1397/06/24

هفته کاری سخت فضانوردان سایوز آغاز شد

این دوره تمرینی یک هفته طول خواهد کشید و تکلیف نهایی گروه اصلی و جانشین را معلوم خواهد کرد. گروه جانشین شامل اولگ کانوننکو (Kononenko Oleg) فضانورد روسکاسموس (Roskosmos) و دیوید سن ژاک (Saint-Jacques David) فضانورد سازمان فضایی کانادا(Canadian Space Agency -CSA) هستند. طی این‌یک هفته دو گروه به‌طور...
هفته کاری سخت فضانوردان سایوز آغاز شد

این دوره تمرینی یک هفته طول خواهد کشید و تکلیف نهایی گروه اصلی و جانشین را معلوم خواهد کرد. گروه جانشین شامل اولگ کانوننکو (Kononenko Oleg) فضانورد روسکاسموس (Roskosmos) و دیوید سن ژاک (Saint-Jacques David) فضانورد سازمان فضایی کانادا(Canadian Space Agency -CSA) هستند.
طی این‌یک هفته دو گروه به‌طور جداگانه آخرین تمرین‌های زندگی روزانه در ایستگاه فضایی بین‌المللی در شبیه‌سازهای مرکز آموزشی گاگارین واقع در شهر ستاره‌ای انجام خواهند داد. در پایان این دوره، هر دو گروه باید در امتحان دشواری شرکت کنند تا مشخص شود آیا برای انجام مأموریت به‌عنوان اعضای پنجاه و هفتمین گروه اعزامی به ایستگاه فضایی بین‌المللی آمادگی کافی را کسب کرده‌اند یا خیر.
در روز اول آلکسی اووچینین (Ovchinin Aleksei)، تمرین را از نیم ساعت زودتر از برنامه کاری ایستگاه آغاز کرد اما همکار او، نیک هیگ (Hague Tyler) بعدازظهر، به وی پیوست. این دو نفر باید مطابق برنامه اعلام‌شده از سوی کارشناسان مرکز، یک روز معمولی در مدار را طی کنند. اهداف اصلی تعیین‌شده توسط گروه مربیان مرکز برای روز اول، جایگزینی برخی قطعات در سامانه تأمین نیرو، کار با تجهیزات معمولی ایستگاه، پژوهش‌های پزشکی و عملیات داخلی، همچنین انجام یکی از آزمایش‌های علمی است که برنامه‌ریزی‌شده در مأموریت مداری‌شان انجام دهند.

هفته کاری سخت فضانوردان سایوز آغاز شد
برنامه کار روزانه فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی از ساعت ۶صبح بوقت گرینویچ با بیدارباش، نظافت، ورزش و صبحانه آغاز می‌شود.
به‌طورمعمول آن‌ها کار اصلی را از ساعت۷.۵ آغاز می‌کنند. تماس صبحگاهی با مرکز هدایت پرواز برای بررسی برنامه کار آن روز، کار با دستگاه‌های ورزشی موجود در ایستگاه به‌عنوان یک بخش ضروری جهت حفظ سلامتی و نشاط، انجام آزمایش‌های پیش‌بینی‌شده مانند زمینه‌های زیست‌شناسی، اخترشناسی، زمین‌شناسی، کنترل کار دستگاه‌ها، ازجمله اجزای برنامه یک روز معمولی ساکنان ایستگاه بشمار می‌رود.
وظایف کاری فضانوردان  به‌طورمعمول حدود۱۷۳۰ یا۱۸۰۰ پایان می‌پذیرد و آن‌ها می‌توانند به استراحت بپردازند.
الکسی آوچینین و نیک هیگ قرار است با ناو کیهانی سایوز ام.اس-۱۰ (Soyuz MS10) از ۱۱اکتبر سال جاری میلادی سفری به ایستگاه فضایی بین‌المللی را آغاز کنند که تا ۱۵آوریل۲۰۱۹ طول خواهد کشید. در برگشت به زمین فضانورد امارات آنان را همراهی خواهد کرد.

هفته کاری سخت فضانوردان سایوز آغاز شد
هزاع المنصوری (Hazza al-Mansouri) و سلطان النیادی  (Soltan Neyadi) شهروندان اماراتی هم‌اکنون در مرکز آموزش فضانوردان روسیه مشغول آماده‌سازی برای سفر به فضا هستند. یکی از این دو نفر که آمادگی بیشتری داشته باشد قرار است با ناو سایوز ام.اس-۱۰ در آوریل۲۰۱۹ به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کند.

 

فضانوردی و سرنشین‌دار |

نظر شما
اخبار مرتبط

فضانوردان امارات مشخص شدند

1397/06/17
شیخ محمد بن زاید آل نهیان (Mohammed bin Zayed Al Nahyan)، ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی، اسامی دو فضانورد اماراتی اعزامی به ایستگاه فضایی بین‌المللی را...

پربازدیدکننده ترین خبر

افزایش توان هند در ارسال محموله به فضا

ماهواره مخابراتی هندی جی ست-29 (GSAT-29) هفته گذشته از پایگاه فضایی ساتیش دهاوان (Satish Dhawan Space Centre) توسط ماهواره‌بر سنگین ​GSLV Mk III به فضا پرتاب شد. این ماهواره پس از ماهواره جی ست-17، دومین ماهواره سنگین هند محسوب شده و همچنین سنگین‌ترین ماهواره هندی است که از خاک این کشور به فضا پرتاب شده است. هند پیش از این توانایی پرتاب ماهواره‌های سنگین را به فضا نداشت و برای ارسال این قبیل ماهواره‌ها به فرانسه متکی بود. ماهواره مخابراتی جی ست-29 به تعدادی ترانسپاندر باندهای Ka و Ku مجهز شده است. این ماهواره 3423 کیلوگرمی قرار است پهنای باند اینترنتی را به مناطق دورافتاده ارائه دهد. پرتاب چهارشنبه 23 آبان، پنجمین پرتاب فضایی هند در سال 2018 می‌باشد و به احتمال زیاد این تعداد در عدد 5 متوقف نخواهد شد.