1397/06/27

مشارکت ایران درنشست سازمان همکاری‌های فضایی

نمایندگان کشورمان از سازمان فضایی ایران و وزارت امور خارجه در یازدهمین نشست مدیران اداری سازمان همکاری‌های فضایی آسیا-اقیانوسیه یا آپسکو (APSCO) در گوانجو چین، مشارکت کردند. سازمان فضایی ایران اعلام کرد که حضور در مجامع بین‌المللی بسیار مهم است و مهم‌تر از آن حضوری فعال، با برنامه و مؤثر در این مجامع...
  مشارکت ایران درنشست سازمان همکاری‌های فضایی

نمایندگان کشورمان از سازمان فضایی ایران و وزارت امور خارجه در یازدهمین نشست مدیران اداری سازمان همکاری‌های فضایی آسیا-اقیانوسیه یا اپسکو (APSCO) در گوانجو چین، مشارکت کردند.
سازمان فضایی ایران اعلام کرد که حضور در مجامع بین‌المللی بسیار مهم است و مهم‌تر از آن حضوری فعال، با برنامه و مؤثر در این مجامع است که این مسئله در اولویت برنامه‌های این سازمان قرار دارد.
در همین راستا و در جهت مشارکت مؤثر و فعال سازمان فضایی ایران در نشست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مرتبط، جهت پیشبرد اهداف و تأمین منافع ملی کشور، نماینده سازمان فضایی ایران به همراه نماینده وزارت امور خارجه در یازدهمین نشست مدیران اداری سازمان همکاری‌های فضایی آسیا-اقیانوسیه آپسکو که از ٢٠تا ۲۳شهریور سال جاری در گوانجو چین برگزار شد، شرکت کرد.
بررسی سند سیاست‌ها و رویه‌های عضویت، سند چشم‌انداز ٢٠٣٠آپسکو، ایجاد دپارتمان عملیات برنامه و خدمات داده، آخرین وضعیت پروژه‌ای در حال اجرای آپسکو و ...، از مهم‌ترین موضوعات در دستور کار این نشست بود.
مشارکت محتوایی و تأثیرگذار در چنین نشست‌هایی مستلزم هم‌افزایی و هماهنگی هرچه بیشتر تمام سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها و فعالان حوزه فضایی کشور است.

داخلی | راهبرد |

نظر شما
اخبار مرتبط

همکاری فضایی کشورهای آسیایی

1394/10/24
هشت کشور آسیایی و دو دانشگاه ژاپنی با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا شبکه ای از میکرو ماهواره ها را به منظور نظارت منطقه برای بلایای طبیعی و تحولات دیگر را بسازند. دانشگاه Hokkaido و Tohoku...

پربازدیدکننده ترین خبر

احتمال خرابکاری آمریکا در پرتاب‌ ماهواره‌برهای ایران

در حالی که تقریبا یک هفته از انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد پرتاب ماهواره دوستی توسط رسانه‌های خارجی و داخلی می‌گذرد و هیچ‌یک از مقامات مربوطه زحمت تایید و یا تکذیب را به خود نداده‌اند؛ روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، در مصاحبه با شبکه NBC شکست در پرتاب این ماهواره را تایید نمود. وی علاوه بر این یک فرضیه مهم را نیز مطرح کرد: احتمال خرابکاری آمریکا در ایجاد اختلال در این پرتاب. ظریف با اشاره به مقاله‌ای که اخیرا در نیویورک تایمز منتشر شده گفت بررسی دلایل شکست بلافاصله بعد از پرتاب آغاز شده اما اکنون و پس از انتشار مقاله مذکور بررسی‌ها به صورت جزئی‌تر و با شدت بیشتری صورت خواهند گرفت. وی با بیان اینکه هنوز نمی‌توان با اطمینان از این موضوع صحبت کرد، آن را کاملا امکان‌پذیر دانست.