی خواهد کرد. زمانی که در فضا هستید حرکاتتان کند و آهسته خواهند شود و جاذبه تا حد بسیار زیادی از بین خواهد رفت.

معرفی بازی؛ با شبیه‌ساز فضایی اوربیتر، در فضا سفر کنید
این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد که چندین رویداد تاریخی فضایی مانند آپولو 11، برنامه مرکوری یا الحاق شاتل دیسکاوری به ایستگاه فضایی بین المللی را تجربه کنند. در این بازی کاربر می‌تواند به مناطقی از منظومه شمسی دسترسی پیدا کند که بشر هنوز نتوانسته به آن‌ها راه یابد.
 به طور خلاصه، شما حتی می‌توانید فناوری آینده سفرهای فضایی را که هنوز طراحی نشده است. در این بازی بیازمایید. 
 یکی از صحنه‌هایی که بر زیبایی Orbiter می افزاید، تماشای کره زمین در شب و زمانی است که تمامی چراغ‌های شهرها و کشورها در سطح زمین روشن می‌شوند.

امکانات
شاتل فضایی آتلانتیس، ایستگاه فضایی میر، ایستگاه فضایی بین‌المللی، تلسکوپ فضایی هابل و ماهواره LDEF ازجمله سفینه‌های بازی اوربیتر است.
در این بازی شاتل فضایی از مرکز فضایی کندی پرتاب شده و به ایستگاه فضایی بین المللی متصل می‌شود.
کاربر پروازهای تاریخی مرکوری، جیمنای، آپولو، وستوک را تجربه خواهد کرد.
می‌توانید برنامه‌های بین‌سیاره‌ای را برنامه‌ريزی کرده و با فضاپيمای مجهز در منظومه شمسی کاوش کنید.
دنیاهای جدید را کشف و کاوش کنید. 
موشک  خود را طراحی و یا افزودنی‌های ایجاد شده توسط کاربران دیگررا دانلود کنید.
کاربر با مفاهیم پروازهای فضایی و مکانیک مداری آشنا خواهد شد.

معرفی بازی؛ با شبیه‌ساز فضایی اوربیتر، در فضا سفر کنید
این شبیه‌ساز در 27 نوامبر 2000 وآخرین نسخه، با نام "Orbiter 2016"، در تاریخ 30 اوت 2016 منتشر شد. اوربیتریک بازی کاملا رایگان است و از نسخه‌های رایگان نیز پشتیبانی می‌کند.قابلیت‌های توسعه و برنامه‌های الحاقی فراوان سال‌هاست که جایگاه این شبیه‌ساز را به عنوان بهترین، در کلاس خود تثبیت کرده است.

این بازی را از وبگاه اصلی دانلود کنید.
http://orbit.medphys.ucl.ac.uk/download.html

 

تفریح و سرگرمی در فضا | معرفی نرم افزار و اپلیکیشن |

نظر شما
اخبار مرتبط

معرفی بازی؛ با عملکرد اتمسفر آشنا شوید

1397/05/18
بازی CO2peration شما را به سیارات دیگر می‌برد تا چیزهای بیشتری در مورد خودمان بدانیم.

معرفی بازی؛ نبرد بی‌انتها در فضا

1397/06/08
Everspace یک بازی فضایی تک نفره سه بعدی با عناصر roguelike و داستان غیر خطی جذاب است که توسط کمپانی ROCKFISH Games طرحی و تولید شده است.

پربازدیدکننده ترین خبر

آمریکا پس از ۱۰ سال موفق شد فضانوردان خود را از خاک این کشور به فضا اعزام کند+فیلم

آمریکا پس از حدود ۱۰ سال سرانجام توانست فضانوردانش را از خاک این کشور به فضا بفرستد. طی این مأموریت موسوم به دمو-۲ (Demo-2)، رابرت بنکن (Robert Behnken) و داگلاس هارلی (Douglas Hurley)، دو فضانورد ناسا، ​روز شنبه ۳۰مه (۱۰خرداد) ساعت ۱۵:۲۲ به‌وقت محلی (۲۳:۵۲ به‌وقت تهران) توسط کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) سوار بر حامل فضایی فالکون-۹ (Falcon-9) به فضا اعزام شدند. با موفقیت در این مأموریت، ایالات متحده که طی حدود ۱۰ سال از زمان بازنشستگی شاتل‌های فضایی در ارسال فضانوردان خود به فضا ناتوان بود و فضانوردان خود را توسط فضاپیماهای روسی به فضا اعزام می‌کرد، بار دیگر به رقابت فضایی با روسیه بازگشت؛ رقابتی که برنده آن با گذر زمان مشخص می‌شود.