1397/06/26

۳۶۰هزار کرم به ایستگاه فضایی می روند

قرار است برای تحقیق درباره تحلیل عضلات، تعدادی کرم به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شوند. در همین راستا بیش از ۳۶۰هزار کرم کوچک یک میلی‌متری در یک محفظه به‌اندازه قوطی کبریت به فضا فرستاده خواهند شد. این آزمایش که نخستین بار توسط سازمان فضایی انگلیس ابداع‌شده، میزان تحلیل ماهیچه‌ها به دلیل سفر به...
۳۶۰هزار کرم به ایستگاه فضایی می روند

قرار است برای تحقیق درباره تحلیل عضلات، تعدادی کرم به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شوند. 
در همین راستا بیش از ۳۶۰هزار کرم کوچک یک میلی‌متری در یک محفظه به‌اندازه قوطی کبریت به فضا فرستاده خواهند شد. این آزمایش که نخستین بار توسط سازمان فضایی انگلیس ابداع‌شده، میزان تحلیل ماهیچه‌ها به دلیل سفر به فضا را می‌سنجد.
محیط نامساعد فضا به تغییراتی منفی در سلامت انسان منجر می‌شود و فضانوردان حدود ۴۰درصد از حجم ماهیچه‌های خود را از دست می‌دهند.
به‌هرحال برای این آزمایش از گونه کرم‌های میکروسکوپی کائنورهاب‌دیتیز الگانس (Caenorhabditis elegans) انتخاب‌شده است. این‌گونه بسیاری از ویژگی‌های بیولوژیکی مشابه انسان دارد.
 در حقیقت ۸۰درصد ژن‌های انسان و کائنورهاب‌دیتیز الگانس یکسان هستند. 
به‌هرحال این کرم‌ها اکنون به آمریکا فرستاده‌شده‌اند و در ماه نوامبر همراه کپسول دراگون (Dragon) که متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس (Space X) است، به فضا ارسال می‌شوند. این مأموریت بخشی از آزمایش عضله مولوکولی (Molecular Muscle) است.

فضانوردی و سرنشین‌دار | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

جست‌وجوی حیات در بدنه ایستگاه فضایی بین‌المللی

1397/06/04
فضانوردان روسکاسموس (Roscosmos) اولگ آرتمیف (Oleg Artemiev) وسرگئی پروکوپف (Sergei Prokopiev) که اینک در ایستگاه بین‌المللی فضایی زندگی می‌کنند قرار است فردا به یک راهپیمایی فضایی جالب...

بقای انسان در مریخ به لباس فضانوردی گره می‌خورد

1397/06/10
نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ساکنان آینده مریخ به دلیل سرمای شدید این سیاره، برای بقا به لباس فضانوردی خود متکی خواهند بود.

پربازدیدکننده ترین خبر

احتمال خرابکاری آمریکا در پرتاب‌ ماهواره‌برهای ایران

در حالی که تقریبا یک هفته از انتشار اخبار ضد و نقیض در مورد پرتاب ماهواره دوستی توسط رسانه‌های خارجی و داخلی می‌گذرد و هیچ‌یک از مقامات مربوطه زحمت تایید و یا تکذیب را به خود نداده‌اند؛ روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، در مصاحبه با شبکه NBC شکست در پرتاب این ماهواره را تایید نمود. وی علاوه بر این یک فرضیه مهم را نیز مطرح کرد: احتمال خرابکاری آمریکا در ایجاد اختلال در این پرتاب. ظریف با اشاره به مقاله‌ای که اخیرا در نیویورک تایمز منتشر شده گفت بررسی دلایل شکست بلافاصله بعد از پرتاب آغاز شده اما اکنون و پس از انتشار مقاله مذکور بررسی‌ها به صورت جزئی‌تر و با شدت بیشتری صورت خواهند گرفت. وی با بیان اینکه هنوز نمی‌توان با اطمینان از این موضوع صحبت کرد، آن را کاملا امکان‌پذیر دانست.