1397/06/26

۳۶۰هزار کرم به ایستگاه فضایی می روند

قرار است برای تحقیق درباره تحلیل عضلات، تعدادی کرم به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شوند. در همین راستا بیش از ۳۶۰هزار کرم کوچک یک میلی‌متری در یک محفظه به‌اندازه قوطی کبریت به فضا فرستاده خواهند شد. این آزمایش که نخستین بار توسط سازمان فضایی انگلیس ابداع‌شده، میزان تحلیل ماهیچه‌ها به دلیل سفر به...
۳۶۰هزار کرم به ایستگاه فضایی می روند

قرار است برای تحقیق درباره تحلیل عضلات، تعدادی کرم به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شوند. 
در همین راستا بیش از ۳۶۰هزار کرم کوچک یک میلی‌متری در یک محفظه به‌اندازه قوطی کبریت به فضا فرستاده خواهند شد. این آزمایش که نخستین بار توسط سازمان فضایی انگلیس ابداع‌شده، میزان تحلیل ماهیچه‌ها به دلیل سفر به فضا را می‌سنجد.
محیط نامساعد فضا به تغییراتی منفی در سلامت انسان منجر می‌شود و فضانوردان حدود ۴۰درصد از حجم ماهیچه‌های خود را از دست می‌دهند.
به‌هرحال برای این آزمایش از گونه کرم‌های میکروسکوپی کائنورهاب‌دیتیز الگانس (Caenorhabditis elegans) انتخاب‌شده است. این‌گونه بسیاری از ویژگی‌های بیولوژیکی مشابه انسان دارد.
 در حقیقت ۸۰درصد ژن‌های انسان و کائنورهاب‌دیتیز الگانس یکسان هستند. 
به‌هرحال این کرم‌ها اکنون به آمریکا فرستاده‌شده‌اند و در ماه نوامبر همراه کپسول دراگون (Dragon) که متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس (Space X) است، به فضا ارسال می‌شوند. این مأموریت بخشی از آزمایش عضله مولوکولی (Molecular Muscle) است.

فضانوردی و سرنشین‌دار | کاوش‌های فضایی |

نظر شما
اخبار مرتبط

جست‌وجوی حیات در بدنه ایستگاه فضایی بین‌المللی

1397/06/04
فضانوردان روسکاسموس (Roscosmos) اولگ آرتمیف (Oleg Artemiev) وسرگئی پروکوپف (Sergei Prokopiev) که اینک در ایستگاه بین‌المللی فضایی زندگی می‌کنند قرار است فردا به یک راهپیمایی فضایی جالب...

بقای انسان در مریخ به لباس فضانوردی گره می‌خورد

1397/06/10
نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که ساکنان آینده مریخ به دلیل سرمای شدید این سیاره، برای بقا به لباس فضانوردی خود متکی خواهند بود.

پربازدیدکننده ترین خبر

ایرباس استارت‌آپی برای دست‌یابی آسان به تصاویر فضایی راه‌اندازی کرد

شرکت ایرباس دیفنس اند اسپیس (Airbus Defence and Space) با راه‌اندازی استارت‌آپی به نام آپ۴۲ (UP42) تصمیم دارد دسترسی کاربران به تصاویر رزولوشن بالای ماهواره‌ای و نیز تصاویر تهیه‌شده با پهپادها را ساده‌تر کند. این استارت‌آپ علاوه بر دسترسی به خود تصاویر ماهواره‌ای، الگوریتم‌های آماده استفاده‌ای را برای پردازش‌هایی چون حذف ابرها و تشخیص تغییرات با هزینه اندک در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این الگوریتم‌ها می‌توانند تغییراتی مانند احداث ساختمان‌های جدید یا از بین رفتن جنگل‌ها را تشخیص دهند.